„Upskirting” to pojęcie nie mające jak na razie polskiego ani niemieckiego odpowiednika. Chodzi o robienie zdjęć pod spódnicą lub sukienką nieświadomej tego kobiety. Jeśli ktoś robi takie zdjęcia, to w innym kraju poniósłby konsekwencje swojego zachowania. Ale nie w Niemczech. Tutaj nie zawsze „upskirting” traktowany jest bowiem jak przestępstwo. To ma się zmienić i to już niedługo. Bawaria i Nadrenia Północna-Westfalia przygotowują już projekt ustawy. Za wprowadzeniem nowych regulacji prawnych jest również Badenia-Wirtembergia.

„Upskirting“ będzie już wkrótce w Niemczech regulowany i zabroniony ustawą?

Lato w pełni, więc wiele kobiet zakłada sukienki czy spódnice. Dla niektórych samo to jest już niejako zaproszeniem, aby potajemnie zrobić kilka zdjęć czy filmików „od dołu”. Do tej pory takie zachowanie uchodziło w Niemczech za drobne przewinienie. Ofiary są zazwyczaj bezsilne. I to właśnie ma się zmienić. Planowane jest wprowadzenie w życie ustawy, która zabraniałaby „upskirtingu“. Jeśli ktoś będzie robił kobietom zdjęcia pod spódnicą czy sukienką, będzie mógł zostać ukarany.

Jak dodaje Minister Sprawiedliwości Georg Eisenreich: „To powinno być oczywiste, że tego typu fotografowanie jest w przestrzeni publicznej niedozwolone”. Podobno Bawaria już w 2014 roku zwróciła uwagę na luki w prawie karnym.

Elektroniczną petycję podpisało 50.000 osób

Do tej pory „upskirting“ tylko wtedy był przestępstwem, gdy naruszał „najbardziej osobistą dziedzinę życia”. Jest to aktualnie w Niemczech bardzo ważny temat – elektroniczną petycję przeciwko takiemu fotografowaniu, przygotowaną przez dwie młode kobiety, podpisało w sieci już 50.000 osób.

Źródło: www.rtl.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

    Praca w Niemczech

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Napisz komentarz!
    Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika