Współczynnik zachorowalności na koronawirusa w Niemczech – aktualne liczby

Rząd Niemiec postanowił, że wprowadzenie kolejnych poluzowań będzie uzależnione od wartości współczynnika zachorowalności na koronawirusa (czytaj tutaj), konkretnie liczby zachorowań na koronawirusa na 100 000 mieszkańców w przeciągu 7 dni.

Biorąc pod uwagę ten fakt oraz zapytania z Waszej strony o to, gdzie można znaleźć informacje na ten temat, postanowiliśmy napisać dla Was osobny artykuł (do tej pory podlinkowywaliśmy odpowiednie strony przy okazji publikacji innych artykułów, traktujących o koronawirusie w Niemczech).

Gdzie szukać informacji na temat współczynnika zachorowalności na koronawirusa w Niemczech?

Monitorowaniem zachorowań na koronawirusa zajmuje się w Niemczech Instytut Roberta Kocha z siedzibą główną w Berlinie. Na stronach instytutu można znaleźć regularnie aktualizowane informacje na temat liczby zachorowań na koronawirusa w Niemczech.

Liczba zakażeń w Niemczech na dzisiaj

Na następującej stronie znajdziecie tabelkę, która w przejrzysty sposób odzwierciedla liczbę zachorowań na koronawirusa w Niemczech w danym dniu z podziałem na poszczególne kraje związkowe: Współczynnik zachorowalności na koronawirusa w Niemczech z podziałem na kraje związkowe.

Oprócz tego Instytut Roberta Kocha udostępnił również interaktywną mapkę, za pomocą której można sprawdzić liczbę zachorowań na koronawirusa w poszczególnych landach, a także powiatach na dany dzień: Współczynnik zachorowalności na koronawirusa w Niemczech – interaktywna mapka.

Listę aktualnych obszarów ryzyka znajdziecie tutaj: RKI – Coronavirus SARS-CoV-2 – Informationen zur Ausweisung internationaler Risikogebiete durch das Auswärtige Amt, BMG und BMI

Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

Nauka języka niemieckiego? Babbel.com – wypróbuj przez 7 dni za darmo!

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
187,965FaniLubię
5,205ObserwującyObserwuj

Na start w Niemczech

0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x