W Zagłębiu Ruhry otwarto pierwszy punkt szczepień typu drive-in

W Schwelm został otwarty pierwszy w Zagłębiu Ruhry punkt szczepień typu drive-in. Wystarczy podjechać, opuścić szybę, wyciągnąć ramię – i już za chwilę poczuje się ukłucie.

Aby zostać zaszczepionym, nie trzeba nawet wysiadać z samochodu

Ponieważ terminy w centrum szczepień w powiecie Ennepe-Ruhr są w pełni zarezerwowane na wiele tygodni, administracja zareagowała i uruchomiła w weekend wielkanocny tymczasowy punkt szczepień typu drive-in (ok. 500 metrów długości, dwa namioty, 40 pracowników) na parkingu hali sportowej.

W ciągu doby może tędy przejechać około 450 samochodów. Na razie szczepione są osoby powyżej 60. roku życia, którym udało się umówić termin w miniony weekend.

Kierownik centrum szczepień dr Christian Füllers (65) wyjaśnił, że pomysł stworzenia punktu szczepień dla zmotoryzowanych został skopiowany z USA i Izraela. Ma on pomóc lepiej poradzić sobie z dużą ilością chętnych do szczepień, których nie były w stanie obsłużyć centra szczepień już wcześniej funkcjonujące w tym powiecie.

Claus Bergdoll (65) z Hattingen był jednym z pierwszych kierowców, którym we wtorek podano szczepionkę: „Wszystko przebiegło super, nawet nie trzeba było wysiadać z samochodu”, powiedział. Po czym dodał: „Takich punktów typu drive-in powinno być więcej, wtedy szybciej uporalibyśmy się z pandemią.”

Laschet składa obietnicę dotyczącą szczepień

Armin Laschet, premier Nadrenii Północnej-Westfalii, który odwiedził nowy punkt szczepień w Schwelm, ma ambitne plany jeśli chodzi o akcję szczepień. Jak zapowiedział podczas środowej wizyty, do początku wakacji letnich połowa wszystkich mieszkańców Nadrenii Północnej-Westfalii powinna otrzymać pierwszą dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi.

W przyszłym tygodniu trzy miliony ludzi w Nadrenii Północnej-Westfalii będą już po pierwszej dawce szczepionki, a do końca kwietnia 20 procent. Tempo szczepień gwałtownie wzrasta. Zaszczepienie pierwszego miliona mieszkańców zajęło dwa miesiące, drugiego – już tylko jeden miesiąc. Aby zaszczepić trzeci milion osób, wystarczą dwa tygodnie. Wakacje letnie w Nadrenii Północnej-Westfalii rozpoczynają się 5 lipca.

Źródło: www.bild.de

Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

Nauka języka niemieckiego? Babbel.com – wypróbuj przez 7 dni za darmo!

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
187,965FaniLubię
5,205ObserwującyObserwuj

Na start w Niemczech

0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x