fbpx
24.02.2020

Bundesrat zagłosował przeciwko ograniczeniu do 130 km/h na autostradach – Dowiedz się o czym jeszcze zadecydowano!

Ostatnio dodane

AKTUALIZACJA! Volkmarsen (Hesja): W pochód karnawałowy wjechał samochód!

AKTUALIZACJA: Ze względów bezpieczeństwa policja odwołuje wszystkie pochody karnawałowe w całej Hesji: Unterlasst Spekulationen zu #Volkmarsen Sobald weitere gesicherte Informationen vorliegen,...

Hanau: Prawie 6.000 osób wzięło udział w demonstracji przeciwko rasizmowi!

Po prawie 6000 osobach w sobotę, w niedzielę równie wiele osób wyszło na ulice Hanau, aby demonstrować przeciwko rasizmowi...

Prognoza pogody na nadchodzące lato jest przerażająca!

Eksperci pogodowi przedstawili pierwsze prognozy na lato 2020. Niestety nie są one zbyt optymistyczne i wskazują na najbardziej ekstremalne...

Niemcy: Pochody karnawałowe w Poniedziałek Różany jednak się odbędą

Warunki pogodowe w Niemczech pokrzyżowały w ten weekend plany organizatorów tradycyjnych pochodów karnawałowych. Upadek drzewa na wóz karnawałowy prawie doprowadził...

Rada Federalna (Bundesrat) głosowała dzisiaj przeciwko wprowadzeniu ogólnego ograniczenia prędkości na niemieckich autostradach, które zgodnie z propozycją Komisji Ochrony Środowiska, działającej z ramienia Izby Państw, miałoby wynosić 130 km/h. SPD opowiedziała się za wprowadzeniem ograniczenia prędkości, podczas gdy CDU/CSU i FDP były w dużej mierze przeciwne.

Kraje związkowe muszą dojść do porozumienia 

Jeżeli koalicje w poszczególnych krajach związkowych w Niemczech nie osiągną wewnętrznego kompromisu w tej sprawie, to kraje, w których ma to miejsce, muszą wstrzymać się od głosu w Bundesrat.

Dopiero co w październiku próba Zielonych wprowadzenia ograniczenia prędkości do 130 km/h na niemieckich autostradach nie powiodła się w Bundestagu – głównie ze względu na sprzeciw partii rządzącej, SPD.

Ruch drogowy musi stać się przyjaźniejszy dla rowerzystów

Reforma przepisów ruchu drogowego przedstawiona przez ministra transportu Andreasa Scheuera (CSU), nad którą Bundesrat dzisiaj debatował, ma oprócz tego na celu uczynienie ruchu rowerowego w miastach bezpieczniejszym i bardziej atrakcyjnym – na przykład poprzez wprowadzenie przepisów regulujących minimalne odległości dla samochodów przy wyprzedzaniu rowerzystów. Kierowcy, którzy przejeżdżają przez drogę ewakuacyjną, parkują w drugim rzędzie lub na chodnikach i ścieżkach rowerowych, będą się musieli liczyć z wyższymi grzywnami.

Dawstwo narządowów tylko za zgodą, surowsze kary dla nadużyć w internecie

Rada Federalna zatwierdziła również utworzenie organu przyspieszającego procedury wizowe, wprowadzenie statystyki bezdomnych w Niemczech i nowych przepisów dotyczących dawstwa narządów. W styczniu Bundestag uchwalił reformę, zgodnie z którą dawstwo narządów będzie nadal dozwolone w Niemczech tylko za wyraźną zgodą.
Ponadto Rada Federalna głosowała za surowszym karaniem nadużyć w internecie. W przyszłości przestępcy będą również karani, jeśli natkną się na śledczych podczas korzystania czatów w internecie. Decyzja o zaostrzeniu przepisów dotyczących hodowli zwierząt w rolnictwie została w krótkim czasie zdjęta z porządku obrad przez Radę Federalną.

źródło: sueddeutsche.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika