12.07.2020

Bundesrat zagłosował przeciwko ograniczeniu do 130 km/h na autostradach – Dowiedz się o czym jeszcze zadecydowano!

Ostatnio dodane

II tura wyborów prezydenckich: Rekordowa frekwencja w Niemczech!

Niemiecka Polonia wykazała duże zainteresowanie II turą wyborów na prezydenta Polski. O godz. 21 koperty zostaną wyciągnięte z urn...

Kierowca spadł 16 metrów w dół parkingu lotniska w Düsseldorfie i przeżył! [WIDEO]

W sobotę 33-letni kierowca spadł swoim samochodem około 16 metrów w dół na parkingu lotniska w Düsseldorfie. Przeżył wypadek...

Lost Places – 7 opuszczonych miejsc w Hesji, które musisz zobaczyć!

Poszukiwanie wyjątkowych, opuszczonych miejsc (z ang. Urban exploring) to trend, który ostatnimi czasy stał się popularny również w Niemczech....

Pierwsza fabryka Tesli w Europie: W Brandenburgii powstanie 10 500 nowych miejsc pracy!

Pierwsza fabryka Tesli w Europie powstaje w Brandenburgii. Teraz znane są informacje o tym, jak może wyglądać tam praca...

Rada Federalna (Bundesrat) głosowała dzisiaj przeciwko wprowadzeniu ogólnego ograniczenia prędkości na niemieckich autostradach, które zgodnie z propozycją Komisji Ochrony Środowiska, działającej z ramienia Izby Państw, miałoby wynosić 130 km/h. SPD opowiedziała się za wprowadzeniem ograniczenia prędkości, podczas gdy CDU/CSU i FDP były w dużej mierze przeciwne.

Kraje związkowe muszą dojść do porozumienia 

Jeżeli koalicje w poszczególnych krajach związkowych w Niemczech nie osiągną wewnętrznego kompromisu w tej sprawie, to kraje, w których ma to miejsce, muszą wstrzymać się od głosu w Bundesrat.

Dopiero co w październiku próba Zielonych wprowadzenia ograniczenia prędkości do 130 km/h na niemieckich autostradach nie powiodła się w Bundestagu – głównie ze względu na sprzeciw partii rządzącej, SPD.

Ruch drogowy musi stać się przyjaźniejszy dla rowerzystów

Reforma przepisów ruchu drogowego przedstawiona przez ministra transportu Andreasa Scheuera (CSU), nad którą Bundesrat dzisiaj debatował, ma oprócz tego na celu uczynienie ruchu rowerowego w miastach bezpieczniejszym i bardziej atrakcyjnym – na przykład poprzez wprowadzenie przepisów regulujących minimalne odległości dla samochodów przy wyprzedzaniu rowerzystów. Kierowcy, którzy przejeżdżają przez drogę ewakuacyjną, parkują w drugim rzędzie lub na chodnikach i ścieżkach rowerowych, będą się musieli liczyć z wyższymi grzywnami.

Dawstwo narządowów tylko za zgodą, surowsze kary dla nadużyć w internecie

Rada Federalna zatwierdziła również utworzenie organu przyspieszającego procedury wizowe, wprowadzenie statystyki bezdomnych w Niemczech i nowych przepisów dotyczących dawstwa narządów. W styczniu Bundestag uchwalił reformę, zgodnie z którą dawstwo narządów będzie nadal dozwolone w Niemczech tylko za wyraźną zgodą.
Ponadto Rada Federalna głosowała za surowszym karaniem nadużyć w internecie. W przyszłości przestępcy będą również karani, jeśli natkną się na śledczych podczas korzystania czatów w internecie. Decyzja o zaostrzeniu przepisów dotyczących hodowli zwierząt w rolnictwie została w krótkim czasie zdjęta z porządku obrad przez Radę Federalną.

źródło: sueddeutsche.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x