Alarm bombowy w Düsseldorfie: Jeszcze dzisiaj ewakuacja 11.650 osób!

0
16216

W Derendorfie, dzielnicy Düsseldorfu (NRW), podczas prac budowlanych na terenie byłego więzienia znaleziono dzisiaj 500 kg bombę z okresu drugiej wojny światowej. Według straży pożarnej trzeba ewakuować 11.650 osób:

Düsseldorf: 30.000 osób dotkniętych akcją rozbrajania bomby

Rozbrajanie jest zaplanowane na późny wieczór. Zgodnie z pierwszymi ocenami, operacja dotknie aż 30.000 osób. Na obszarze ewakuacyjnym znajdują się bowiem między innymi dwa domy starców, które muszą zostać ewakuowane.

20.000 może zostać w domach, ale nie może ich opuszczać

W promieniu do 1000 metrów od znaleziska, okna i drzwi powinny pozostać zamknięte. Prawie 20.000 mieszkańców na terenie zewnętrznym ma prawo przebywać w swoich mieszkaniach, ale nie wolno im wychodzić na zewnątrz. Początkowo Deutsche Bahn nie dysponowała żadnymi informacjami, które wskazywałyby na konieczność wprowadzenia ograniczeń dla linii kolejowych przez miasto Düsseldorf w Derendorfie. Pociągi regionalne, dalekobieżne i towarowe mają zatem kursować bez zakłóceń na tej ważnej osi północ-południe.

Dla tych, którzy na czas ewakuacji potrzebują schronienia, od godziny 17:00 są otwarte sale gimnazjum Max Planck przy Koetschaustrasse 36 w Stockum. Obecnie organizacje pomocowe w Düsseldorfie organizują tam wsparcie.

Düsseldorf: Zakłócenia w ruchu drogowym

Szczególny wpływ na ruch drogowy będą miały zamknięcia dróg wokół Ulmenstraße, Johannstraße, Heinrich-Ehrhardt-Straße, Münsterstraße aż do Jülicher Straße na południu i Kennedydamm. Sam Kennedydamm pozostaje otwarty na ruch.

źródło: Twitter

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

    Praca w Niemczech

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Please enter your comment!
    Please enter your name here