08.07.2020
Strona główna Wiadomości Newsy Dwa niemieckie myśliwce zderzyły się nad Meklemburgią-Pomorzem Przednim! [VIDEO]

Dwa niemieckie myśliwce zderzyły się nad Meklemburgią-Pomorzem Przednim! [VIDEO]

Dwa niemieckie myśliwce zderzyły się nad Meklemburgią-Pomorzem Przednim! [VIDEO]

Nad Meklemburgią-Pomorzem Przednim rozbiły się dwa myśliwce „Eurofighter” należace do Bundeswehry. Maszyny zahaczyły się w powietrzu. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Schwerinie i Niemieckie Siły Powietrzne potwierdziły informacje podane przez stację radiową „Ostseewelle”. Według Niemieckich Sił Powietrznych, do zdarzenia doszło podczas ćwiczeń w powietrzu.

Dwa niemieckie myśliwce „Eurofighter” zderzyły się nad Meklemburgią-Pomorzem Przednim – jeden z pilotów został znaleziony żywy!

Obydwaj piloci katapultowali się. Jeden z pilotów został już odnaleziony żywy w koronie drzew. Wciąż trwają poszukiwania drugiego pilota. W akcji ratowniczej uczestniczą między innymi śmigłowce cywilne i wojskowe. Pilot trzeciego myśliwca, który brał udział w ćwiczeniach powietrznych, obserwował całe zderzenie i doniósł o dwóch spadochronach, zmierzających w kierunku ziemi.

Jak donosi „Ostseewelle”, naoczni świadkowie widzieli, że maszyny dotyknęły się w powietrzu i zaraz potem pojawiły się dwie kule ognia.

Krótka relacja niemieckiej TV:

Niemieckie myśliwce rozbiły się w pobliżu wsi Jabel

Jeden z dwóch samolotów rozbił się według ministerstwa w lesie, w pobliżu wsi Jabel (powiat Meklemburski Seenplatte). Drugi rozbił się na południe od miejscowości Nossentiner Hütte na skraju lasu. Oba miasta oddalone są od siebie o około 10 kilometrów. Obie maszyny należały do eskadry lotniczej 73 „Steinhoff”, która stacjonuje w Laage koło Rostocku. Odpowiada m.in. za szkolenie pilotów „Eurofighter” niemieckich sił powietrznych. Minister Spraw Wewnętrznych w Niemczech, Lorenz Caffier (CDU), poleci na miejsce wypadku, aby uzyskać obraz sytuacji, powiedział jego rzecznik.

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x