Niemcy: Uwaga na oszustów – Policja ostrzega przed sztuczkami z Paypalem

    Zazwyczaj fałszywe sklepy internetowe żądają przelewów pieniężnych z góry. Teraz oszuści coraz częściej korzystają z Paypal. Agencje ochrony konsumentów w Niemczech i policja ostrzegają przed nową formą oszustwa.

    „Wyślij pieniądze do znajomych”

    Wielu konsumentów instynktownie uważa, że płacenie za pomocą Paypal jest bezpieczne, ponieważ są świadomi ochrony kupującego, oferowanej przez ten serwis płatniczy. Nie dotyczy to jednak opcji „Wyślij pieniądze do znajomych”. Coraz więcej fałszywych sklepów to wykorzystuje, ostrzegają policja i centrum doradztwa konsumenckiego w Hamburgu.

    Fałszywe sklepy, czyli tzw. „Fakeshops” oferują do płatności link Paypal, który jest tak skonfigurowany, że oprócz kwoty zakupu wstępnie ustawiona jest opcja „Wyślij pieniądze do znajomych”. Wskazuje na to również symbol prezentu. Ale jeśli tego nie zauważycie i przelejecie pieniądze za pomocą tej opcji, to nigdy więcej ich już nie zobaczycie.

    Wybór odpowiedniej opcji płatności jest ważny

    Opcja Paypal z ochroną kupującego nazywa się „Zapłać za przedmiot lub usługę”. Tylko ci, którzy płacą za pomocą tej opcji, mogą żądać zwrotu pieniędzy w przypadku problemów.

    Oczywiście najlepiej jest nie dać się nabrać na fałszywy sklep. Często można uniknąć nierzetelnych sprzedawców, trzymając się z dala od wyjątkowo tanich ofert na popularne i wysokiej jakości produkty.

    Każdy, kto dał się nabrać na fałszywy sklep, zapłacił z góry lub wybrał złą opcję płatności za pomocą Paypal, powinien w każdym przypadku zgłosić sprawę lokalnej policji.

    Bezpieczne zakupy w internecie

    Poradnia konsumencka w Hamburgu udziela wskazówek, jak bezpiecznie zamawiać w internecie. Między innymi należy nabrać podejrzeń, jeśli towary oferowane są po wyjątkowo niskich cenach. Ważne jest również sprawdzenie Impressum, czyli dokumentu zawierającego identyfikację usługodawcy. Jeśli brakuje tu ważnych informacji, dostawca jest najprawdopodobniej oszustem.

    Numer rejestru handlowego podany na stronie internetowej można sprawdzić na specjalnym portalu rejestrów. Jeśli numer jest błędny, sklep tak naprawdę nie istnieje. Na stronie internetowej Centrum Doradztwa Konsumenckiego w Hamburgu znajdziecie również listę znanych fałszywych sklepów, w których nigdy nie należy składać zamówień.

    Źródło: www.t-online.de

    Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

    196,777FaniLubię
    24,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj
    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    0 komentarzy
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x