Telewizja w Niemczech – dowiedz się gdzie oglądać i za ile!

  Przez długie lata prywatne stacje telewizyjne, takie jak RTL, VOX, czy Pro7 można było odbierać w Niemczech za pośrednictwem DVB-T, czyli cyfrowej telewizji naziemnej – i to nic za to nie płacąc (pomijając abonament radiowo-telewizyjny, który musi opłacać w Niemczech każde domostwo, nawet jeśli nie posiada telewizora). W tym celu wystarczyło kupić odpowiednią antenę i odtwarzacz DVBT. Od kilku lat nie jest to jednak dłużej możliwe, a za pomocą anteny i odpowiedniego odtwarzacza można odbierać bezpłatnie jedynie państwowe kanały.

  Dlaczego warto oglądać niemiecką telewizję?

  Często w komentarzach i na różnych forach można znaleźć pytania o polską telewizję w Niemczech. Z jednej strony można zrozumieć potrzebę rodaków do oglądania polskiej telewizji, z drugiej zaś strony nie jest to pomocne w nauce języka niemieckiego. Wręcz przeciwnie, oglądanie polskiej telewizji sprawia, że nie osłuchujemy się z językiem niemieckim i w konsekwencji nigdy nie będziemy w stanie dobrze się go nauczyć. W związku z tym ważne jest posiadanie i oglądanie niemieckiej telewizji, aby dobrze osłuchać się z językiem niemieckim, co znacznie ułatwia naukę tego języka.

  Niemiecka telewizja za darmo

  Niemiecką telewizję można oglądać za darmo za pośrednictwem internetu. ZDF czy ARD, czyli największe niemieckie kanały telewizji publicznej, oferują darmowy stream na żywo:

  Jeśli posiadacie SMART TV, czyli telewizor posiadający możliwość połączenia z internetem, to możecie pobrać aplikacje ARD i ZDF i przeglądać za darmo biblioteki online powyższych telewizji. Można w nich znaleźć seriale, programy dokumentalne, czy wiadomości.

  Nie należy również zapominać o aplikacji YouTube, gdzie można znaleźć kanały wielu popularnych stacji telewizyjnych, jak na przykład Galilego czy Marktcheck, które zawierają ciekawe filmy dokumentalne oraz reportaże:

  Darmowa telewizja w Niemczech – Ważna uwaga

  Abonament RTV w Niemczech w wysokości 18,36 euro miesięcznie musi być opłacamy przez każde gospodarstwo domowe w Niemczech i to bez względu na to, czy posiada ono odbiornik radiowy albo telewizyjny. Oprócz tego należy mieć na uwadze oczywiście koszty internetu (te zależą od posiadanego pakietu).

  IPTV w Niemczech

  Z pewnością niejednokrotnie spotkaliście się już z terminem „IPTV”. Oznacza on transmisję programów telewizyjnych („TV”) z wykorzystaniem protokołu internetowego („IP”). Dzięki niej internet stał się obok anteny, kabla i satelity, kolejnym kanałem dystrybucji telewizji.

  Do dostawców telewizji internetowej należą w Niemczech na przykład Telekom, Vodafone i 1&1. Firmy te oferują pakiety telewizyjne w połączeniu z pakietami internetowymi (pakiety telewizyjne należy wykupić dodatkowo). Jeśli zdecydujecie się na pakiet telewizyjny u któregoś z powyższych dostawców, otrzymacie od niego odpowiedni odbiornik, najczęściej trzeba go wykupić lub wynająć.

  W Telekomie opcja MagentaTV zaczyna się od około 10 euro. W 1&1 telewizja internetowa kosztuje od 4,99 euro (sprawdź tutaj – należy wybrać w menu opcję Glasfaser albo DSL i następnie TV). W Vodafone jest nieco drożej – tutaj ceny zaczynają się od około 15 euro.

  Wszystkie z nich oferują także pakiety premium za dodatkową opłatą, które obejmują więcej programów i więcej kanałów HD, ale także niektóre serie lub inne oferty video-on-demand.

  VoD w Niemczech

  Wideo na życzenie (ang. Video on Demand – wideo na żądanie), to usługa zezwalająca na oglądanie nadawanego materiału filmowego lub słuchanie nadawanego nagrania dźwiękowego w wybranym przez kogoś czasie, późniejszym niż czas emisji. Nadawana (także „na żywo”) audycja może być dzięki temu przesunięta w odbiorze dla pojedynczego widza i słuchacza. Wiele niemieckich stacji telewizyjnych, jak na przykład ZDF lub ARD udostępnia swoje mediateki za darmo. Wystarczy pobrać na telewizor aplikację wybranej stacji.

  Telewizja naziemna w Niemczech

  Jak wspomnieliśmy na wstępie, jeśli mieszkacie w Niemczech, to niemiecką telewizję możecie odbierać za darmo za pośrednictwem telewizji naziemnej. Do odbioru telewizji naziemnej w Niemczech potrzebny będzie odpowiedni dekoder, przystosowany do odbioru sygnału DVBT-2.  Aby rozpocząć oglądanie darmowej telewizji w Niemczech należy podłączyć dekoder DVBT-2 do telewizora i przełączyć na pilocie na odbiór video. Należy pamiętać o podpięciu do odtwarzacza anteny, bez której odbiór telewizji naziemnej będzie niemożliwy!

  Telewizja naziemna w Niemczech – jakie kanały można oglądać za darmo?

  Wraz ze zmianą transmisji sygnału telewizyjnego z DVB-T na DVB-T 2, niektóre kanały telewizyjne w Niemczech nie są dłużej dostępne za darmo za pośrednictwem telewizji naziemnej. Poniższa grafika prezentuje, za które z nich będzie trzeba dodatkowo zapłacić (np. wykupując abonament w freenet TV), a które będzie można nadal oglądać za darmo (po lewej kanały dostępne za darmo, po prawej kanały dostępne w ramach oferty freenet TV):

  Zasięg telewizji naziemnej w Niemczech

  Poniższa mapka obrazuje zasięg pasma DVB-T2 od listopada 2017:

   

  Źródło: www.dvb-t2hd.de

  Freenet TV – czym jest i ile kosztuje oferta?

  Freenet TV to oferta operatora telekomunikacyjnego mobilcom debitel skierowana do osób, które chcą rozszerzyć ofertę kanałów dostępnych za darmo za pośrednictwem anteny DVB-T 2, o dodatkowe kanały, dostępne po wykupieniu abonamentu freenet TV (np. RTL, VOX, DMAX, Eurosport i inne – patrz powyższa grafika). Opłata miesięczna wynosi 9,99 euro oraz jednorazowo 9,95 euro za moduł pozwalający odbiór telewizji (FREENET TV CI+). Oprócz tego dostępny jest również dekoder firmy Samsung, który kosztuje jednorazowo 39,99 euro (przy zawarciu umowy). Na następującej stronie możecie zamówić dekoder i wykupić abonament: www.mobilcom-debitel.de:

  DAZN – transmisje wydarzeń sportowych na żywo

  DAZN to usługa transmisji sportowej na żywo, która pozwala kibicom doświadczyć sportu tak, jak chcą. Czy to na żywo w domu, w drodze, z przesunięciem czasowym, czy z perspektywy czasu – DAZN oferuje ponad 8000 transmisji sportowych na żywo rocznie i tym samym zawiera najbardziej kompleksową ofertę sportową, jaką kiedykolwiek oferował jeden dostawca.

  Oprócz relacji na żywo z rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA (od 2018/19) i Ligi Europejskiej UEFA (od 2018/19), w ofercie znajdują się również inne czołowe europejskie ligi piłkarskie, takie jak Premier League, LaLiga, Serie A, Ligue 1, a od tego lata, zaledwie 40 minut po gwizdku finałowym, wszystkie najważniejsze mecze Bundesligi i 2 Bundesligi.

  Oprócz tego w ofercie DAZN znajdziecie transmisje z innych wydarzeń sportowych, np. NBA, NFL, NHL i MLB, tenis, hokej, rugby, krykiet, boks, sztuki walki.

  DAZN można testować przez miesiąc za darmo. Po upływie tego okresu czasu, miesięczna opłata zaczyna się od 34,99 €. Tutaj możecie zasięgnąć więcej informacji: DAZN – Jetzt GRATISMONAT starten!

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,777FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj
  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x