Powolny internet? Tak obniżysz rachunek za internet w Niemczech!

  Koniec z powolnym internetem w Niemczech! Od 1 grudnia 2021 r. obowiązuje nowe prawo telekomunikacyjne, które wreszcie pozwala klientom skutecznie bronić się przed dostawcą internetu, jeśli nie zapewnia on obiecanej przez siebie prędkości łącza. Oto co powinniście wiedzieć już teraz.

  Wolny internet w Niemczech? Tak zmierzysz jego prędkość!

  Od 1 grudnia możecie wreszcie skutecznie bronić się, jeśli Wasz dostawca internetu nie wywiązuje się z umowy. Do tej pory klienci w Niemczech mieli jedynie możliwość przedwczesnego zakończenia umowy, jeśli internet był zbyt wolny. Teraz mogą również po prostu zmniejszyć miesięczne płatności.

  Co należy zrobić? Nowa ustawa mówi o prawie do obniżce w przypadku „znacznych, ciągłych lub regularnie powtarzających się odchyleń prędkości”. Federalna Agencja ds. Sieci wyjaśnia, co klienci muszą zrobić, aby udowodnić te odstępstwa.

  Najważniejszy jest pomiar prędkości Waszego łącza. Na stronie www.breitbandmessung.de możecie ją zmierzyć. Wasze łącze musi osiągnąć 90 procent uwzględnionej w umowie maksymalnej prędkości przynajmniej raz w ciągu dwóch dni pomiarowych. Ponadto łącze powinna osiągnąć normalną prędkość określoną w umowie w 90 procentach pomiarów i nie może spaść poniżej prędkości minimalnej w więcej niż jednym pomiarze.

  Tak obniżycie opłatę za internet w Niemczech

  Jeśli powyższe warunki zostaną spełnione, możecie obniżyć swoje miesięczne opłaty. Ci, którzy otrzymają od swojego dostawcy tylko połowę obiecanej prędkości, będą musieli zapłacić tylko połowę kosztów ustalonych w taryfie.

  Federacja Niemieckich Organizacji Konsumenckich (vzbv) przeanalizowała w swoim badaniu, jak często operatorzy tacy jak Telekom, Vodafone, 1&1 czy O2 obiecują zbyt wiele, a dostarczają zbyt mało. Dr. Kathrin Steinbach, konsultantka w Zespole Obserwacji Rynku Cyfrowego vzbv, podsumowuje wyniki: „Problemy z internetem są częścią codziennego życia konsumentów. Badanie pokazuje przykładowo, że konsumenci często płacą dużo pieniędzy, nie otrzymując w zamian odpowiedniej usługi”.

  Dlatego też organizacje ochrony konsumentów radzą, aby regularnie sprawdzać prędkość połączenia internetowego. Jeśli linia jest zbyt wolna, klienci powinni zażądać, aby dostawca rzeczywiście dostarczył obiecaną prędkość. Jeśli dostawca tego nie uczyni, klienci mogą nadzwyczajnie wypowiedzieć dotychczasową umowę lub od 1 grudnia 2021 r. odpowiednio obniżyć miesięczne płatności.

  Oferty niemieckich dostawców internetu możecie porównać na naszej stronie: Internet w Niemczech.

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,377FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  316ObserwującyObserwuj
  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x