Bawaria: Znaleziono 18 kg złota podczas kontroli samochodu na autostradzie

  Bawarscy funkcjonariusze odkryli dziesiątki sztabek złota domowej roboty podczas kontroli samochodu. Nie jest jasne, ile są one warte – szacuje się, że od 400 000 do ponad miliona euro.

  Nie wiadomo, ile dokładnie warte jest złoto

  Patrol policji drogowej w cywilu odkrył 18 kilogramów złota w samochodzie podczas kontroli na autostradzie w Bawarii. Bułgarscy pasażerowie Citroëna (35/45) zostali zatrzymani, istnieje bowiem podejrzenie, że złoto to przetopione łupy z oszustw i włamań. Dokładne pochodzenie przetopionych metali szlachetnych jest praktycznie niemożliwe do ustalenia. Prokuratura skonfiskowała złoto i wszczęła wstępne postępowanie w sprawie podejrzenia prania brudnych pieniędzy, jak poinformował w piątek posterunek policji drogowej Hohenbrunn.

  Początkowo nie było jasne, ile warte było złoto. Według policji, sztabki złota były domowej roboty bez wytłoczonej próby złota, która wskazuje zawartość złota w danym stopie. Zgodnie z obecnymi cenami na legalnym rynku złota, 18 kilogramów najtańszego stopu z ośmioma karatami byłoby warte ponad 400 000 euro, a czyste złoto z 24 karatami nawet ponad milion.

  Najpierw nieprawidłowości, potem kryjówka przemytników

  Incydent miał miejsce w Wielki Piątek, ale został zgłoszony przez policję dopiero teraz. Jak poinformowała policja, kontrola miała miejsce na autostradzie A99 przy wjeździe Aschheim/Ismaning na północny wschód od Monachium. Policja początkowo zauważyła nieokreślone „nieprawidłowości” w pojeździe i ostatecznie znalazła kryjówkę przemytników.

  Źródło: www.spiegel.de

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,777FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj

  1 KOMENTARZ

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  1 Komentarz
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Marta

  O nasze, NARODOWOŚĆ napisano 😧😧😧😂😂😂😂,no bo to Europejczycy

  1
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x