W jaki sposób można się wylegitymować jako zaszczepiony, wyleczony lub przetestowany w Niemczech?

  W wielu sytuacjach w Niemczech (np. kino, restauracja) należy się wylegitymować jako osoba przetestowana, zaszczepiona lub wyleczona (2G, 2G plus, 3G). Stosowne zaświadczenie jest ważne tylko w połączeniu z dowodem osobistym lub podobnym dokumentem.

  Zaświadczenie w formie papierowej lub cyfrowej poprzez aplikację

  W Niemczech akceptowane są zarówno zaświadczenia papierowe (np. żółta karta szczepień), jak i zaświadczenia cyfrowe, które można zaimportować w aplikacji Corona WarnApp, aplikacji CovPass lub aplikacji Luca.

  Osoby zaszczepione i wyleczone mogą uzyskać bezpłatnie w wielu niemieckich aptekach tzw. certyfikaty Covid-19 w formie papierowej, które można wgrać do wybranej aplikacji skanując otrzymany w aptece kod QR. Informacje o tym, które apteki wydają certyfikaty, można znaleźć na stronie internetowej www.mein-apothekenmanager.de.

  Warunkiem uzyskania certyfikatu dla osoby wyleczonej jest wykazanie się pozytywnym wynikiem testu PCR. Według Ministerstwa Zdrowia w Niemczech, test musi być wykonany co najmniej 28 dni i co najwyżej 180 dni temu. Tylko w tym okresie jest się traktowanym w Niemczech jako ozdrowieniec. Rozporządzenie to obowiązuje w całej UE, jak informuje Komisja Europejska na swojej stronie internetowej.

  Dzieci poniżej 16 roku życia nie muszą posiadać zaświadczenia 2G

  Dzieci i młodzież poniżej 16 roku życia są wyłączone z przepisów 2G i 2G-plus w Niemczech. Dzieci do wieku rozpoczęcia nauki w szkole są traktowane tak samo jak dzieci przetestowane. Uczniowie w Niemczech są uznawani za sprawdzonych, ponieważ zazwyczaj uczestniczą w obowiązkowych testach szkolnych.

  Szybki test ważny przez 24 godziny – Test PCR ważny przez 48 godzin

  Z reguły zaświadczenie wydane w ramach szybkiego testu jest ważne przez 24 godziny. Zgodnie z rozporządzeniem o ochronie przed zakażeniami przykładowo w NRW testy PCR są ważne przez 48 godzin.

  Brak cyfrowo monitorowanych testów wykonanych samodzielnie

  W Niemczech nie istnieje aktualnie możliwość cyfrowego monitorowane testów wykonanych samodzielnie, np. w przypadku osób nieszczepionych, które potrzebują taki test w miejscu pracy. Tylko testy wykonane lub nadzorowane na miejscu przez osoby trzecie mogą być potwierdzone certyfikatem spełniającym warunki 3G. Zaświadczenia mogą wydawać tylko wyznaczone ośrodki testowe lub pracodawcy, którzy zgłosili się na tzw. badania pracownicze.

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,777FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj

  4 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  4 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Sylwester

  A jak to się ma do przepisów prawa odnośnie legitymowania osób ??? Co z ochroną danych ? Z tego wychodzi że mam każdemu napotkanemu człowiekowi podawać swoje dane ? O ile wiem tylko policja ma prawo do legitymowania ale w określonych momentach !

  xyz

  A takie pytanko,czemu informujemy np. idać do restauracji lub do fryzjera czy jesteśmy zaszczepieni czy nie? To są przecież dane poufne.

  Mirabelka

  Proponuję zaszczepionym tatuować kod certyfikatu na rękach, juz kiedys tak robili

  El Chappo

  I na głowie – będzie już wiadomo , że chodzi o ZNAMIE BESTII.

  4
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x