03.07.2020

Kwarantanna w Niemczech: Oto gdzie musisz się zgłosić oraz kto nie musi odbyć kwarantanny!

Ostatnio dodane

Niemcy: Dane pacjenta w aplikacji mobilnej już od przyszłego roku!

Diagnozy, leki i recepty w jednej aplikacji „ePA” (elektronische Patientenakte – elektroniczne akta pacjenta) – to właśnie ma oferować...

Niemcy: Robienie zdjęć pod spódnicą będzie traktowane jak przestępstwo!

Potajemne fotografowanie pod spódnicą będzie w przyszłości traktowane w Niemczech jak przestępstwo. Nowa ustawa przewiduje za to karę do...

Do lekarzy w Niemczech trafiły setki tysięcy wadliwych maseczek ochronnych!

Wszystko wskazuje na to, że do lekarzy w całych Niemczech trafiły setki tysięcy wadliwych maseczek ochronnych. Co więcej, problem...

Koronawirus: Na plaży w Zatoce Lubeckiej uruchomiono sygnalizację świetlną!

Rozpoczęły się wakacje w Szlezwiku-Holsztynie i innych krajach związkowych, a wraz z nimi okres przepełnionych plaż. Aby jednak nie...

Federalne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Niemiec porozumiało się z Ministerstwami Spraw Wewnętrznych poszczególnych krajów związkowych co do „rozporządzenia w sprawie obowiązkowej kwarantanny dla osób wjeżdżających na teren Niemiec lub powracających do kraju, w celu zwalczania koronaawirusa” (pisaliśmy o tym tutaj).

Od 10 kwietnia 2020 obowiązuje w Niemczech kwarantanna dla osób wjeżdżających do Niemiec

Jest to równoznaczne z wejściem w życie zalecenia gabinetu kryzysowego niemieckiego rządu ds. koronawirusa z poniedziałku 6 kwietnia 2020 roku, które to przewiduje dwutygodniową kwarantannę domową dla osób wjeżdżających lub powracających do Niemiec po kilkudniowym pobycie za granicą.

Kraje związkowe odpowiedzialne za koordynację i wprowadzenie regulacji dotyczących kwarantanny na swoim terenie zobowiązały się do ich ujednolicenia. Główną odpowiedzialność za opracowanie tychże regulacji powierzono Federalnemu Ministerstwu Spraw Wewnętrznych.

Przepisy te nabrały mocy prawnej od 10 kwietnia 2020 roku. W związku z tym, że liczba nowych zakażeń koronawirusem spada, rząd federalny Niemiec oraz kraje związkowe porozumiały się co do zniesienia kwarantanny. Każdy kraj związkowy sam odpowiada za zniesienie tych przepisów. Dlatego termin, jak i zakres obowiązywania przepisów mogą się od siebie różnić. O tym, które kraje związkowe zniosły już kwarantannę, dowiecie się z tabelki, którą znajdziecie niżej w tekście.

Gdzie się zgłosić po przekroczeniu granicy z Niemcami?

Za Amabsadą Polski w Niemczech w Berlinie: Należy niezwłocznie i bezpośrednio udać się do swojego mieszkania lub miejsca zakwaterowania zapewnionego na pobyt w Niemczech w celu odbycia 14-dniowej kwarantanny.

Ponadto należy niezwłocznie skontaktować się z właściwym urzędem zdrowia (wydziałem zdrowia, niem. Gesundheitsamt) i poinformować go o przybyciu.

Urząd zdrowia właściwy dla miejsca zamieszkania w Niemczech znajdziecie na stronie: https://tools.rki.de/plztool/. Należy tam wpisać kod pocztowy lub nazwę miejscowości.

WAŻNE! Należy mieć przy sobie odpowiednie dokumenty potwierdzające powód wjazdu/przejazdu przez Niemcy.

NIE ma regularnych kontroli granicznych na granicy z Polską. Zadanie kontrolowania pozostaje w gestii niemieckiej policji.

Podczas podróży samochodem przez Niemcy w aucie powinien znajdować się tylko kierowca lub członkowie jednego gospodarstwa domowego. W przypadku publicznych środków transportu – należy zachować odstęp min. 1,5 m i mieć maseczkę.

Gdzie należy przebywać podczas kwarantanny w Niemczech?

Podczas odbywania kwarantanny należy przebywać w mieszkaniu i postępować według zaleceń policji oraz lokalnych urzędów ds. zdrowia. Nie można np. przyjmować odwiedzin osób spoza gospodarstwa domowego. W miarę możliwości osoba podlegająca kwarantannie powinna przebywać w osobnym pokoju i być oddzielona od reszty domowników.

Do kiedy obowiązuje kwarantanna w Niemczech?

Wiele krajów związkowych zniosło już kwarantannę. W związku z tym, najprawdopodobniej kwestią czasu jest zniesienie kwarantanny w pozostałych krajach związkowych.

Oto do kiedy na ten moment obowiązuje kwarantanna w poszczególnych krajach związkowych:

Kraj związkowyDo kiedy kwarantanna
Bawaria do 17 maja 2020 r. / zawieszona! (czytaj tutaj)
Badenia-Wirtembergia do 24 maja 2020 r. / zawieszona! (czytaj tutaj)
Berlin do 5 czerwca 2020 r. / zawieszona! (czytaj tutaj)
Brandenburgia do 5 czerwca 2020 r. / zawieszona! (czytaj tutaj)
Brema do 20 maja 2020 r. / zawieszona od 19 maja! (czytaj tutaj)
Dolna Saksonia początkowo do 27 maja 2020 r. / zawieszona! (czytaj tutaj)
Hamburg do 31 maja 2020 r. / zawieszona! (czytaj tutaj)
Hesja do 5 czerwca 2020 r. / zawieszona! (czytaj tutaj)
Kraj Saary do 17 maja 2020 r. / zawieszona od 16 maja! (czytaj tutaj)
Meklemburgia-Pomorze Przednie od 31 maja 2020 r. / zawieszona od 19 maja! (czytaj tutaj)
Nadrenia-Palatynat do 17 maja 2020 r. / zawieszona! (czytaj tutaj)
Nadrenia Płn.-Westfaliapoczątkowo do 30 maja 2020 r. / zawieszona! (czytaj tutaj)
Saksonia do 20 maja 2020 r. / zawieszona! (czytaj tutaj)
Saksonia-Anhalt do 27 maja 2020 r. / zawieszona od 19 maja! (czytaj tutaj)
Szlezwik-Holsztynpoczątkowo do odwołania / od 18 maja zawieszona! (czytaj tutaj)
Turyngia do 25 maja 2020 r. / zawieszona od 15 maja! (czytaj tutaj)

Obowiązek kwarantanny może zostać wprowadzony ponownie!

Jeżeli w przeciągu jednego tygodnia liczba nowych przypadków zarażeń koronaawirusem w jednym z wyżej wymienionych państw wzrośnie do 50 na 100 000 mieszkańców, to na osoby wjeżdżające do krajów związkowych, które zniosły już kwarantannę, zostanie ona nałożona ponownie – informacje te są dostępne w internecie w Instytucie Roberta Kocha. Wjazd z krajów spoza UE jest nadal dozwolony tylko w wyjątkowych przypadkach.

Oto kto nie podlega obowiązkowi kwarantanny w Niemczech!

Obowiązkowi kwarantanny w Niemczech nie podlegają:

 • osoby przekraczające granicę w celach zawodowych, które odpowiadają za transport towarów drogą lądową, morską oraz powietrzną,
 • osoby pracujące w następujących sektorach:
  • w służbie zdrowia,
  • sektorze bezpieczeństwa i ochrony,
  • urzędnicy i dyplomaci,
  • osoby zapewniające sprawne funkcjonowanie systemu prawnego,
  • przedstawiciele rządu, władz lokalnych oraz unii europejskiej.
 • osoby zatrudnione w firmach świadczących usługi transportu powietrznego, wodnego, kolejowego lub autobusowego, które jako załoga opuściły terytorium Niemiec,
 • osoby które codziennie lub do 5 dni bezwzględniez powodów zawodowych lub medycznych muszą wjechać na teren Niemiec,
 • osoby, które przebywały poza granicami Niemiec nie dłużej niż 48 godzin,

W sytuacjach wyjątkowych można uzyskać zwolnienie z obowiązku przebycia kwarantanny. Wniosek należy złożyć w odpowiedniej dla danego regionu placówce urzędu zdrowia.

Z obowiązku odbycia kwarantanny są zwolnieni również pracownicy sezonowi (niem. Saisonarbeitskräfte), którzy przyjeżdżają do Niemiec na okres minimum trzech tygodni do pracy, jeśli tylko w miejscu zakwaterowania zostaną podjęte odpowiednie środki ostrożności. Tacy pracownicy w pierwszych 14 dniach swojego pobytu muszą stosować się do zasad higieny, unikać kontaktu z osobami spoza grupy w której pracują oraz nie mogą opuszczać miejsca zakwaterowania w celu innym, niż świadczenie pracy.

Czy muszę przejść w Niemczech kwarantannę?

Mówiąc prościej kwarantanny w Niemczech nie muszą przechodzić (za ambasadą Polski w Niemczech):

 • osoby, które przekraczają granicę z Niemcami codziennie (niem. „Pendler”) lub podróżują do/z Niemiec na kilka dni (np. osoby w podróży służbowej, serwisanci) i nie wykazują symptomów choroby, a ich podróże są konieczne i nie mogą zostać odroczone w czasie
 • kierowcy, którzy zawodowo przewożą przez granicę osoby, towary i rzeczy w ruchu drogowym, statkami lub statkami powietrznymi, w związku z czym przekraczają granicę do/z Niemiec
 • osoby, które podróżują w tranzycie w drodze do kraju swojego stałego pobytu (np. obywatel Polski przejeżdżający z Francji przez Niemcy w drodze do Polski)
 • pracownicy sezonowi, którzy przyjeżdżają do Niemiec na minimum trzy tygodnie, jednak tylko przy zachowaniu odpowiednich zasad higieny pracy
 • podwykonawcy (niem. Subunternehmer), którzy przekraczają granicę codziennie lub wjeżdżają do RFN na pięć dni celem świadczenia pracy, która jest bezwzględnie konieczna oraz niemożliwa do odłożenia w czasie. Ci muszą jednak przedłożyć odpowiednie dokumenty, które to poświadczają

Kara za nieprzestrzeganie kwarantanny w Niemczech?

Oprócz tego donosiliśmy już również o wysokości kar, które są przewidziane za nieprzestrzeganie zasad: Kwarantanna w Niemczech? Nawet do 25.000 euro kary za złamanie przepisów!.

źródło: www.bmi.bund.de, Polnische Botschaft in Deutschland Ambasada Polski w Niemczech

 • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

121 KOMENTARZE

Obserwuj
Powiadom o
guest
121 komentarzy
najstarszy
najnowszy najpopularniejszy
Inline Feedbacks
View all comments
Dawid

W miejscu gdzie pracuje dzisiaj szef oświadczył że faktycznie było podejrzenie koronawirusa u jednego z pracowników, który wrócił kilka dni wcześniej ze strefy zagrożenia ale testu nie mial zrobionego, a że poczuł się lepiej to wrócił do pracy…. poza tym uznał że nawet jakby test wyszedł pozytywny to przez jednego chorego na „taką tam grypę” nie zamknie firmy bo musimy produkować.

Karolina

No i dobrze mówi

Daria

A jak ktoś jest na kwarantannie w Polsce ktora się kończy w sobotę A w niedzielę wyjeżdża do Niemiec bo od poniedzialku do pracy A dziecko do szkoły czy kwarantanne też musi mieć ??

darek

podpinam sie do pytania

Robert

Kwarantanna 2 tyg w Niemczech

Pendler

Zaświadczenie z sanepidu w Polsce o odbytej kwarantannie ma nas zwalniać z kwarantanny w Niemczech

Mateusz

Pendler z kąd masz takie info?
Bo jestem akurat w takiej sytuacji
Czy Niemcy uznają Polską kwarantannę?

Danek

Jak uzyskałeś takie info ? Z jakiego Niemieckiego źródła ?

garus.pawel@gmail.com

Zaświadczenie że odbył do soboty w Polsce i nie musi w de

Krzysztof

A jak długo ten przepis ma obowiązywać. ? Od 10 kwietnia do? Jest jakaś data ze zniósł ten przepis? Może ktoś wie?

Robert

Do odwołania ,nie ma terminu końca

Mariusz

A co z tranzytem przez Niemcy muszę dostać się do Holandia, też podlegam kwarantannie.

kama

czytajcie ze zrozumieniem, wyraznie pisze , nie dotyczy tych którzy tranzytem jadą przez Niemcy

robert

napisano ” osoby, które przebywały poza granicami Niemiec nie dłużej niż 48 godzin, „, czyli , jeśli pojadę do np Holandii i wrócę tego samego dnia, to nie mam obowiązku kwarantanny ?

Lukas

Czyli osoby jadące do pracy sezonowej nie mają kwarantanny? Ale to musze miec jakies zaswiadczenie wjezdzajac do niemiec?

michal

Mam jechac do pracy na 2 tygodnie. Co wtedy z kwarantanna???

MARCIN

Czy ktoś się orientuję,jadąc do Polski na urlop pod koniec kwietnia,w PL kwarantanna,powrót do DE kwarantanna,czy potrzebuję jakieś dokumeny? Mam papier że pracuę i mogę się przemieszczać w miejscu zameldowania w moim landzie w DE.

Lukas

Jechalem do Polski i mialem dokument ze na magazynie spozywczym pracowalem i straz graniczna powiedziala mi ze ten dokument po prostu dla nich juz jest nie wazny i kwarantanna w Pl 2 tyg kontrol policji raz dziennie i aplikacja kwarantanna.

Viola

Czyli dalej nie wiadomo czy kierowca busa 9 osobowego może wjechać bez kwarantanny? Różnie można interpretować.

Anna

Czy kawarantanna dotyczy również osób pracujących w opiece

Danek

Czy ktoś ma potwierdzone info czy jeśli ktoś odbył kwarantannę w PL i jedzie do DE musi znowu siedzieć 14 dni ? Mi kończy się kwarantanna w piątek a w sobotę chce wracać do Niemiec.

Olo

Wszyscy 14 dni

Olo

Budowlanka też ma kwarantannę

Edyta

witam jade po kogos odebrac go na parking do niemiec i zaraz wracamy , to jak mam sie odniesc do kwarantanny ? po powrocie dostaje w polsce tak ?

Staniśław

A jak jest przejazdem przez Niemcy w samochodzie osobowym bo mamy wyjerzdżać w cztery osoby czy to jest legalne

Seba

Stanisławie skonkretyzuj to pytanie bo jest niejasne… przejeżdżasz przez Niemcy i kogoś po drodze w Niemczech zabierasz ? i jak jest Twój cel podróży ?

Lala

Mam takie pytanie dlaczego niektóre osoby przejechały do Niemiec i mówią ze nikt ich nie sprawdzał i nie maja żadnej kwarantanny a wjechali już po 10 kwietnia kogo słuchać? Bo musze jechac do Niemiec a nie wiem w końcu czy będzie mnie tam obowiązywać 2 tygodniowa kwarantanna

stanisław

Jedziemy z Polski do Niemiec do pracy jako pracownicy sezonowi i będziemy jechali w cztery osoby samochodem osobowym

Ewelina

Mój mąż wyjeżdża19 kwietnia do Niemiec też musi mieć kwaratanne ? Pracuje w budownictwie

Mateusz

Wjechałem 13 do Niemiec nie zgłosiłem kwarantanny i 18 dostałem list ze zdj kiedy przekraczałem granice i ze od 18 mam kwarantannę oraz kara 2.800 € za obowiązkowe niezgłoszenie się na kwarantannę , na ta chwile mam jeszcze ponad tydzień na zapłatę i nie ma opcji obejście przepisu oraz siedzę 5 dzień w domu 😡
To co piszą na różnych forach o karach się potwierdziło

Ilona

Nie wierzę.. Którą granicę przekraczałeś , miejscowość ? Może akurat aparat strzelił ci fotę za prędkość i oni sobie to poskładali..? Na jakich tablicach jechałeś i z jakiego landu jesteś ?

Izabela

Pracujesz jako kto i na jakich warunkach

Ilona

Ściema jak większość komentarzy tutaj, które nie mają pokrycia w rzeczywistości. Po co piszecie takie bzdury, żeby zrobić zamieszanie ???

Tomek

Dlaczego zdjęcia nie dałeś że masz do zapłacenia jakoś karę? A jakbyś busem jechał z przewoźnikiem to w jaki sposób niby byś miał mieć zrobione zdiecie? Pokaż zdiecie że masz karę do zapłacenia i nie siej glupot

Agnieszka

Niewiem co pijesz czy bierzesz ale odstaw To!!!
Po co pisać takie kłamstwa???
Zacznij pisać może bajki dla dzieci.

GOŚĆ 123

A co w sytuacji jak jedziesz do pracy do Niemiec a nie masz żadnej umowy poświadczajacej zatrudnienie? Przekroczy się granicę?

Luna

Dołączam się do pytania

Frutga

Nikt nie sprawdza tak jak na polskim przejsciu, normalnie jedziesz

Ania

Witam, czy osoba pracujaca w Niemczech na umowe o prace tez podlega kwarantannie jak wroci z Polski?

Ania

Witam
czy jezeli pracuje w Niemczech i mam umowe to jak wracam z Polski obowiazuje mnie kwarantanna

Monika

Wjezdzajac do Niemiec wszyscy idą na kwarantanne nawet Niemcy ,oprócz kierowców,dyplomatów i sezonowych szparagi,truskawki itp. Obowiązuje do 4maja.

JĘDZA

Orientuje sie ktoś czy jadac do De do meza (dwa dni) obowiązuje mnie tam kwarantanna?

Ilona

Odwiedziny partnera plus pobyt do 5 dni – kwarantanna nie obowiązuje .

JĘDZA

Ale w Polsce juz obowiązuje?

Ilona

Niestety w Polsce nie… Tam dyktatura dla wszystkich bez wyjątku …

Marcin

Nie piszcie glupot,nie prawdy,proszę wejść na ambasade polski w De i przeczytać.

JĘDZA

Marcinie podaj link

Zosia

Jak się zgłosić na ta kwarantannę w Niemczech jeśli ktoś nie umie języka można to zrobić przez emaila?

Agusia

No własnie tez jestem ciekawa ..

Gracjan Wolny

Witam mam pytanie bo zaczyna wszystko być meczace. Mianowicie muszę pojechać do Polski biorąc urlop i przesiedziec tam ta kwarantannę. Po zakończeniu kwarantanny wracam do Niemiec a pracuje w Holandii czy wtedy też mnie kwarantanna kolejna obowiązuje?

Arek

Witam , Chciałbym pomóc tym którzy maja dylemat . Pojechałem do PL odbyłem kwarantane teraz wróćiłem do De i szukałem dokumentu jak w ogóle zgłosić sie na taka kwarantanne . Na infolini powiedziano mi ze kazdy musi zarejestrowac się kto przyjechał do De. W przeciwnym razie mozna dostac mandat , a jak słyszałem pare osób już dostało . Poniżej przesyłam Link do strony aby zgłosić sie na kwarantanne , To sie tyczy tylko Bawarii !! !!!! w tym formularzu opiszcie ze ktoś z was odbył kwarantanne w PL i na tej podstawie ktoś oceni czy musisz odbyc tutaj czy nie… Czytaj więcej »

Sebastian

Witam, czy po wczorajszym posiedzeniu rządów landów, zapadła jakaś nowa decyzja odnośnie kwarantann? Czy nadal obowiązuje data do 3-go maja? Nigdzie nie mogę znależć info na ten temat, dzwoniłem do landtagu w Dusseldorfie, tam mi powiedzieli, że na chwiłe obecną tzn wczoraj godzina 18, do 3-go maja, ale czy będzie przedłużona to nie wiedzą. W Robert Koch Institut to w ogóle nic nie wiedzą. Jeśli Admin ma jakieś konkretne info z możliwością podania źródła to bardzo proszę o informację.

Marcin

Mam pytanko.
Czy mogę wyjechać do Niemiec tylko aby skorzystać z tamtejszego lotniska?
Od nas się nie da do UK dostać.

Izabela

Chce zapytać czy nie orjentujecie się czy jak bendzie wyglądało to w lipcu mieszkam w Polsce a mam chłopaka w Niemczech plany są na jego pobyt w Polsce na urlop 2020 w lipcu czy bendzie możliwy jak to wygląda czy zostanie wpuszczony czy kwarantanna bendzie potrzebna jak to wygląda na granicy a na lotnisku czy potrzeba jakies dokumenty poradźcie coś

Mirek

Proszę o informację . Czy muszę zgłosić się i odbyć kwarantanne gady powodem wjazdu do Niemiec jest powrót do miejsca zamieszkania z partnerką życiową . Nie jestem tam zameldowany . Czy trzeba ten fakt w jakiś sposób dokumentować ? Pracuję w Polsce . Do dnia wprowadzenia tego obowiązku praca umożliwiała mi przebywanie tydzień w Niemczech i tydzień w Polsce

Marcin

Witam. Jak z terminem kwarantanny dotyczacej Bremen ? Gdyz dzis mija termin podany w artykule powyzej. Jest przedluzona czy anulowana ?

Grzegorz

Kiedy pojawią się jakieś nowe informacje czy przedłużane będzie kwarantanna w landzie Nadrenia Północna Westfalia?

Maa

Na stronie http://www.land.nrw.de przedłużona do 30.05

Artur

Witam, a jak z kwarantanną w hesji obowiazuje do 10.05.2020 czy jest przedłużona?

Pawel

Pytanie i prozba czy. Ktos się. Orjentuje co do kewrantanny w hessji jest. Do10 maja czy cos się. Zmienilo. Prozba do. Moderatora tego. Forum jak beda jakieś. Woadomosci na temat kwatantanny pisz. Z gury dziękuję

Adam

Witam,

Partnerka mieszkająca w Polsce planuje odwiedzić mnie w Niemczech, możecie doradzić jak to się odnosi to tego fragmentu z artykułu”kwarantanna nie dotyczy : odwiedziny partnera życiowego nie mieszkającego z podróżującą osobą” ? Czy musimy przechodzić kwarantanne w takim przypadku?

Kasia

Też mnie to interesuje,chciałabym męża odwiedzic.

Gość666

Witam czy ktoś się orientuję czy kierowca zawadowy jest również zwolniony z kwarantanny w Niemczech?

Sebastian

Witajcie ktoś ma może info czy nadal w dolnej saksoni będzie kwarantanna? Jak wygląda sytuacja po powrocie do Polski czytałem, że na granicy pokazuje się umowę o pracę i brak kwarantanny w Polsce. Pozdrawiam

Artek

Berlin przedłużył do 05 czerwca informacje z gov.pl

Artek

Brandenburgia 5 czerwiec

Pawel

Admin mam pytanie hesja do 10 maja to jest pewne na 100 proceprocent to w poniedzialek bez zadnych obaw mozna jechac. Prywatnym samochodem dzieki za odpowiedz

Vanders

Witam
Jak w schlezwig holsten kwarantanna do odwołania. Czy jeśli w całych Niemcach zniosą jest możliwe że tam posoztanie?
Pytanie drugie niektóre landy znadzaja się na 72 h poza granicami czy możecie się dowiedzieć na ile godzin pozwala s-h?

Piotrr

sh i hamburg 48h

Ania

A czy gdy wrócę do DE po 46 godzinach to czy muszę się gdzieś zgłaszać tutaj w DE do sanepidu czy ośrodka zdrowia? Jak w ogóle ustalane jest to, czy faktycznie byłam do 48 godzin?

gosc

Hesja do 05.06 info pewne za strona Ministerum Hessen

Ania

Ok, czyli jeśli wróciłam po 46 godzinach do DE to nie musze sie nigdzie zglaszac?

Radosław

czy wiadomo kiedy w bayernie zniosą całkowicie kwarantanne ?

Beata

Witam i ja mam Problem mieszkam w niemczech Mama moja jest zemna w de od zeszlego roku poniewaz nie jest w stanie sama funkcjonowac ,w pl mamy sprawe o ubezwlasnowolnienie 26.05 i nie wiem czy moge jechac do pl na sprawe ba 5 dni i powrut do de mame mialam zameldowac u ciebie w de ,ostatni raus bylismy w pl w lutym tego roku bo jezdzilismy z mama co dwa miesiaca na kontrolna wizyte do lekarza i po leki

Grzechu

wiadomo cos jak w mecklenburg vorpommen?

Marcin

Wiadomo do kiedy w Dolnej Saksonii będzie przedłużenie kwarantanny?

pawel

mam pytanie do admina majac firme samo zadrudnienie w polsce to jak wyglada kwaranatanna w de musze odbyc kwarantanne czy nie

Sara

Czyli jak u mnie jest kwarantanna do 10 maja (do dziś) i tego nie przedłuża to na spokojnie mogę jechać do polski ?

Marcin

Na 100% przedłużą, wszystkie landy już przedłużyły tylko kwestia do kiedy

Sara

A na terenie Niemiec nie ma czegoś takiego ze przygraniczni za okazaniem umowy mogą wjechać do Niemiec ? Tak jak jest w PL?

Sebastian

Z jakiego źródła są te informacje? Jako jedyna strona piszecie do 5czerwca w Hessen

Sebastian

Ok dzięki, czyli jak będę chciał jutro wyjechać do pracy tam (mam gewerbe) to kwarantanna musi być?

Żaneta

Z jakiej strony wiadomości na temat kwarantanny z regionu Bawarii ?

KKK

Co z Dolna Saksonią ???

Mario

Z jakiego źródła info na temat Dln. Saksonii?

Kika

A ja dzwoniłam do Konsulatu Polskiego w Hamburgu i jak narazie informacji o przedłużeniu kwarantanny w Dolnej Saksonii nie maja – Pani z sekretariatu ma mi dać znać jeśli znajdzie oficjalne potwierdzenie przedłużenia kwarantanny

Kika

Faktycznie przedłużono kwarantannę w Dolnej Saksonii (Pani z Konsulatu oddzwoniła wczoraj z taka informacja) To jest wiadomość z wczoraj.
Zas dziś uslyszałam informacje ze sąd wydał zakaz kwarantanny w Dolnej Saksonii po powrocie z zagranicy. Proszę sprawdźcie ta informacje.

Józek

Skąd informacje o Dolnej Saksoni?

Katarzyna

Czy o płn Westfalii coś wiadomo

Katarzyna

Co z płn Westfalia na stronie gov kwarantanna do 10.05 u was info że 30.05

Katarzyna

A z jakiej strony macie oficjalne info, szef każe wracać twierdząc że kwarantanna nie istnieje

Katarzyna

Skąd info o płn Westfalii szef każe wracać twierdząc że kwarantanna nie istnieje. A ja nie mogę nic potwierdzonego znaleźć

Simon

Witam,
Dane te są już przedłużeniem początkowego założenia zniesienia kwarantanny z Polską?
Czas liczy się od momentu kontroli na granicy (czas wolny) powrót na przejście graniczne przed upływem 48h lub 72h Co jeśli takowej kontroli nie będzie na granicy w stronę Niemiec? Jak mogę udowodnić, że przejechałem w tym czasie?

121
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x