Zarobki w Amazonie w Niemczech – lista płac!

  Amazon jest jednym ze zwycięzców kryzysu koronawiursowego: biznes sprzedaży wysyłkowej kwitnie i przynosi firmie rekordowe zyski. W ostatnim kwartale Amazon osiągnął zysk w wysokości 125,6 mld dolarów. To 44-procentowy wzrost w porównaniu z ubiegłoroczną sprzedażą świąteczną.

  Jednocześnie powtarzają się doniesienia o strajkach pracowników w centrach logistycznych Amazona: w ostatnią Wielkanoc ogłoszono strajk w sześciu niemieckich lokalizacjach Amazona. Pracownicy domagają się lepszej płacy i lepszych warunków pracy.

  Ile tak naprawdę zarabia się Amazonie w Niemczech?

  Prezes Amazona Jeff Bezos jest najbogatszą osobą na świecie, według „Bloomberg Billionares Index” z majątkiem szacowanym na 195 miliardów dolarów. Na początku tego roku Amazon ogłosił, że Bezos opuści stanowisko CEO firmy, a w przyszłości stanowisko to obejmie Andy Jassy, który wcześniej zajmował się tzw. usługami Amazon Web Services. Bezos pozostanie w firmie jako szef rady nadzorczej.

  Na stanowisku CEO Amazona nie zarabia się jednak klasycznej pensji. Nie zostaje się też jednak z pustymi rękami. W aktualnym sprawozdaniu rocznym wyjaśniono, że szefowie w firmie Amazon nie otrzymują żadnego wynagrodzenia, ale są opłacani za udział w spotkaniach. Otrzymuje się również premie w postaci akcji.

  Jeszcze pod koniec ubiegłego roku Bezos sprzedał część swoich akcji o wartości trzech miliardów dolarów.

  Lista płac pracowników Amazona w Niemczecz

  Z raportu akcjonariuszy Amazona nie wynika jasno, ile konkretnie zarabiają poszczególni pracownicy. Jednak na platformach takich jak Kununu i Glassdoor pracownicy mogą anonimowo publikować swoje zarobki, aby dać innym osobom poszukującym pracy pewne wskazówki, czego mogą się spodziewać w kwestii płac.

  Każdy, kto pracuje dla firmy Amazon w Niemczech, pracuje najprawdopodobniej w jednym z zakładów logistycznych firmy. Sam Amazon podaje, że w Niemczech zatrudnia na stałe około 12.000 pracowników w pełnym wymiarze godzin. Oto lista płac niemieckich pracowników Amazona zgodnie z informacjami zawartymi na kununu.com:

  ZawódPensja roczna brutto
  Magazynier24 500 EURO
  Kierownik zmiany49 700 EURO
  Pracownik działu wysyłki25 600 EURO
  Doradca klienta22 700 EURO
  Supervisor35 300 EURO
  Kierownik działu59 600 EURO
  Serwisant39 700 EURO
  Elektromonter38 700 EURO
  Rekruter54 300 EURO
  Kontroler jakości37 200 EURO

  źródło: kununu.com

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,377FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  316ObserwującyObserwuj
  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x