Strona główna Wiadomości z Niemiec Informacje Konsumenckie Oto które samochody używane najczęściej nie przechodzą przez kontrolę TÜV!

    Oto które samochody używane najczęściej nie przechodzą przez kontrolę TÜV!

    Oto które samochody używane najczęściej nie przechodzą przez kontrolę TÜV!

    Co piąty samochód w Niemczech nie przeszedł w zeszłym roku badania technicznego TÜV. Niemieckie samochody sportowe wypadają z reguły dobrze, natomiast samochody z Europy Wschodniej – wręcz przeciwnie.

    Zepsute światło z tyłu, wyciekający olej, zużyta wycieraczka – jak wynika z szacowań TÜV (Technischer Überwachungsverein, pol. Związek Kontroli Technicznej), co trzeci samochód w Niemczech ma jakieś braki. W co piątym aucie braki czy wady są na tyle istotne, że pojazd nie przejdzie badania technicznego TÜV. Tak wynika z raportu opublikowanego niedawno w Berlinie przez Stowarzyszenie TÜV.

    Stowarzyszenie oceniło 8,8 miliona badań kontrolnych, które TÜV przeprowadził w ciągu roku. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej, punkty kontroli znalazły „istotne problemy” u większej ilości samochodów używanych. Ich udział wzrósł o 1,3% i osiągnął wartość 21,2%. Stowarzyszenie tłumaczy to tym, że w tzw. „międzyczasie” samochody te zdążyły się nieco zestarzeć.

    Porsche 911- rewelacyjny we wszystkich rocznikach

    Zwycięzcą przeglądu TÜV jest Porsche 911. Tylko co 40-sty dwu- lub trzyletni samochód tej marki, (czyli zaledwie 2,5%),  miał istotne usterki i nie przeszedł badania technicznego. Również, jeśli chodzi o inne roczniki, Porsche 911 miał świetne wyniki. Joachim Bühler, Przewodniczący Stowarzyszenia TÜV zaznacza: „Jeszcze nigdy nie zdarzyło się w historii raportów TÜV, żeby jeden samochód tak rewelacyjnie wypadał we wszystkich rocznikach”.

    Jak wynika z raportu, samochody niemieckich producentów wypadły bardzo dobrze i wiele z nich znalazło się w pierwszej dziesiątce.

    Zwycięzcą, jeśli chodzi o klasę pojazdów, jest Mercedes. Prowadzi w czterech z pięciu kategorii: w klasie kompaktowej wygrywa A-klasa, w klasie średniej C-klasa, w SUVach GLK, a w Vanach B-klasa. W samochodach typu „mini” wygrywa Opel Adam, a w małych samochodach Hyundai i20.

    Te samochody wypadają najgorzej

    Z raportu wynika, że największy stres przed badaniem technicznym, powinni mieć kierowcy marki Dacia-Logan. Ten kompaktowy rumuński samochód ląduje w trzech z sześciu roczników na ostatnim miejscu. Spośród dwu i trzyletnich samochodów tej marki, 14,6% nie otrzymało nowej plakietki. Z kolei wśród sześciu i siedmioletnich modeli, 30,9% wykazywało „znaczne braki”. Natomiast w jeszcze starszych pojazdach Dacia-Logan, dziesięcio bądź jedenastoletnich, 40,6 % nie przeszło badania technicznego TÜV.

    W kategorii samochodów cztero i pięcioletnich najsłabszy okazał się Peugeot 206. W przedziale ośmio i dziewięcioletnich pojazdów ostatnie miejsce zajęły ex aequo  Renault Kangoo oraz Chevrolet Matiz – 37,1% wykazało braki czy inne problemy.

    Najczęstsze problemy dotyczą świateł. Użytkownicy pojazdów powinni częściej sprawdzać, czy wszystkie światła działają. Szczególnie teraz, gdy długo jest ciemno, jest to bardzo ważne.

    Źródło:  welt.de

    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x