polisa.de
  polisa.de

  Jak rozwiązywać spory dotyczące zakupów przez internet w Niemczech?

  polisa.de

  Sklepy internetowe otwierają się jak grzyby po deszczu. Prawie każda duża sieć handlowa posiada własny sklep internetowy, gdzie można dokonywać zakupów nie wychodząc z domu. Oprócz tego powstaje wiele mniejszych platform oferujących towary online, które niejednokrotnie oferują wyspecjalizowany asortyment z wybranej branży. Zakupy w internecie stają się coraz bardziej popularne, a obawy przed dokonywaniem płatności przez internet powoli maleją. Niestety również wśród handlarzy internetowych zdarzają się czarne owce, których podejście bywa bardzo nieprofesjonalne. Co zrobić w przypadku kiedy staliśmy się ofiarą takiego traktowania?

  W jaki sposób można rozwiązać spór dotyczący zakupów przez internet?

  W przypadku sporów przez internet jedną z pierwszych myśli większości osób będzie zwrócenie się o pomoc do prawnika. Jest to oczywiście jedno z najskuteczniejszych rozwiązań w tego typu sytuacjach, czasami wręcz jedyne. Mało kto jednak wie o istnieniu internetowego rozstrzygania sporów. Za pomocą powołanej do życia przez Komisję Europejską platformy internetowej moża spróbować rozwiązać sprawę pozasądowo. Na stronie istnieje bowiem możliwość złożenia skargi na nieuczciwego sprzedawcę. W tym celu należy wypełnienić formularz, w którym trzeba podać dane sprzedającego, uzupełnić informacje dotyczące zakupionego towaru, a także sformułować skargę i opisać swoje żądania.

  Ważne: Aktualnie za pośrednictwem platformy nie są dostępne organy rozstrzygające spory w niektórych sektorach lub krajach: Chorwacja, Hiszpania, Luksemburg, Polska, Rumunia. Jak widać Niemcy nie są objęte żadnymi ograniczeniami. Należy jednak pamiętać, iż sprzedający musi posiadać siedzibę na terenie Unii Europejskiej.

  Strona internetowa platformy w języku polskim: Internetowe rozstrzyganie sporów

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,777FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj
  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x