Więcej

  Zarobki w Amazonie w Niemczech – lista płac!

  polski supermarket w Niemczech

  Amazon jest jednym ze zwycięzców kryzysu koronawiursowego: biznes sprzedaży wysyłkowej kwitnie i przynosi firmie rekordowe zyski. W ostatnim kwartale Amazon osiągnął zysk w wysokości 125,6 mld dolarów. To 44-procentowy wzrost w porównaniu z ubiegłoroczną sprzedażą świąteczną.

  Jednocześnie powtarzają się doniesienia o strajkach pracowników w centrach logistycznych Amazona: w ostatnią Wielkanoc ogłoszono strajk w sześciu niemieckich lokalizacjach Amazona. Pracownicy domagają się lepszej płacy i lepszych warunków pracy.

  Ile tak naprawdę zarabia się Amazonie w Niemczech?

  Prezes Amazona Jeff Bezos jest najbogatszą osobą na świecie, według „Bloomberg Billionares Index” z majątkiem szacowanym na 195 miliardów dolarów. Na początku tego roku Amazon ogłosił, że Bezos opuści stanowisko CEO firmy, a w przyszłości stanowisko to obejmie Andy Jassy, który wcześniej zajmował się tzw. usługami Amazon Web Services. Bezos pozostanie w firmie jako szef rady nadzorczej.

  Na stanowisku CEO Amazona nie zarabia się jednak klasycznej pensji. Nie zostaje się też jednak z pustymi rękami. W aktualnym sprawozdaniu rocznym wyjaśniono, że szefowie w firmie Amazon nie otrzymują żadnego wynagrodzenia, ale są opłacani za udział w spotkaniach. Otrzymuje się również premie w postaci akcji.

  Jeszcze pod koniec ubiegłego roku Bezos sprzedał część swoich akcji o wartości trzech miliardów dolarów.

  Lista płac pracowników Amazona w Niemczecz

  Z raportu akcjonariuszy Amazona nie wynika jasno, ile konkretnie zarabiają poszczególni pracownicy. Jednak na platformach takich jak Kununu i Glassdoor pracownicy mogą anonimowo publikować swoje zarobki, aby dać innym osobom poszukującym pracy pewne wskazówki, czego mogą się spodziewać w kwestii płac.

  Każdy, kto pracuje dla firmy Amazon w Niemczech, pracuje najprawdopodobniej w jednym z zakładów logistycznych firmy. Sam Amazon podaje, że w Niemczech zatrudnia na stałe około 12.000 pracowników w pełnym wymiarze godzin. Oto lista płac niemieckich pracowników Amazona zgodnie z informacjami zawartymi na kununu.com:

  ZawódPensja roczna brutto
  Magazynier24 500 EURO
  Kierownik zmiany49 700 EURO
  Pracownik działu wysyłki25 600 EURO
  Doradca klienta22 700 EURO
  Supervisor35 300 EURO
  Kierownik działu59 600 EURO
  Serwisant39 700 EURO
  Elektromonter38 700 EURO
  Rekruter54 300 EURO
  Kontroler jakości37 200 EURO

  Sprawdź, czy Twoje zarobki w Niemczech są odpowiednio wysokie!

  Na stronie Gehalt.de możecie znaleźć szacunkowe zarobki miesięczne dla poszczególnych zawodów w Niemczech, na przykład w opiece:

  Zarobki w Niemczech w zawodach związanych z opieką

  Oprócz tego możecie się dowiedzieć, ile mniej więcej zarobicie w wybranym zawodzie w Waszej miejscowości (oczywiście w Niemczech).  W tym celu pod poniższym linkiem należy wybrać czy chodzi o aktualną pracę (aktueller Job), przyszłą pracę (zukünftiger Job), inną pracę niż ta aktualnie wykonywana (anderer / fremder Job) lub czy jest się studentem albo uczy zawodu (Schüler / Azubis / Studenten). Dalej zaznaczamy wiek (wie alt sind Sie?), wybieramy płeć (Ihr Geschlecht), następnie wykształcenie (Ihr höchster Abschluss?), czy aktualnie pracujemy (Sind Sie berufstätig?), w jakim zawodzie (Ihr Beruf?), czy mamy stanowisko kierownicze (Personalverantwortung?), miejsce pracy (Ihr Arbeitsort?) i na koniec podajemy maila (Ihr individuelles Ergebnis wird Ihnen zugeschickt.), na którego ma zostać przesłana bezpłatna analiza. Poniżej link do strony, na której możecie sprawdzić zarobki, podając powyższe informacje:

  Dowiedz się ile zarobisz w wybranym zawodzie w Twojej miejscowości!

  źródło: kununu.com

  Podobne artykuły

  Wybrane dla Ciebie

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  188,272FaniLubię
  5,934ObserwującyObserwuj
  155ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Niemcy zmieniły przepisy dotyczące szczepionki Johnson&Johnson. Jedna dawka to za mało

  Pojedyncza dawka szczepionki Johnson&Johnson to za mało. Niemcy zmieniły swoje przepisy. Osoby, które przyjęły preparat jednodawkowy utraciły status w pełni zaszczepionych. Według szacunków dotyczy...

  Ministrowie zdrowia w Niemczech zdecydowali: Nowe przepisy dotyczące testów na koronawirusa!

  Ministrowie zdrowia krajów związkowych w Niemczech spotkali się dzisiaj, aby zdecydować o kolejnych krokach w walce z pandemią koronawirusa. Jak ustalono, w przyszłości nie...

  Zasiłek dla bezrobotnych w Niemczech w 2022 roku. Stawki, terminy wypłat i najważniejsze informacje

  Zasiłek dla bezrobotnych w Niemczech to Arbeitslosengeld II, zwany potocznie również Hartz IV. Zasiłek ten wypłacany jest według stałych stawek, tzw. podstawowych stawek świadczeń...

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2022 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Niemcy: co piąta emerytura poniżej 500 euro

  Około jedna piąta emerytów w Niemczech, a przede wszystkim emerytek, otrzymuje bardzo niską emeryturę. Jednak według Federalnego Ministerstwa Spraw Społecznych jej wartość tylko na...
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x