Spontaniczny wypad niemiecką koleją do Polski? Dzięki tej sztuczce zaoszczędzicie nawet do 200 złotych!

  Podróżowanie po Niemczech pociągiem jest drogie, szczególnie jeśli zamierzacie się nim wybrać za granicę. Zwłaszcza w święta lub długie weekendy, takie jak w Boże Ciało, ceny są często jeszcze wyższe.

  Są jednak tańsze sposoby na przejazd niemiecką koleją do sąsiednich państw. Wystarczy zakupić bilet od odpowiedniego zagranicznego przewoźnika kolejowego.

  Jak podróżować taniej niemiecką koleją za granicę?

  Przykładowo podróżując z Berlina do Pragi i z powrotem, w przypadku rezerwacji u czeskiego przewoźnika kolejowego „České dráhy” można zaoszczędzić nawet do 30 procent! Podróż do sąsiedniej Austrii również może być znacznie tańsza. Bilety na Austriackie Koleje Federalne są często również do 30 procent tańsze niż w Deutsche Bahn. To samo dotyczy połączenia z Monachium do Budapesztu. W tym wypadku można zaoszczędzić nawet do 25 procent.

  Jeśli więc zarezerwujecie bilet odpowiednio wcześnie i zrobicie małe rozeznanie przed dokonaniem rezerwacji, możecie czasami sporo zaoszczędzić przy zakupie biletów kolejowych. Ważne: Ci, którzy płacą w obcej walucie w procesie rezerwacji, powinni zawsze wybierać lokalną walutę w procesie płatności (jeśli to możliwe), aby uniknąć kosztów przewalutowania.

  To nie koniec oszczędzania!

  To jednak nie koniec! Jeśli chcecie podróżować tylko z Berlina do Hamburga, możecie zarezerwować bilet u czeskiego przewoźnika kolejowego. Istnieje bowiem czeskie połączenie z Pragi przez Berlin do Hamburga. Bilety te są czasami tańsze niż zakup biletu Deutsche Bahn z Berlina do Hamburga. Możecie więc kupić czeski bilet z Pragi i po prostu wsiąść w Berlinie. Możesz także podróżować z Berlina do Norymbergi (lub odwrotnie) kolejami austriackimi.

  Oszczędność przy zakupie biletu kolejowego do Polski

  Sprawdziliśmy jak to wygląda w przypadku przejazdów niemiecką koleją do Polski i z powrotem. Również tutaj można dużo zaoszczędzić. Przykładowo planując przejazd z Berlina do Wrocławia w sobotę 10.06. zapłacimy za bilet od 145,92 złotych kupując go na stronie PKP Intercity. Z kolei bilet na ten sam pociąg zakupiony na stronie Deutsche Bahn kosztuje od 54,90 euro (około 245,65 złotych). Zakup u polskiego przewoźnika daje zatem oszczędność rzędu prawie 200 złotych w obie strony! (różnica w cenie biletu w przypadku przejazdu powrotnego jest tak samo wysoka)

  Bilet na pociąg EC57 na stronie PKP Intercity kosztuje od 145,92 złotych

  Bilet na pociąg EC57 na stronie Deutsche Bahn kosztuje od 54,90 euro, czyli jakieś 245,65 złotych

  Zagraniczne firmy nie zawsze tańsze

  Niemniej jednak warto porównać ceny z Deutsche Bahn. Zagraniczni przewoźnicy kolejowi nie zawsze są bowiem tańsi. Na przykład: podróż z Frankfurtu do Paryża jest o około 16 procent tańsza z Deutsche Bahn niż z francuskim odpowiednikiem SCNF. To samo dotyczy podróży z Frankfurtu do Zurychu: tutaj bilety są również tańsze – choć tylko o około 2,1%.

  Oprócz tego niemieckie koleje oferują tańsze przejazdy grupowe zarówno pomiędzy poszczególnymi landami (Quer-durchs-Land-Ticket), jak i w obrębie danego landu (Länder–Ticket). Szczegóły: Tak kupisz najtańszy bilet kolejowy w Niemczech.

  źródło: Dojczland.info, opracowanie własne

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,377FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  316ObserwującyObserwuj
  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x