Czy w Niemczech wolno samemu pochować zwierzę? Co jest dozwolone, a za co grozi grzywna w wysokości 15 tys. euro?

    Śmierć pupila to nie tylko smutne wydarzenie dla domowników, ale także konieczność zastanowienia się nad tym, co zrobić z ciałem. Czy w Niemczech dozwolone jest zakopanie zwłok psa lub kota w ogrodzie?

    Oto kiedy można w Niemczech pochować zwierzę w ogrodzie

    „Każdy, kto posiada własny ogród lub działkę, może pochować tam swoje zwierzę” – informuje prawnik Andreas Ackenheil. W przypadku małych zwierząt pozwolenie na pochówek nie jest wymagane.

    Ale co to właściwie jest „małe zwierzę”? Papużki faliste, chomiki i świnki morskie są małe – to nie ulega wątpliwości, ale jeśli chodzi o psy, sprawa jest bardziej skomplikowana. Oto punkt odniesienia: „W prawie najmu wszystko, co jest wielkości psa rasy west highland terrier, jest uważane za małe” – wyjaśnia Ackenheil.

    Tak więc nie powinno być problemu z pochowaniem kota domowego, za to dog jest znacznie większy i dlatego na jego pogrzebanie potrzebne będzie zezwolenie wydane przez lokalne służby weterynaryjne (Veterinäramt) lub niekiedy, na obszarach wiejskich, przez zarząd gminy. Jeśli zwierzę nie zmarło na chorobę podlegającą obowiązkowi zgłoszenia, właściciele mają duże szanse na uzyskanie zezwolenia.

    O czym należy pamiętać chcąc pochować zwierzę w ogrodzie

    Co do zasady, grób nie może znajdować się na terenie nieruchomości położonej na obszarze ochrony wód lub na terenie rezerwatu przyrody. Nie można też pochować zwierzęcia w ogrodzie, jeśli otrzymywało ono w ostatnim czasie leki, które są szkodliwe dla środowiska. Weterynarz, który leczył zwierzę, może udzielić informacji na ten temat.

    W każdym przypadku zwłoki muszą być zakopane na głębokości co najmniej pół metra i przykryte ziemią, aby nie mogły zostać ponownie wykopane przez inne zwierzęta. Ponadto grób musi znajdować się w odległości od jednego do dwóch metrów od dróg publicznych lub sąsiedniej posesji.

    Można ułożyć ciało psa na przykład na wełnianym kocu, gazetach lub ręczniku.

    Za pochowanie zwierzęcia w lesie lub parku grozi grzywna w wysokości do 15 tys. euro

    Wiele osób nie ma ani ogrodu, ani działki. Czy w Niemczech dozwolone jest pochowanie zwierzęcia w lesie lub w parku? Nie. „Jest to wykroczenie, za które można zostać ukaranym grzywną w wysokości do 15 tys. euro” – mówi Ackenheil.

    Alternatywą może być cmentarz dla zwierząt. Jednak oprócz kosztów pochówku (cena takiej usługi to liczba trzycyfrowa), trzeba również regularnie ponosić koszty wynajmu miejsca na cmentarzu.

    Nie macie własnego ogrodu? Oto inne możliwości

    Zwłoki kotów, psów, a nawet koni można obecnie poddać kremacji. W przypadku kotów i psów cena takiej usługi to liczba trzycyfrowa, a w przypadku koni – czterocyfrowa. Zazwyczaj właściciele muszą zdecydować, czy kremacja ma być przeprowadzona oddzielnie dla ich pupila. W przypadku poddania kremacji zwłok większej liczby zwierząt jednocześnie, koszty są nieco niższe.

    Właściciele zwierząt mogą następnie zabrać urnę do domu, ale prochy można również rozsypać – na przykład nad morzem.

    Choć dla wielu właścicieli nie wchodzi to w rachubę, teoretycznie dozwolone jest wyrzucenie zwłok małych zwierząt do kosza na śmieci. Ale i w tym przypadku obowiązuje następująca zasada: jeśli w ostatnim czasie podawano im leki szkodliwe dla środowiska, nie jest to dopuszczalne.

    Jeśli chodzi o większe zwierzęta, zajmują się tym zakłady utylizacyjne. Weterynarz zleci zabranie tam zwierzęcia w przypadku, gdy jego właściciel zdecyduje się pozostawić swojego czworonożnego przyjaciela w gabinecie po jego uśpieniu. W zależności od kraju związkowego i wielkości zwierzęcia, cena takiej usługi to liczba dwucyfrowa (pies, kot), a w przypadku większych zwierząt, takich jak konie – trzycyfrowa.

    Źródło: www.chip.de

    OPTYMALIZACJA FINANSÓW

    NA START W NIEMCZECH

    POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

    1 KOMENTARZ

    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    1 Komentarz
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    Jürgi

    Ja pier… ale blokowanie ulic, klejenie się do asfaltu i inne akty terroklimatyczne są dozwolone i przyjmowane z poklaskiem.

    Dołącz do nas!

    196,777FaniLubię
    25,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj

    Popularne

    10 zabytków i atrakcji turystycznych Norymbergi, które koniecznie musicie zobaczyć!

    Ogromny zamek cesarski, zapierające dech w piersiach tereny zjazdów nazistowskiej partii NSDAP i sklejone w długi labirynt „lochy”. Zabytki w Norymberdze to niesamowita mieszanka....

    Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2024 – Terminy dla wszystkich landów!

    Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

    Terminy wypłat Kindergeld w 2024 roku – sprawdź kiedy otrzymasz przelew!

    Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca,...

    Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

    Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

    Niemcy: do kiedy pracodawca musi dokonać przelewu wynagrodzenia?

    Jeśli pensja nie wpłynie na konto na czas, może to mieć nieprzyjemne konsekwencje dla pracowników – na przykład dlatego, że nie będą mogli w...
    1
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x