luxdentslubice

Więcej

  luxdentslubice

  Wzrost liczby ataków na pracowników niemieckich kolei. Wszystko przez obowiązek noszenia maseczek w pociągach

  W ubiegłym roku w Niemczech odnotowano znacznie więcej ataków na pracowników kolei niż w poprzednich latach. Eisenbahn- und Verkehrsgewerkschaft (EVG) – niemiecki związek zawodowy z siedzibą we Berlinie reprezentujący pracowników przedsiębiorstw kolejowych – mówi o 2.325 incydentach. Głównym powodem był spór o obowiązek noszenia maseczek wprowadzony w związku z pandemią koronawirusa.

  Szef EVG o przypadkach agresywnych zachowań w niemieckich pociągach: „To jest na porządku dziennym”

  Nie brakuje przypadków takich jak ten, który miał miejsce tuż przed świętami Bożego Narodzenia w Lünen: dwóch mężczyzn podróżuje pociągiem kursującym na linii RB51 z Dortmundu do Gronau – bez maseczek. Kiedy młoda kontrolerka biletów zwraca im na to uwagę i prosi o okazanie biletu, obaj mężczyźni stają się agresywni. Uderzają w twarz kontrolerkę biletów i maszynistę, który pospieszył jej z pomocą. Następnie oblewają młodą kobietę sokiem.

  Związek zawodowy kolejarzy EVG naliczył w ubiegłym roku w okresie do października łącznie 2.325 ataków. Ponieważ nie dokonano jeszcze podsumowania ostatniego kwartału, szef EVG Martin Burkert przypuszcza, że ostateczna liczba takich incydentów będzie jeszcze wyższa. W wywiadzie dla WDR stwierdził: „To jest na porządku dziennym i oczywiście jest to sytuacja nie do przyjęcia”.

  Obowiązek noszenia maseczek główną przyczyną ataków na pracowników niemieckich kolei

  Ataki przybierają formę nie tylko agresji fizycznej, jak w przypadku incydentu w Lünen, ale także słownej. W ostatnim roku odnotowano znaczny wzrost gróźb i obelg.

  Według Burkerta, jednym z głównych powodów ataków na pracowników kolei jest wprowadzony w związku z pandemią koronawirusa obowiązek noszenia maseczek w pociągach. Na tym tle dochodziło bowiem do wielu sporów z kontrolerami i towarzyszami podróży. Szef EVG ma nadzieję, że gdy na początku lutego obowiązek zakrywania ust i nosa w autobusach i pociągach zostanie zniesiony w całych Niemczech, zmniejszy się również liczba ataków na pracowników kolei.

  Innym powodem agresywnych zachowań było to, że w zeszłym roku w Niemczech wprowadzono bilet za 9 euro. „Ze względu na ciasnotę w pociągach, dochodziło do konfliktów między pasażerami”.

  Związek zawodowy kolejarzy EVG domaga się większej liczby policjantów w pociągach

  Zdaniem szefa EVG, rozwiązaniem byłoby zwiększenie liczby policjantów w pociągach, którzy zadbaliby o większe bezpieczeństwo. Według Burkerta, w każdym pociągu dalekobieżnym powinien znajdować się funkcjonariusz policji federalnej, który w razie potrzeby mógłby interweniować.

  Ponadto związek zawodowy policjantów domaga się nowej koncepcji bezpieczeństwa na dworcach kolejowych – na przykład ze znacznie większym nadzorem wideo. Nie zapobiegnie to wprawdzie atakom, ale zapewni większe poczucie bezpieczeństwa na torach i w poczekalniach.

  Źródło: WDR

  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  WYBRANE DLA CIEBIE

  1 KOMENTARZ

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  1 Komentarz
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Sly

  Jak maseczki w niczym nie pomagają a oni cały czas się upierają to co się dziwić 🤨

  Dołącz do nas!

  188,272FaniLubię
  6,119ObserwującyObserwuj
  197ObserwującyObserwuj

  Popularne

  10 zabytków i atrakcji turystycznych Norymbergi, które koniecznie musicie zobaczyć!

  Ogromny zamek cesarski, zapierające dech w piersiach tereny zjazdów nazistowskiej partii NSDAP i sklejone w długi labirynt „lochy”. Zabytki w Norymberdze to niesamowita mieszanka....

  Napad na transporter pieniędzy na niemieckiej autostradzie!

  Dzisiaj około godziny 6:20 nieznani sprawcy otworzyli ogień do transportera pieniędzy, który wjeżdżał na autostradę na węźle A115. Napastnicy próbowali zmusić transportującego pieniądze do...

  Niemcy: Ukradła milion euro. Dzisiaj została zatrzymana w Stuttgarcie!

  Według informacji niemieckiego BILDa, najbardziej poszukiwana kobieta w Niemczech Mirnesa S. (42) została zatrzymana dzisiaj na lotnisku w Stuttgarcie. Kobieta ukradła w październiku zeszłego...

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Płaca minimalna w Niemczech 2023 – aktualne kwoty oraz najważniejsze regulacje!

  Od 1 stycznia 2015 roku obowiązuje w Niemczech płaca minimalna (niem. Mindestlohn), która wynosiła wtedy 8,50 euro na godzinę. Regulacja ta ma na celu...
  1
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x