14.07.2020

Kwarantanna w Niemczech? Nawet do 25.000 euro kary za złamanie przepisów!

Ostatnio dodane

Koronawirus w Niemczech: zakaz wyjazdu w przypadku lokalnych ognisk choroby?

Rząd federalny najwyraźniej planuje ostrzejszą formę stłumienia regionalnych ognisk koronawirusa. Jak informuje gazeta „Bild, planowana jest zdecydowanie szybsza reakcja...

Koronakryzys: Miliony Niemców boją się utraty pracy

Miliony ludzi w Niemczech martwi się o swoją pracę z powodu koronakryzysu. Wpływa to między innymi na zachowania konsumenckie....

Niemcy: Policja aresztowała dwóch Syryjczyków podejrzanych o zbrodnie wojenne

Prokurator generalny aresztował dwóch Syryjczyków, którzy wzięli rzekomo udział w egzekucji podpułkownika sił rządowych w Syrii w 2012 roku....

CSU: Kary za wykorzystywanie dzieci powinny na zawsze pozostać w rejestrze karnym

Wyroki skazujące za wykorzystywanie dzieci są w Niemczech obecnie usuwane z policyjnego zaświadczenia o niekaralności po dziesięciu latach. CSU...

Federalne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Niemiec opracowało rozporządzenie zawierającym przepisy dotyczące domowej kwarantanny dla krajów związkowych. Poniżej możecie przeczytać ile mogą wynieść kary, za niestosowanie się do przepisów dotyczących kwarantanny.

Od czego zależy wysokość grzywny za łamanie przepisów kwarantanny w Niemczech?

Wysokość grzywny zależy od zakresu „zagrożenia zdrowia publicznego spowodowanego złamaniem regulacji”, od tego, czy dana osoba działała w sposób niedbały lub nieracjonalny, oraz od tego, czy nielegalne zachowanie się powtarza.

Rozporządzenie stanowi między innymi, że osoby wjeżdżające do Niemiec są zobowiązane do „udania się po wjeździe bezpośrednio do swojego domu lub do miejsca zakwaterowania planowanego podczas pobytu i pozostania tam na stałe przez okres 14 dni”. W tym okresie „nie wolno będzie przyjmować wizyt od osób, które nie należą do gospodarstwa domowego”. Istnieją jednak wyjątki, np. dla opiekunów. Więcej na temat kwarantanny w Niemczech przeczytacie tutaj: Wszystko o kwarantannie w Niemczech!

Nawet do 25.000 euro kary za złamanie przepisów dotyczących domowej kwarantanny w Niemczech

Zgodnie z zaleceniami ministerstwa, każdy, kto po wjeździe do Niemiec naruszy przepisy dotyczące domowej kwarantanny, może zapłacić od 200 do 25.000 euro. Naruszenie zakazu wizyt ma być karane grzywną w wysokości co najmniej 150 euro, a maksymalnie 10.000 euro. Jeśli ktoś nie pojedzie bezpośrednio do domu, może zapłacić 50 euro do 5.000 euro. Osoby, które nie dopełnią obowiązku skontaktowania się z wydziałem zdrowia publicznego, zostaną ukarane grzywną w wysokości od 50 do 2.000 euro.

Oto rozporządzenie regulujące kwestię grzywien za nieprzestrzeganie kwarantanny w Niemczech: www.bmi.bund.de.

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

9 KOMENTARZE

Obserwuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy najpopularniejszy
Inline Feedbacks
View all comments
Quinoa

Czy obowiązek ten ma dotyczyć także sytuacji, gdy osoba otrzymała pracę w DE i musi się tam przeprowadzić..?

Damian

Tak dokładnie będzie obowiązywała

Karla

Dzień dobry,
czy moja mama, która przyjedzie do Polski na święta a pracuje tam w ogrodnictwie sezonowo i pracuje do października, tez będzie ja ta kwarantanna obowiązywać ? Proszę o odpowiedź lub gdzie możemy zadzwonić żeby uzyskać takie informacje.
Dziękuje bardzo

Jacek

W pl czeka ja 14 dni kwarantanny czyli zero świat w rodzinnym gronie.
A po powrocie do Niemiec będzie znała tylko drogę z hotelu do pracy i z powrotem.

Damian

Czy tak trudno czytać ze zrozumieniem oczywiście że tak ja sam pracuje aktualnie w Niemczech

Damian

Witam. Mieszkam i pracuje w Niemczech. Tzn. Mam Gewerbe i wykonuje usługi montażowe dla dużej firmy. Normalnie jeździłem co dwa tygodnie do Polski do żony i dzieci. Teraz wiem ze będę miał kwarantannę w pl…Wracając do Niemiec tez będę poddany kwarantannie?? Zostałbym wtedy w Polsce ale mam umowy które zobowiązują…Proszę o info

Justa

Napewno po przekroczeniu granicy będziesz miał kwarantannę.

Jan

Witam serdecznie

Mam takie zapytanie. Wybieram sie z rodzina do PL samochodem z UK. Czy mozna sie zatrzymac w Niemczech w hotelu/hotelach/apartamentach na jedna noc i kolejnego dnia pojechac dalej czy niekoniecznie? Czy bedzie mnie obowiazywac 14-dniowa kwarantanna w Niemczech w przypadku jak bede sie chcial zatrzymac na ta jedna noc? Czy ktos moze wie jak to wyglada w Belgii/Holandii?

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Zycze wszystkim zdrowia.

Łukasz

Witam. Mam pytanie. Zaraz po świętach planowałem wyjechać do Niemiec.Wynajmuję dom na terenie Niemiec, a pracę wykonuję na terenie Holandii około 5 km od granicy niemieckiej. Mam aktualny i cały czas obowiązujący kontrakt. Czy mnie również będzie obowiązywała kwarantanna? Dziękuję za pomoc..

9
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x