Więcej >>

  Schufa

  Tak różnią się ceny biletów transportu publicznego w Niemczech – porównanie 21 niemieckich miast!

  Schufa Niemcy

  Zwiedzając niemieckie miasta, najlepiej jest podróżować za pomocą komunikacji miejskiej. Komunikacja miejska w obecnych czasach jest na tyle rozwinięta, że macie możliwość dojechać w wiele miejsc bez konieczności stania w korkach, które szczególnie w okresie wakacyjnym są zmorą wielu kierowców. W Niemczech ceny biletów za komunikację miejską są stosunkowo drogie. Istnieją też różnice w cenach, w zależności od regionu lub miasta.

  Ceny biletów komunikacji miejskiej w Niemczech – porównanie 21 miast!

  W zestawieniu 21 dużych niemieckich miast (patrz poniższa tabelka), najtańsze bilety transportu publicznego są dostępne w Monachium. Miesięczny bilet w strefie miejskiej w stolicy Bawarii kosztuje 55,20 euro, znów w Hamburgu to koszt aż 109,20 euro. Hamburg znajduje się na 21 miejscu, a zarazem na ostatnim, najdroższym miejscu.

  Kolejnymi miastami za Monachium są następujące miasta: Drezno 61,50 euro, Hanower 63 euro, Karlsruhe 64, Kolonia 98,50 euro i na końcu Hamburg 109,20 euro. Średnia ze wszystkich 21 miast wynosi 77,50 euro.

  Ceny biletów komunikacji miejskiej – zestawienie cen biletów w 21 miastach:

  Rodzaj biletuNajwyższa cenaNajniższa cenaŚrednia
  Osoba dorosła podróżująca na krótkich odcinkachKöln und Bonn: 2,00 euroStuttgart: 1,40 euro1,70 euro
  Osoba dorosła podróżująca w pojedynkęNürnberg: 3,20 euroMannheim: 1,80 euro2,74 euro
  Bilet dzienny dla dorosłychKöln und Bonn: 8,80 euroStuttgart: 5,20 euro7,02 euro
  Bilet tygodniowy dla dorosłychBerlin: 30 euroMünchen: 15,40 euro25,87 euro
  Bilet miesięczny dla dorosłychHamburg: 109,20 euroMünchen: 55,20 euro77,50 euro

  Bilet tygodniowy najtaniej w Monachium

  Również jeśli chodzi o bilet tygodniowy, najtaniej kupicie go w Monachium, mianowicie za 15,40 euro. W Berlinie zaś to koszt aż 30 euro. Średnia cena biletu wszystkich miast zestawienia wynosi 25,87 euro.

  Cena biletu jednodniowego w Niemczech

  Biorąc pod uwagę ceny biletów jednodniowych, również możemy zaobserwować duże różnice w zależności od miasta. Podczas gdy w Stuttgarcie zapłacimy za taki bilet 5,50 euro, w Kolonii będziemy musieli wyłożyć aż 8,80 euro (poniżej ceny w euro):

  P.S. czytaliście już? Pociągiem za 19,90 euro przez całe Niemcy? Oto jak kupić tani bilet Deutsche Bahn!

  Generalnie zachęcamy do zapoznania się z całą kategorią “Poruszanie się po Niemczech”, gdyż znajdziecie w niej wiele poradników dotyczących podróżowania niemieckimi środkami transportu publicznego i nie tylko!

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x