Niemcy: Kierowca uciekał przed policją przez 120 kilometrów – zatrzymał go dopiero wypadek!

0
5477

60-latek z Berlina zafundował bawarskiej policji niezły pościg: Jadąc z prędkością 180 km/h uciekał przez 120 kilometrów przed kilkoma pojazdami policyjnymi oraz helikopterem. Szalonego kierowcę zatrzymał dopiero wypadek.

Pościg przez Bawarię

Po 120 kilometrach pościgu przez Dolną i Górną Bawarię 60-letni mężczyzna zderzył się z radiowozem. Jak przekazał rzecznik policji, w wyniku wypadku, który miał miejsce wczoraj po południu, poważnych obrażeń doznało dwóch funkcjonariuszy oraz ścigany mężczyzna. Oba pojazdy dachowały po zderzeniu.

Policjanci chcieli wcześniej na autostradzie A 92 w pobliżu lotniska w Monachium zatrzymać pojazd w celu kontroli. Jednak kierowca dodał gazu i uciekł. W miejscowości Wallersdorf 60-latek zjechał z autostrady i rozpoczął ucieczkę przeciwległym pasem ruchu w kierunku Monachium. Mężczyzna rozpędził się do 180 km/h i jechał z tą prędkością, aż w okolicy Wörth nad rzeką Isar doszło do wypadku.

Kierowca nie miał prawa jazdy

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, uciekinier nie miał prawa jazdy, a jego samochód nie był ubezpieczony. Ponadto wobec mężczyzny wydany został już wcześniej nakaz aresztowania, w związku z czym mężczyzna został zatrzymany. W pościgu udział wzięło kilkanaście radiowozów oraz helikopter policyjny.

Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, których kierowca Pontiaca naraził na niebezpieczeństwo, proszeni są o kontakt z inspekcją policji drogowej pod numerem telefonu: 0991/3896-310

Źródło: www.welt.de

 • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Praca w Niemczech

  Dodaj komentarz

  avatar
    Obserwuj  
  Powiadom o