Oto które samochody używane najczęściej nie przechodzą przez kontrolę TÜV!

    Co piąty samochód w Niemczech nie przeszedł w zeszłym roku badania technicznego TÜV. Niemieckie samochody sportowe wypadają z reguły dobrze, natomiast samochody z Europy Wschodniej – wręcz przeciwnie.

    Zepsute światło z tyłu, wyciekający olej, zużyta wycieraczka – jak wynika z szacowań TÜV (Technischer Überwachungsverein, pol. Związek Kontroli Technicznej), co trzeci samochód w Niemczech ma jakieś braki. W co piątym aucie braki czy wady są na tyle istotne, że pojazd nie przejdzie badania technicznego TÜV. Tak wynika z raportu opublikowanego niedawno w Berlinie przez Stowarzyszenie TÜV.

    Stowarzyszenie oceniło 8,8 miliona badań kontrolnych, które TÜV przeprowadził w ciągu roku. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej, punkty kontroli znalazły „istotne problemy” u większej ilości samochodów używanych. Ich udział wzrósł o 1,3% i osiągnął wartość 21,2%. Stowarzyszenie tłumaczy to tym, że w tzw. „międzyczasie” samochody te zdążyły się nieco zestarzeć.

    Porsche 911- rewelacyjny we wszystkich rocznikach

    Zwycięzcą przeglądu TÜV jest Porsche 911. Tylko co 40-sty dwu- lub trzyletni samochód tej marki, (czyli zaledwie 2,5%),  miał istotne usterki i nie przeszedł badania technicznego. Również, jeśli chodzi o inne roczniki, Porsche 911 miał świetne wyniki. Joachim Bühler, Przewodniczący Stowarzyszenia TÜV zaznacza: „Jeszcze nigdy nie zdarzyło się w historii raportów TÜV, żeby jeden samochód tak rewelacyjnie wypadał we wszystkich rocznikach”.

    Jak wynika z raportu, samochody niemieckich producentów wypadły bardzo dobrze i wiele z nich znalazło się w pierwszej dziesiątce.

    Zwycięzcą, jeśli chodzi o klasę pojazdów, jest Mercedes. Prowadzi w czterech z pięciu kategorii: w klasie kompaktowej wygrywa A-klasa, w klasie średniej C-klasa, w SUVach GLK, a w Vanach B-klasa. W samochodach typu „mini” wygrywa Opel Adam, a w małych samochodach Hyundai i20.

    Te samochody wypadają najgorzej

    Z raportu wynika, że największy stres przed badaniem technicznym, powinni mieć kierowcy marki Dacia-Logan. Ten kompaktowy rumuński samochód ląduje w trzech z sześciu roczników na ostatnim miejscu. Spośród dwu i trzyletnich samochodów tej marki, 14,6% nie otrzymało nowej plakietki. Z kolei wśród sześciu i siedmioletnich modeli, 30,9% wykazywało „znaczne braki”. Natomiast w jeszcze starszych pojazdach Dacia-Logan, dziesięcio bądź jedenastoletnich, 40,6 % nie przeszło badania technicznego TÜV.

    W kategorii samochodów cztero i pięcioletnich najsłabszy okazał się Peugeot 206. W przedziale ośmio i dziewięcioletnich pojazdów ostatnie miejsce zajęły ex aequo  Renault Kangoo oraz Chevrolet Matiz – 37,1% wykazało braki czy inne problemy.

    Najczęstsze problemy dotyczą świateł. Użytkownicy pojazdów powinni częściej sprawdzać, czy wszystkie światła działają. Szczególnie teraz, gdy długo jest ciemno, jest to bardzo ważne.

    Źródło:  welt.de

    Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

    196,777FaniLubię
    24,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj
    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    0 komentarzy
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x