29.05.2020
Strona główna Wiadomości Newsy Strzały w pobliżu synagogi w Halle – Dwie ofiary śmiertelne!

Strzały w pobliżu synagogi w Halle – Dwie ofiary śmiertelne!

0
Strzały w pobliżu synagogi w Halle – Dwie ofiary śmiertelne!

Po zabiciu dwóch osób w Halle, policja aresztowała już jednego podejrzanego. Szczegóły dotyczące aresztowania i domniemanego sprawcy nie są jeszcze znane.

Strzały w Halle, dwie ofiary śmiertelne

Jak relacjonuje miejscowa policja, w imbisie w miejscowości Halle zsotał dzisiaj zastrzelony mężczyzna, nieco później, w pobliżu cmentarza na ulicy Humboldtstraße, została zamordowana kobieta. Sytuacja jest na ten moment niejasna: Według wstępnych ustaleń, w dzielnicy Pawła na północ od starego miasta zostało oddanych kilka strzałów. Podejrzany najwyraźniej próbował przedostać się do synagogi znajdującej się w dzielnicy Pawła.

Miejsce zdarzenia, źródło: www.sueddeutsche.de

Max Privorozki, przewodniczący gminy żydowskiej w Halle, potwierdził incydent gazecie SPIEGEL. „Obecnie w synagodze przebywa od 70 do 80 osób” – powiedział Privorotzki.
Dzięki środkom bezpieczeństwa przy wejściu „udało się odeprzeć atak” – dodał. Obecnie Żydzi na całym świecie obchodzą Jom Kipur, najważniejsze święto żydowskie. Prawdopodobnie z tego też powodu w synagodze było tak wielu członków.

Podejrzany najwyraźniej ma na sobie mundur bojowy

Domniemani sprawcy uciekli później w samochodzie, podała policja. Jeden z podejrzanych, według zdjęć i nagrań wideo naocznych świadków, nosił kask i ubranie podobne do munduru bojowego. Poniżej ujęcie prywatnej osoby, której udało się uchwycić jednego ze sprawców:

 

Według SPIEGEL, sprawców jest co najmniej dwóch. Ci mieli się rozdzielic po ataku – jeden z podejrzanych uciekł taksówką i mógł zostać zatrzymany na autostradzie.
Oprócz strzałów oddanych w Halle, policja otrzymała również zgłoszenie o strzałach oddanych w Landsbergu, oddalonym o około 15 kilometrów. Rzeczniczka policji nie podała żadnych szczegółów na temat okoliczności zdarzenia.

Miasto prosi ludność o pozostanie w domach

Miasto wydało komunikat do ludności i poprosiło aby nie opuszczać budynków i mieszkań aż do odwołania. Obywatele mogą zadzwonić pod numer 115 po informacje. Oprócz tego policja uruchomiła dodatkowe numery:

Według Deutsche Bahn, stacja kolejowa Halle została zamknięta z powodu dochodzenia policyjnego. Zostało to ogłoszone przez firmę na Twitterze:

Aktualnie nie jest znany ani motyw sprawców, ani ich pochodzenie.

źródło: www.sueddeutsche.de

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x