Całkowity lub częściowy zakaz noszenia burek i nikabów wprowadziło już kilkanaście państw w Europie. Natomiast Niemcy zabroniły nosić je częściowo.

Pracownik siłowni w Hanowerze poprosił Muzułmankę o zdjęcie chusty lub o opuszczenie siłowni

W jednej z siłowni w Hanowerze, pracownik poprosił muzułmankę o ściągnięcie hijabu podczas ćwiczeń lub o opuszczenie lokalu. Chodzi o siłownię „Fitnessloft”.

35-letnia Zomaijah Ahmadi, pochodząca z Hanoweru muzułmanka o afgańskich korzeniach, wyznała, że był to dla niej szok. Od lat chodzi do siłownie, ale jeszcze nigdy nie doświadczyła tego typu sytuacji.

Chusty na głowie, a związane z nimi niebezpieczeństwo

Siłownia opiera swoją decyzję na orzeczeniu Sądu Okręgowego w Bremie z 2013r. Zgodnie z warunkami ogólnymi, ze względów bezpieczeństwa, noszenie nakryć głowy jest zabronione. W związku z tym pracownicy/właściciele siłowni, mogą zakazać noszenia chust jeśli istnieją obawy co do bezpieczeństwa. Prawo to dotyczy ryzyka zaplątania się materiału podczas ćwiczeń w rolki niektórych sprzętów sportowych.

Inne niemieckie siłownie nie mają problemu z noszeniem chust na głowie

Siłownia ta zdaje się być jedyną, która surowo trzyma się regulaminu bezpieczeństwa. Z powodu zaistniałej sytuacji, zapytano 10 innych studiów fitness w Hanowerze o możliwość ćwiczenia w chuście. Żadna z siłowni nie wyraziła sprzeciwu, kobieta miała zapewnione noszenie chusty na głowie.

źródło: express.de

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!

Oferty pracy w Niemczech - sprawdź teraz!

2 KOMENTARZE

  1. i kurwa dobrze, trzeba jebac tych terrorystow jebanych w dupe na kazdym kroku , gwalcic ich kobiety i wypierdolic ich z Europy , bo szmatlawce stanowia zbyt duze zagrozenie

  2. Bru$asy każą nam się u siebie ubierać to my im każmy u siebie się rozbierać a jak nie to wynocha. Są pewne zasady i kultura tradycja. Skoro my szanujemy ich to i niech oni nas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika