Więcej

  10 najpopularniejszych szlaków turystycznych w Niemczech: wszystkie znajdują się w Bawarii

  Polski Supermarket w Niemczech=

  Wyciszyć się, zrobić coś dla zdrowia i jednocześnie cieszyć się wspaniałą przyrodą? Na to wszystko pozwala jedna z najpopularniejszych wśród Niemców aktywności: piesze wędrówki. Firma Strava, z aplikacji której korzystają miłośnicy sportu, aby śledzić pokonywane trasy, wybrała dziesięć najpopularniejszych szlaków turystycznych w Niemczech i jak się okazuje, wszystkie znajdują się w Bawarii. Z tego artykułu dowiecie się, po jakich szlakach najchętniej wędrują mieszkańcy Niemiec.

  Które szlaki turystyczne w Niemczech są szczególnie popularne?

  Niemcy szczególnie upodobali sobie spacery w dni świąteczne. Od czasu pandemii koronawirusa liczba odbywanych wędrówek wzrosła aż trzykrotnie. Popularnością cieszą się również wypady weekendowe. Jednak terminem najczęściej wybieranym przez niemieckich turystów w ciągu roku jest weekend, w którym przypadają Zielone Świątki.

  „Rosnąca popularność turystyki pieszej w Europie to trend, który obserwujemy na całym świecie, ponieważ po okresie pandemii wielu z nas chce wyjść na łono natury. Tego lata widzieliśmy, że więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej wybierało się na pobliskie szlaki, ale także szukało wymagających tras z dala od swojego miejsca zamieszkania” – powiedział Michael Horvath, CEO i współzałożyciel firmy Strava.

  Szczególnie okolice Garmisch-Partenkirchen są niezwykle popularne wśród miłośników pieszych wędrówek w Niemczech. Ale z analizy przeprowadzonej przez firmę Strava wynika, że mieszkańcy tego kraju cenią sobie również spacery w regionie Berchtesgadener Land. Oto 10 najpopularniejszych szlaków turystycznych w Niemczech.

  Miejsce 1: Hammersbach – Höllentalklamm

  Najpopularniejszym szlakiem wśród amatorów turystyki pieszej w Niemczech jest ten prowadzący z Hammersbach do wąwozu Höllentalklamm w okolicy Garmisch-Partenkirchen.

  Do pokonania jest tu dystans 2,31 km, różnica wysokości wynosi 210 m, a średnie nachylenie 9,1%. Z danych zarejestrowanych przez aplikację Strava wynika, że najlepszemu piechurowi przejście tej trasy zajęło dobry kwadrans.

  Miejsce 2: Mitterkaser Alm – Watzmannhaus

  Innym bardzo popularnym terenem do uprawiania turystyki pieszej jest Berchtesgadener Land. Na trasie z Mitterkaser Alm do Watzmannhaus do pokonania jest dystans 2,13 km. Różnica wysokości wynosi 490 m, a nachylenie 23%.

  Według portalu Strava, najlepszy wędrowiec potrzebował mniej niż pół godziny, aby przebyć drugą najpopularniejszą trasę turystyczną w Niemczech

  Miejsce 3: Brunntalgrat-Steig 

  Na trzecim miejscu wśród najpopularniejszych szlaków turystycznych w Niemczech jest Brunntalgrat-Steig w pobliżu Garmisch-Partenkirchen. Szlak ma długość 1,07 km, różnica wysokości wynosi 147 m, a nachylenie 13,7%. Według portalu Strava, najszybszy turysta potrzebował mniej niż dziesięć minut na pokonanie tej trasy.

  Miejsce 4: Knorrhütte – Münchner Haus Steig 

  Kolejnym popularnym szlakiem turystycznym w pobliżu Garmisch-Partenkirchen jest trasa z Knorrhütte do Münchner Haus Steig. Do pokonania są 4 km, różnica wysokości wynosi 865 m, a nachylenie 21,6%.

  Nawet doświadczeni wędrowcy potrzebują ponad godzinę na pokonanie popularnej trasy prowadzącej ze schroniska Knorrhütte do Münchner Haus Steig.

  Miejsce 5: Höllentalangerhütte – wejście na via ferratę w pobliżu Garmisch-Partenkirchen 

  Według portalu Strava, na piątym miejscu wśród najpopularniejszych szlaków turystycznych w Niemczech znajduje się ścieżka prowadząca od schroniska Höllentalangerhütte do wejścia na via ferratę w pobliżu Garmisch-Partenkirchen.

  Trasa ta ma długość 1,15 km, różnica wysokości wynosi 184 m, a nachylenie 15,8%. Doświadczeni wędrowcy potrzebują około kwadransa, aby pokonać ten popularny szlak turystyczny w okolicy Garmisch-Partenkirchen.

  Miejsca 6 do 10

  W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych szlaków turystycznych w Niemczech znalazły się ponadto: trasa z Grüner Buckel do lodowca w pobliżu Garmisch-Partenkirchen, Watzmannüberschreitung z Mittelspitze do Südspitze w pobliżu Berchtesgaden, szlak z Jochberg do Kesselberg w pobliżu jeziora Walchensee, trasa z Alpspitze do via ferraty w pobliżu Garmisch-Partenkirchen oraz Sonntraten Steig niedaleko miasta Bad Tölz.

  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  WYBRANE DLA CIEBIE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Dołącz do nas!

  188,272FaniLubię
  6,119ObserwującyObserwuj
  191ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Austria: Afgańczycy zgwałcili i zamordowali 13-latkę. Dzisiaj usłyszeli wyrok!

  W sensacyjnym wiedeńskim procesie w sprawie śmierci 13-letniej Leonii, która nastąpiła po wielogodzinnym gwałcie, ogłoszono w piątek po południu wyrok dla trzech oskarżonych Afgańczyków.O...

  Zamieszki w Belgii i Niderlandach: Ekspert ostrzega przed „nienawiścią do Zachodu” wśród migrantów

  Podpalali e-scootery, atakowali policjantów i rozbijali szyby samochodów. Europa dyskutuje o zamieszkach wywołanych przez młodych ludzi pochodzenia marokańskiego w Belgii i Niderlandach. Po zwycięstwie...

  Terminy wypłat Kindergeld w 2022 roku – sprawdź kiedy otrzymasz przelew!

  Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca,...

  Życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne po niemiecku – 20 propozycji!

  Święta Bożego Narodzenia to święto upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa, a także okres radości i spotkań z rodziną oraz bliskimi. „Frohe Weihnachten”, czyli „Wesołych Świąt”,...

  16 najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Niemczech!

  Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Niemczech W okresie przedświątecznym w wielu niemieckich miastach odbywają się jarmarki bożonarodzeniowe. Większość z nich rozpoczyna się pod koniec listopada. Poniżej...
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x