Więcej

  Dolna Saskonia zezwala na odwiedziny podczas świąt wielkanocnych!

  Polski program do fakturowania w Niemczech

  Dolna Saksonia postanowiła złagodzić regulacje dotyczące ograniczenia kontaktów międzyludzkich, które zostały wprowadzone na czas pandemii koronawirusa. Po ostrej krytyce Ministerstwo Spraw Społecznych zapowiedziało, że wprowadzi więcej wolności dla spotkań w prywatnych domach.

  Dolna Saskonia: Ograniczone wizyty na czas świąt wielkanocnych są dozwolone

  Wprawdzie kontakty osobiste powinny być zredukowane do minimum, “ale ograniczone wizyty podczas dni świątecznych są z pewnością dopuszczalne”, powiedziała Claudia Schröder ze sztabu kryzysowego utworzonego na potrzeby zwalczania pandemii koronawirusa. Dozwolone są spotkania nie tylko z krewnymi, ale również z bliskimi przyjaciółmi.

  Schröder podkreśliła, że dopuszczalne są także odwiedziny mające na celu pożegnanie się z umierającymi. Dotyczy to również instytucji, w których obowiązuje zakaz wizyt, takich jak kliniki i domy opieki. W ceremoniach pogrzebowych i przyjęciach weselnych może uczestniczyć maksymalnie dziesięć osób. Poszczególne kościoły będą mogły być otwarte, aby umożliwić wiernym indywidualną modlitwę, jednak nie będą odprawiane nabożeństwa religijne z ich udziałem.

  Od dzisiaj w Dolnej Saksonii można również znowu korzystać z myjni samochodowych

  Począwszy od środy, znów będzie można skorzystać z usług myjni samochodowych. To również było chwilowo zakazane po zmianie rozporządzenia w sprawie ograniczenia kontaktów społecznych wydanego w celu powstrzymania pandemii koronawirusa. Nadal zakazana jest sprzedaż kwiatów na targowiskach.

  źródło: bild.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Znajdź wymarzoną pracę w Niemczech! Atrakcyjne zarobki, różne branże, praca dla par… Sprawdź teraz: praca.dojczland.info.

  1 KOMENTARZ

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  1 Komentarz
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Janek

  Czyli jak mieszkam w innym landzie (saksonia) to mogę pojechać do rodziny na swieta do dolnej saksoni?

  171,251FaniLubię
  5,205ObserwującyObserwuj

  Na start w Niemczech

  Przydatne linki

  Niemieckie ubezpieczenia

  1
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x