Więcej

  Szef Stiko przeciwny obowiązkowym szczepieniom w Niemczech

  polski supermarket w Niemczech

  W Niemczech trwa debata nad obowiązkowymi szczepieniami. Szef Stałej Komisji ds. Szczepień w Niemczech zabrał głos w tej sprawie i opowiedział się przeciwko takiemu pomysłowi.  „Osobiście nie jestem zwolennikiem obowiązkowych szczepień. Nigdy nie byłem i nigdy nie będę” – powiedział w Thomas Mertens.

  „Zawsze wolę, kiedy ludzie sami przekonują się do zrobienia czegoś rozsądnego, jak na przykład szczepienia”. W przypadku sceptyków, to może się zdarzyć poprzez nowe szczepionki, powiedział Mertens odnosząc się do leku Novavax.

  Wielu, którzy są krytycznie nastawieni do szczepionek mRNA, najwyraźniej czekają na alternatywy. Ponadto w USA opracowywana jest szczepionka, która działa podobnie jak doustna szczepionka przeciw polio. Według Mertensa, szczepionka ta może być hitem pod względem skuteczności i akceptacji.

  Szczepienie przypominające jest w porządku

  Mertens powiedział „Rheinische Post”, że szczepienia przypominające mają sens. „Walka z wariantem delta trwa nadal. Zaszczepienie się ponownie kilka miesięcy po szczepieniu uzupełniającym, aby chronić się przed Omikronem, jeśli to konieczne, nie stanowi problemu”.

  Mertens przewidział, że wyprodukowanie ewentualnych nowych szczepionek przeciwko wariantowi koronawirusa „Omikron” może zająć miesiące. „Trzy do sześciu miesięcy będzie prawdopodobnie potrzebne producentom w laboratorium. To nie jest takie proste: naukowcy muszą stworzyć szczepionkę, która działa przeciwko Omikronowi i Delcie, ponieważ Delta jest nadal szeroko rozpowszechniona. Potem należy zaczekać na zatwierdzenie”.

  Mertens wyjaśnił również ponownie, że zalecenia szczepień dla dzieci w wieku 5 lat i starszych należy oczekiwać w terminie dostawy szczepionki dla dzieci, tj. przed 13 grudnia. W dalszej perspektywie czasowej szef Stiko oczekuje, że zostaną zatwierdzone również szczepionki dla dzieci do lat pięciu.

  Mertens nie zaszczepiłby na ten moment swojego dziecka

  Jednak on sam nie zaszczepiłby obecnie swojego siedmioletniego dziecka przeciwko koronawirusowi. Szef Stiko powiedział o tym w podcaście „Frankfurter Allgemeine Zeitung” (FAZ).

  Jako przyczynę Mertens podał między innymi brak danych: EMA przeprowadza jedynie test papierowy. „Poza dość nielicznymi dziećmi, które zostały zaszczepione w tej grupie wiekowej w badaniach aprobujących, nie mamy żadnych danych na temat rzeczywistej tolerancji szczepionki w tej grupie”.

  Kontynuuje: „Musimy spróbować dowiedzieć się tak dokładnie, jak to tylko możliwe, co szczepienie tej grupy wiekowej faktycznie oznacza dla postępu pandemii i ostatecznie, jakie są możliwe ryzyka rezydualne szczepienia w tej grupie wiekowej.”

  Fakt, że inne kraje szczepią już swoje dzieci, również nie wystarcza Mertensowi: „To, że szczepienia mają miejsce, nie jest jeszcze wystarczającymi danymi.”

  źródło: www.bild.de

  Podobne artykuły

  Wybrane dla Ciebie

  3 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  3 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Tomek

  Chyba ma dość kasy, że nawet koncerny nie mogą go przekupić, albo żadnego haka na niego nie mają

  Antoni

  Brawo

  Gabriel

  Efekt obowiązkowych szczepień w Niemczech będzie oczywisty. Masowe chorobowe przymuszonych ludzi do szczepień, co za skutkuje większą inflacje (chorzy nie pracują, nie produkują a trzeba im płacić), niedoborem dóbr i usług. Gospodarka Niemiecka dodatkowo odchodzi od atomu i węgla (ponieważ taki plan mają socjaliści) więc inflacja jeszcze bardziej poszybuje do góry.

  188,272FaniLubię
  5,934ObserwującyObserwuj
  155ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Niemcy zmieniły przepisy dotyczące szczepionki Johnson&Johnson. Jedna dawka to za mało

  Pojedyncza dawka szczepionki Johnson&Johnson to za mało. Niemcy zmieniły swoje przepisy. Osoby, które przyjęły preparat jednodawkowy utraciły status w pełni zaszczepionych. Według szacunków dotyczy...

  Ministrowie zdrowia w Niemczech zdecydowali: Nowe przepisy dotyczące testów na koronawirusa!

  Ministrowie zdrowia krajów związkowych w Niemczech spotkali się dzisiaj, aby zdecydować o kolejnych krokach w walce z pandemią koronawirusa. Jak ustalono, w przyszłości nie...

  Zasiłek dla bezrobotnych w Niemczech w 2022 roku. Stawki, terminy wypłat i najważniejsze informacje

  Zasiłek dla bezrobotnych w Niemczech to Arbeitslosengeld II, zwany potocznie również Hartz IV. Zasiłek ten wypłacany jest według stałych stawek, tzw. podstawowych stawek świadczeń...

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2022 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Niemcy: co piąta emerytura poniżej 500 euro

  Około jedna piąta emerytów w Niemczech, a przede wszystkim emerytek, otrzymuje bardzo niską emeryturę. Jednak według Federalnego Ministerstwa Spraw Społecznych jej wartość tylko na...
  3
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x