Niemiecki związek zawodowy policjantów spodziewa się wzrostu przestępczości po wprowadzeniu biletu za 49 euro

    Niemiecki związek zawodowy policjantów (niem. Gewerkschaft der Polizei, GdP) przestrzega przed wzrostem przestępczości w autobusach i pociągach w związku z wprowadzeniem biletu za 49 euro. „Tam gdzie jest więcej ludzi, tam jest też więcej przestępstw” – powiedział w wywiadzie dla gazety „Rheinische Post” zastępca przewodniczącego GdP Alexander Poitz.

    Po wprowadzeniu biletu za 49 euro może wzrosnąć liczba przypadków kradzieży, zniszczenia mienia i uszkodzenia ciała

    Dlatego należy się spodziewać wzrostu przestępstw przeciwko mieniu, takich jak kradzieże, może też zwiększyć się liczba przypadków zniszczenia mienia i uszkodzenia ciała.

    Poitz podkreślił, że w związku z powyższym należy wzmocnić współpracę pomiędzy ochroną przedsiębiorstw komunikacyjnych a policją. Deutsche Bahn i firmy zajmujące się transportem publicznym od wielu lat redukują personel. Nie pozostaje to bez wpływu na stan bezpieczeństwa, a także na poczucie bezpieczeństwa.

    Wzrost liczby kradzieży dało się zaobserwować także po wprowadzeniu biletu za 9 euro

    Poitz podkreślił ponadto, że „pasażerowie autobusów i pociągów nie mogą być w sytuacjach konfliktowych pozostawieni sami sobie”. Jego zdaniem wprowadzeniu Deutschlandticket z dniem 1 maja tego roku powinny towarzyszyć „działania prewencyjne, takie jak na przykład kolejne szeroko zakrojone kampanie przeciwko przemocy”.

    Ekspertka ds. polityki wewnętrznej grupy parlamentarnej CDU/CSU Andrea Lindholz powiedziała gazecie, że ona również spodziewa się wzrostu liczby kradzieży w autobusach i pociągach po wprowadzeniu biletu za 49 euro. „Im więcej pasażerów, tym bardziej atrakcyjny staje się transport publiczny także dla złodziei. Można to było zaobserwować już w przypadku biletu za 9 euro”.

    Może częściej dochodzić do sprzeczek i rękoczynów

    Lindholz przestrzegła, że zwłaszcza w sytuacji gdy pociągi i autobusy są przepełnione, zwiększa się ryzyko potyczek słownych, może dochodzić do rękoczynów. Potrzebna jest zatem koncepcja bezpieczeństwa uzgodniona przez wszystkie zainteresowane strony, począwszy od odpowiedniego przygotowania pociągów i autobusów, poprzez kampanie prewencyjne, aż po stosowne do sytuacji zwiększenie liczby pracowników ochrony.

    Deutschlandticket zostanie wprowadzony w maju i będzie można z niego korzystać w transporcie lokalnym i regionalnym w całych Niemczech. Bilet będzie kosztował 49 euro miesięcznie. Deutsche Bahn (DB) oczekuje, że z nowego biletu będzie w przyszłości korzystał co piąty mieszkaniec Niemiec.

    Źródło: www.welt.de

    Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

    196,777FaniLubię
    24,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj

    1 KOMENTARZ

    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    1 Komentarz
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    RENCIŚCI

    TE BILETY to największy BUBEL – Nikt nie pomyślał o Rencistach, o kobietach z dziećmi, o tych co są na zasiłkach, o ich rodzinach itp. – Będzie kompromitacja z tym Biletem – To jest jedynie bilet dla ludzi PIERWSZEJ Kategorii

    1
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x