Przemoc seksualna wobec dzieci w Niemczech – Bundestag częściowo wycofuje się z zaostrzania kar.

  Kategoria:

  Bundestag obniżył minimalną karę za posiadanie i rozpowszechnianie obrazów przedstawiających przemoc seksualną wobec dzieci. W praktyce przepis ten doprowadził do niezamierzonych konsekwencji.

  Obniżenie kar

  Minimalne kary za posiadanie i rozpowszechnianie obrazów przemocy seksualnej wobec dzieci zostały ponownie obniżone. Bundestag przyjął ustawę autorstwa federalnego ministra sprawiedliwości, Marco Buschmanna.

  Minimalny wyrok za rozpowszechnianie takich treści wynosi teraz sześć miesięcy. Minimalny wyrok trzech miesięcy ma zastosowanie do pobierania i posiadania materiałów przedstawiających przemoc seksualną wobec dzieci.

  Kary zostały zaostrzone trzy lata temu

  Kary zostały po raz pierwszy zaostrzone w 2021 roku. Od tego czasu każdemu, kto rozpowszechnia obrazy przemocy seksualnej wobec dzieci, grozi kara pozbawienia wolności od roku do dziesięciu lat. Przyjęta obecnie reforma nie zmienia maksymalnego wymiaru kary, który został zwiększony do dziesięciu lat.

  Rodzice lub koledzy z klasy mogli zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej

  W ciągu ostatnich trzech lat nie było już możliwe uniknięcie kary ze względu na podwyższenie minimalnego wyroku. Wynika to z faktu, że czyny zagrożone karą co najmniej jednego roku pozbawienia wolności w kodeksie karnym są uważane za przestępstwa.

  Dlatego też, na przykład, matka musiała spodziewać się kary więzienia, jeśli przekazała nagie zdjęcie z telefonu komórkowego swojego syna innym rodzicom, aby ich ostrzec. Teraz zostało to ponownie zmienione.

  „To, co miało dobre intencje, doprowadziło do licznych problemów w praktyce ścigania przestępców”, wyjaśnił minister sprawiedliwości Buschmann.

  Źródło: www.tagesschau.de

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,777FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj

  1 KOMENTARZ

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  1 Komentarz
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Jözeff

  Brak słów, po prostu brak słów 🤦🏻‍♂️

  1
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x