fbpx
29.03.2020

Koronawirus nie ginie w temperaturze 27 stopni Celsjusza!

Ostatnio dodane

58.654 potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Niemczech, 456 zgonów

Liczba pacjentów zarażonych i zmarłych na koronawirusa w Niemczech nadal gwałtownie wzrasta. Do tej pory dnotowano dziesiątki zgonów na...

Niemiecka telewizja online – dowiedz się gdzie oglądać i za ile!

Niemiecka telewizja online Przez długie lata prywatne stacje telewizyjne, takie jak RTL, VOX, czy Pro7 można było odbierać w Niemczech...

Angela Merkel: Obostrzenia z powodu koronawirusa będą obowiązywały przynajmniej do 20 kwietnia!

Zostań w domu, unikaj kontaktu - i bądź cierpliwy: Kanclerz Angela Merkel zwróciła się do obywateli o dalszą pomoc...

Masz firmę w Niemczech? Dowiedz się gdzie złożyć wniosek o pomoc w związku z koronawirusem!

W czasie kryzysu wywołanego koronawirusem rząd federalny Niemiec i rządy krajowe wspierają dotacjami osoby pracujące na własny rachunek i...

Berlin. Od początku kryzysu wywołanego przez koronawirusa, za pośrednictwem portali społecznościowych rozpowszechniane są  różne twierdzenia na temat SARS-CoV-2.

Koronawirus ginie w temperaturze 26-27 stopni Celsjusza?

Jedną z powszechnie przekazywanych informacji jest to, że koronawirus ginie w temperaturze 26-27 stopni Celsjusza.

TWIERDZENIE: Koronawirus jest mało odporny na ciepło i dlatego nie przetrwa temperatur przekraczających 26 stopni Celsjusza.

OCENA: Koronawirusy są w stanie znieść znacznie wyższe temperatury.

FAKTY: Temperatura ludzkiego ciała wynosi ponad 35 stopni Celsjusza. Gdyby SARS-CoV-2 rzeczywiście ginął w temperaturze poniżej 30 stopni Celsjusza, patogen nie przetrwałby w ludzkim ciele. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) stwierdziła wyraźnie, że koronawirus może rozprzestrzeniać się również w ciepłych krajach, w których panuje duża wilgotność powietrza. Naukowcy badają obecnie, o ile wyższe temperatury zewnętrzne byłyby w stanie przynajmniej zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Jednak nawet w krajach, w których temperatury przekraczają aktualnie 27 stopni, takich jak Malezja, odnotowano wiele nowych przypadków zakażeń koronawirusem.

Źródło: noz.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

1 KOMENTARZ

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Ilość komentarzy
0 Ilość odpowiedzi do komentarzy
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najwięcej odpowiedzi
1 Komentujący
Kenrad Ostatnio skomentowali
  Obserwuj  
najnowszy najstarszy najpopularniejszy
Powiadom o
Kenrad
Gość
Kenrad

Aktywność Coronavirusa w powietrzu spada w temp. poniżej -20 stopni Celsjusza jak i powyżej + 20 stopni Celsjusza , najlepiej rozwija się w temperaturze + 7 do +8 stopni Celsjusza . Ginie w temperaturze ok. +60 stopni Celsjusza ( nawet od +58 stopni).