Aktualnie wiadomo już, że dzisiejszego nieudanego zamachu na synagogę w Halle i morderstwa dwóch przypadkowych osób dokonał jeden sprawca. Jest nim 27-letni neonazista Stephan Balliet, który transmitował swój atak na żywo w internecie. Na materiale wideo można było zobaczyć jego przybycie przed synagogę, jego arsenał amunicji i broni na tylnym siedzeniu i siedzeniu pasażera, a także jak mocował materiały wybuchowe przy synagodze oraz jak próbował otworzyć drzwi wejściowe, co mu się nie udało.

Niemiecka faktura po polsku

Na filmie widać również morderstwo kobiety, która akurat przechodziła ulicą i została zastrzelona od tyłu z zimną krwią. Ponieważ sprawcy nie udało się sforsować drzwi w synagodze, pojechał dalej i zatrzymał się w budce z kebabem. Tam zastrzelił mężczyznę, który był tam akurat obecny, po czym opuścił na chwilę budkę i wrócił ponownie strzelając kilkukrotnie do ciała. Potem został postrzelony przez policję.

Na miejscu trwa jeszcze dochodzenie policji oraz przeszukiwane są mieszkania.

źródło: bild.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

    Praca w Niemczech

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Napisz komentarz!
    Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika