Berlińscy Zieloni chcą dekryminalizacji kokainy, ecstasy i amfetaminy

  Berlińscy Zieloni chcą nie tylko zalegalizować marihuanę, ale także zdekryminalizować w stolicy twarde narkotyki imprezowe, takie jak kokaina, ecstasy i amfetamina.

  „Prawo do odurzania się powinno być oczywistością”

  „Prawo do odurzania się powinno być oczywistością w takim mieście wolności jak Berlin” – ogłosił w piątek lider Partii Zielonych Werner Graf na krótko przed tzw. paradą konopną w sobotę w Berlinie.

  Dlatego w Berlinie należy umorzyć postępowanie karne nawet w przypadku posiadania mniejszych ilości twardych narkotyków – tak jak to się dzieje w przypadku przetworów konopi, takich jak marihuana. W niektórych innych krajach związkowych jest to powszechna praktyka w przypadku grama kokainy lub niewielkiej ilości ecstasy.

  Ponadto Zieloni chcą, aby policja nie prowadziła dochodzeń w sprawie znalezienia marihuany o wadze do 15 gramów. Już teraz „joint w parku” nie powinien być ścigany przez policję, a marihuana nie powinna być konfiskowana. „Kryminalizacja użytkowników narkotyków jest reliktem z ostatniego tysiąclecia i musi się skończyć”, powiedział Graf.

  Sprzeciw ze strony CDU

  Zdecydowany sprzeciw zgłosiła CDU, która zarzuciła Zielonym „lobbowanie na rzecz dilerów i przestępczości zorganizowanej”. „Berlińscy Zieloni są na niebezpiecznej dla życia złej drodze” – powiedział berliński polityk CDU ds. wewnętrznych Frank Balzer. W ostatnich latach Berlin „jeszcze bardziej umocnił się jako centrum narkotykowe”, tereny zielone takie jak Görlitzer Park są „rajem dla dilerów” – ze szkodą dla odwiedzających i mieszkańców. „Berlin nie potrzebuje większego rozluźnienia, ale zmiany kursu w polityce narkotykowej”.

  Unia Federalna również nie ma zbyt dobrego zdania o planach Zielonych. „Unia bezwzględnie odrzuca legalizację kokainy, ecstasy i amfetaminy. Propagowane przez berlińskich Zielonych prawo do odurzania się twardymi, imprezowymi narkotykami może być tylko kiepskim żartem. Postulaty Zielonych mogą szybko kosztować życie. Imprezowe narkotyki mają poważne skutki uboczne i mogą być śmiertelne. Skutki zniesienia berlińskiej strategii „zero tolerancji” widzi każdy w Görlitzer Park czy Hasenheide. Zamiast zająć się wieloma realnymi problemami Berlina, berlińscy Zieloni najwyraźniej uciekają się do zażywania twardych narkotyków – powiedział rzecznik ds. polityki prawnej grupy parlamentarnej CDU/CSU w niemieckim Bundestagu prof. dr Günter Krings.

  Obecnie, jeśli policja w Berlinie znajdzie przy kimś marihuanę, wszczyna wstępne dochodzenie. Jeśli jednak znaleziona ilość jest mniejsza niż 10 gramów, prokuratura z reguły wstrzymuje śledztwo, a jeśli jest mniejsza niż 15 gramów, śledztwo jest zwykle umarzane.

  Rząd federalny, składający się z SPD, Zielonych i FDP, planuje częściowe dopuszczenie marihuany i wprowadzenie kontrolowanej dystrybucji narkotyku dla dorosłych w celach konsumpcyjnych w niektórych sklepach. Projekt ustawy w tej sprawie ma być przedstawiony pod koniec roku.

  źródło: bild.de

  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  2 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  2 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  CZARNOWIDZ

  CIEKAWA PRZYSZŁOŚĆ – 50 % rencistów – 50 % ćpunów

  Szymon

  Ja pierwszy zakładam JUNKIE BAR z obsługą po polsku! Turyści z Polski będą bić rekordy!

  Dołącz do nas!

  196,777FaniLubię
  25,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj

  Popularne

  10 zabytków i atrakcji turystycznych Norymbergi, które koniecznie musicie zobaczyć!

  Ogromny zamek cesarski, zapierające dech w piersiach tereny zjazdów nazistowskiej partii NSDAP i sklejone w długi labirynt „lochy”. Zabytki w Norymberdze to niesamowita mieszanka....

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Terminy wypłat Kindergeld w 2024 roku – sprawdź kiedy otrzymasz przelew!

  Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca,...

  Niemcom grozi wprowadzenie ogólnokrajowego zakazu jazdy na wszystkich drogach w weekendy!

  Ministra transportu w Niemczech Volker Wissing (53, FDP) ostrzegł liderów grup parlamentarnych koalicji, że jeśli ustawa o ochronie klimatu nie zostanie przyjęta, istnieje groźba...

  Niemcy: Poszukiwani ochotnicy – 60 dni leżenia za 18 000 euro!

  Spanie dla nauki: Niemieckie Centrum Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (DLR) poszukuje teraz ochotników, którzy zrobią to w ramach badania w Kolonii."Ziemscy astronauci" mają symulować...
  2
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x