Więcej >>

  Praca w Niemczech

  Tu nie trzeba kupować na zapas – w Niemczech powstał pierwszy automat z papierem toaletowym!

  Praca w Niemczech

  Producent papieru toaletowego Hakle ustawił specjalny automat na parkingu przed swoją fabryką w dzielnicy Benrath w Düsseldorfie: każdy, kto chce, może teraz zaopatrzyć się w papier toaletowy z tego automatu przez całą dobę.

  W sklepie zdecydowanie taniej

  Zakupy w supermarkecie są zdecydowanie tańsze, bo opakowanie z podwójną rolką papieru toaletowego kosztuje w automacie 2 euro, a osoby chcące kupić chusteczki higieniczne zapłacą 1,50 euro.

  Taki automat można szybko postawić i daje on sprytnie skalkulowany efekt reklamowy dla producenta, którego nazwa (Hakle) pochodzi od założyciela firmy, Hansa Klenka ze Szwabii. Przy okazji automat idealnie wpisuje się w obecne czasy i tzw. „chomikowanie” związane z koronawirusem.

  Niemcy planują zakupy na zapas?

  Badanie przeprowadzone ostatnio przez instytut badawczy Yougov pokazało, że co dziesiąty konsument w Niemczech chce w najbliższych tygodniach zaopatrzyć się w papier toaletowy, makaron i inne produkty codziennego użytku. Prawie dwie trzecie ankietowanych wyraźnie wykluczyło zakupy na zapas, ale pierwsze zdjęcia pustych półek w supermarketach krążą już w internecie, co budzi niepokój zarówno polityków, jak i sprzedawców detalicznych.

  Producenci tacy jak Hakle czy Essity, do których należą takie marki jak Tempo czy Zewa, zapewniają, że nie będzie wąskich gardeł i na półkach nie zabraknie produktów. Dlatego raczej nie należy się spodziewać wielkiego zainteresowania automatem z papierem toaletowym.

  Źródło: www.faz.net

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x