Opłaty parkingowe w Niemczech: w których miastach parkowanie jest szczególnie drogie dla kierowców samochodów?

    Ostatnio przeprowadzone badanie pokazuje, że kierowcy w Niemczech muszą głęboko sięgać do kieszeni chcąc uiścić opłaty parkingowe, zwłaszcza w dużych miastach. Najdrożej jest na północy kraju.

    Już w ostatnich latach dało się zauważyć znaczny wzrost opłat za parkowanie, szczególnie w centrach miast. Teraz portal gofreem.de opublikował dane dotyczące opłat parkingowych w dużych niemieckich miastach, takich jak Hamburg, Monachium i Frankfurt – i pokazał, gdzie jest szczególnie drogo.

    Wysokie opłaty parkingowe: oto ile kosztuje parkowanie w dużych niemieckich miastach

    Chociaż w Niemczech liczba samochodów wciąż rośnie, jest coraz mniej możliwości zaparkowania auta. Jest to m.in. efekt dążenia do ograniczenia liczby pojazdów w centrach miast. Jednak oznacza to również, że parkowanie w wielu metropoliach staje się znacznie droższe, jak pokazują dane zebrane przez freem. Kierowcy muszą sięgać coraz głębiej do kieszeni, zwłaszcza w dużych miastach – a więc tam, gdzie życie już i tak jest drogie. Jednak niektóre miasta nadal oferują możliwość parkowania w przystępnych cenach.

    Jak pewnie wielu kierowców już się domyśla, parkowanie jest szczególnie drogie w Hamburgu, Monachium, Stuttgarcie i Düsseldorfie. W Hamburgu parkowanie samochodu kosztuje do sześciu euro za godzinę. Monachium plasuje się tuż za nim z ceną pięciu euro za godzinę. W Stuttgarcie za 60 minut parkowania trzeba zapłacić do 4,60 euro, a w Düsseldorfie do 4,50 euro. Również stolica Niemiec jest jednym z najdroższych miast: w Berlinie, podobnie jak we Frankfurcie nad Menem i Kolonii, parkowanie kosztuje do czterech euro za godzinę.

    A w jakich dużych miastach w Niemczech parkowanie jest najtańsze?

    Ale są też w Niemczech duże miasta, w których parkowanie jest całkiem przystępne cenowo. Najniższe opłaty obowiązują w Norymberdze, Duisburgu i Bremie, gdzie godzina parkowania kosztuje niekiedy zaledwie 50 centów. Kierowcy mogą także parkować za stosunkowo niską cenę w Hanowerze (1 euro) i Lipsku (2,50 euro). Według freem, opłaty za parkowanie zależą od różnych czynników. Należą do nich popyt na miejsca parkingowe, warunki ekonomiczne i lokalne przepisy.

    Chociaż w wielu dużych miastach parkowanie staje się coraz droższe, organizacja Deutsche Umwelthilfe (DUH) wzywa do wprowadzenia jeszcze wyższych opłat. Według niej opłaty parkingowe powinny być znacznie wyższe, zwłaszcza w centrach metropolii. Niemiecki Związek Miast i Gmin (niem. Deutscher Städte- und Gemeindebund) nie zgadza się z tym podejściem.

    Źródło: www.24hamburg.de

    Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

    196,777FaniLubię
    24,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj
    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    0 komentarzy
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x