5 Wyjątkowych sposobów na poprawienie znajomości języka niemieckiego

    Czy w Twoim otoczeniu ceniona jest znajomość języka niemieckiego, pracujesz z niemieckojęzycznymi osobami, lub po prostu planujesz przeprowadzkę do Niemiec, Austrii lub Szwajcarii? Sprawdź, w jaki sposób możesz efektywnie poprawić swoją znajomość języka niemieckiego.

    1.   Naucz się 100 najpopularniejszych słów

    Wiele podręczników do nauki języka niemieckiego rozpoczyna się od solidnej dawki słownictwa obejmującego wyposażenie kuchni, elementy odzieży lub nazwy członków rodziny. Słowa te są bez wątpienia istotne, jednak jeżeli Twoim celem jest nadążanie za najbardziej podstawowymi rozmowami, zostaw sobie naukę takich słówek na później.

    W internecie znajduje się wiele stron, na których możesz znaleźć słówka w języku niemieckim. Naucz się ich i od razu postaraj się tworzyć z nimi proste zdania. Nie zapominaj o podstawowych zasadach gramatycznych. Poznanie popularnych słów pozwoli Ci zrozumieć więcej z toczących się rozmów i wyrażać najważniejsze emocje i potrzeby.

    2.   Zanurz się w języku

    Jeżeli chcesz osłuchać się z językiem niemieckim mieszkając w Polsce zrób wszystko, aby to, czym się otaczasz ułatwiało Ci osiągnięcie celu. Czytaj książki po niemiecku, słuchaj podcastów i audiobooków w tym języku, przeglądaj blogi i profile społecznościowe znanych osób mieszkających w Niemczech.

    Dzięki skorzystaniu z wirtualnej sieci prywatnej (VPN) będziesz mógł obejść ograniczenia geograficzne i śledzić kanały telewizyjne po niemiecku. Dzięki VPN możesz również uzyskać dostęp do szerokiej oferty seriali i filmów na Netfliksie. Jeśli zalogujesz się na swoje konto w serwisie Netflix przy użyciu wirtualnej sieci prywatnej, zauważysz mnóstwo niedostępnych wcześniej produkcji.

    Śledzenie filmów i programów telewizyjnych w obcym języku to doskonały sposób na osłuchanie się z językiem. Jest to nie tylko przyjemne, ale pozwala na szybką i efektywną naukę.

    3.   Zacznij rozmawiać

    Gdy przyswoisz sobie 100 najpopularniejszych słów, zacznij stosować je w praktyce. Według badań prawie 50% całej komunikacji werbalnej złożone jest właśnie ze 100 najczęściej używanych słów. Z kolei najczęstsze 3000 słów odpowiada za 99% komunikacji. Przyswajając sobie setkę słów i poznając podstawy gramatyki będziesz w stanie zapytać o drogę, poprosić o pomoc, poznać lepiej swojego rozmówcę oraz wyrazić swoją opinię na jakiś temat.

    Wiele osób uczących się języków obcych stara się w jak najkrótszym czasie poznać jak najwięcej słów. Jest to poniekąd strata czasu, ponieważ wciąż nie utrwalają podstawowego słownictwa i nie wykorzystują zdobytej wiedzy w praktyce. Zdarza się, że osoby uczące się specjalistycznego języka poznają wiele trudnych słów, jednak mają problem z nawiązaniem prostej konwersacji i zapytanie o samopoczucie swojego rozmówcy.

    4.   Ćwicz w głowie

    Zainstaluj aplikację ze słownikiem, która pozwoli Ci szybko przetłumaczyć nowe niemieckie słowo na polski i odwrotnie. Ponadto, dzięki łatwemu dostępowi do słownika, możesz ćwiczyć swoje umiejętności w dowolnym momencie dnia. Zacznij myśleć w języku niemieckim. Nie będzie to łatwe, ale z biegiem czasu nabierzesz wprawy.

    Możesz przećwiczyć w głowie czekającą Cię rozmowę w języku niemieckim lub wymyślać własne dialogi. Możesz opisywać w myślach swój dzień, pracę i wyjaśnić, dlaczego uczysz się języka. Takie pytania prędzej czy później na pewno pojawią się w którejś z konwersacji, więc będziesz doskonale przygotowany w każdej sytuacji.

    5.   Ucz się krócej, ale intensywniej

    Nauka języka niemieckiego dwa razy w tygodniu po godzinie przypomina naukę języka w szkole. Tak rzadki kontakt z językiem to jeden z powodów, dla którego wiele osób uczących się języka niemieckiego nie widzi żadnych rezultatów. Nauka języka wymaga wielu powtórzeń, zaangażowania i inwestycji swojego czasu. Znacznie lepiej jest zaplanować cztery godziny intensywnej nauki dziennie przez dwa tygodnie niż rozbijać ten czas na kilka miesięcy.

    Na koniec

    Pamiętaj, że najwięcej efektów przynosi nauka, która przynosi radość. Uczęszczaj na wydarzenia, na których pojawiają się osoby mówiące po niemiecku, oglądaj filmy, słuchaj radia, czytaj książki. Spraw, aby nauka języka niemieckiego była dla Ciebie wspaniałym doświadczeniem. W przeciwnym razie czeka Cię długi, nieprzyjemny proces, który prawdopodobnie zakończy się tym, że zapomnisz wszystkiego, czego się nauczyłeś.

    Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

    196,377FaniLubię
    24,300ObserwującyObserwuj
    316ObserwującyObserwuj
    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    0 komentarzy
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x