Rząd federalny Niemiec zdecydował o natychmiastowej pomocy dla powodzian w wysokości 200 mln euro!

  Rząd federalny chce zapewnić regionom, które ucierpiały podczas powodzi 200 mln euro. Odbudowa potrwa lata – powiedział minister finansów Scholz.

  Rząd przekaże 200 mln euro dla poszkodowanych w powodziach – resztę kraje związkowe

  Tydzień od momentu, gdy w Niemczech rozpoczęła się powódź, rząd federalny uruchomił pomoc natychmiastową wartą miliony. Minister finansów Olaf Scholz (SPD) ogłosił na wspólnej konferencji prasowej z ministrem spraw wewnętrznych Horstem Seehoferem (CSU), że zatwierdzona została w środę odpowiednia propozycja rządu.

  Rząd federalny wniesie połowę kwoty przeznaczonej na pomoc w sytuacjach nadzwyczajnych i początkowo planuje przekazać na ten cel 200 mln euro. Rząd zakłada, że kraje związkowe również przekażą tyle samo pieniędzy. Nadrenia Północna-Westfalia już zadeklarowała 200 mln euro, a Bawaria 50 mln euro na pomoc natychmiastową.

  Pomoc finansowa powinna płynąć szybko i bez zbędnej biurokracji

  Scholz obiecał również przeznaczyć wyższe kwoty na natychmiastową pomoc, jeśli będzie taka potrzeba. Pomoc finansowa powinna płynąć szybko i bez zbędnej biurokracji. „Każdy może teraz liczyć na wsparcie finansowe” – powiedział Scholz. Katastrofa przyniosła wielkie zniszczenia. Za podział pieniędzy odpowiadają kraje związkowe.

  Pieniądze zostaną przeznaczone na naprawę największych szkód w budynkach i infrastrukturze komunalnej oraz na niwelowanie szczególnych sytuacji kryzysowych. Scholz zakłada, że odbudowa zajmie lata.

  Firmy i osoby samozatrudnione dotknięte katastrofą będą mogły skorzystać też z środków przeznaczonych na pomoc koronawirusową. „Umożliwimy wykorzystanie funduszu związanego z sytuacjami kryzysowymi” – zapowiedział Scholz. Wciąż trwają prace nad dostosowaniem przepisów dotyczących tego funduszu.

  Nadrenia-Palatynat: do 3.500 euro dla poszkodowanych

  W Nadrenii-Palatynacie gospodarstwa domowe dotknięte skutkami powodzi mają otrzymać natychmiastową pomoc w wysokości do 3.500 euro. „Poszkodowani, którzy ucierpieli w zakresie swojej przestrzeni życiowej bądź jeśli chodzi np. o sprzęt domowy czy odzież, otrzymają szybką i nieskomplikowaną proceduralnie pomoc” – wyjaśnia premier Malu Dreyer. Powiaty i miasta przeznaczą jako kwotę bazową 1.500 euro na gospodarstwo domowe, wliczając w to jedną osobę i 500 euro za każdą dodatkową osobę.

  Jedno gospodarstwo domowe może otrzymać maksymalnie 3.500 euro. Kontrola majątku nie jest konieczna, darowizny nie są brane pod uwagę. Nadrenia-Palatynat podwoi kwotę pomocy natychmiastowej, jaką kraj związkowy otrzymał od rządu federalnego.

  W powodziach w Nadrenii Północnej-Westfalii i Nadrenii-Palatynacie oraz w mniejszym stopniu także w Bawarii i Saksonii zginęło łącznie ponad 170 osób.

  Źródło: www.t-online.de

  Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  188,277FaniLubię
  5,205ObserwującyObserwuj

  Na start w Niemczech

  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x