Strona główna Prawo w Niemczech Prawo socjalne Kindergeld ma być w przyszłości wypłacany tylko do pół roku wstecz!

  Kindergeld ma być w przyszłości wypłacany tylko do pół roku wstecz!

  Kindergeld ma być w przyszłości wypłacany tylko do pół roku wstecz!

  Kindergeld ma być w przyszłości wypłacany wyłącznie do sześciu miesięcy wstecz. Taki plan ustawy zaaprobował dzisiaj (27.04.17) Bundestag. Ma ona na celu zapobieżenie nadużyciom, w szczególności przez obywateli z krajów UE. Aktualnie Kindergeld jest wypłacany aż do czeterech lat wstecz od istnienia podstawy prawnej.

  Ustawa ma umożliwić Familienkasse lepszą kontrolę

  Skrócenie terminu złożenia wniosku o Kindergeld ma umożliwić Familienkasse szybszą kontrolę miejsca pobytu wnioskodawcy. To jest jednym z warunków przyznania świadczenia. Pod względem formalnym wszystko pozostaje po staremu.

  Nowa regulacja ma zapobiec wypłacaniu Kindergeld za okres do kilku lat wstecz. Głównym celem Kindergeld jest zapewnienie dzieciom minimum egzystencjonalnego. Wypłata świadczenia do kilku lat wstecz nie jest w tym wypadku konieczna. Chodzi bowiem o aktualną sytuację dziecka – tłumaczy niemiecki rząd.

  Oprócz tego planuje się usprawnienie wymiany danych pomiędzy Centralnym Urzędem Podatkowym oraz Familienkasse. W ten sposób Familienkasse prędzej dowie się o ewentualnej przeprowadzce danej rodziny za granicę, co jest równoznaczne z utratą prawa do Kindergeld. Zmiany w prawodastwie są częścią ustawy mającej na celu zwalczanie malwersacji podatkowych oraz działalność firm fikcyjnych.

  Ustawa musi zostać jeszcze ratyfikowana. Będziemy Was informować na bieżąco o rozwoju sytuacji!

  Źródło: https://www.welt.de/politik/deutschland/article164067434/Neues-Gesetz-soll-Missbrauch-bei-Kindergeld-einschraenken.html

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x