Przed dzisiejszymi konsultacjami krajów związkowych: Bodo Ramelow żąda całkowitego otwarcia jesienią

  W okresie poprzedzającym dzisiejsze spotkanie premierów poszczególnych krajów związkowych coraz głośniej słychać apele o dalsze poluzowanie obostrzeń. Najdalej posunął się premier Turyngii Bodo Ramelow (65, Die Linke), który żąda całkowitego otwarcie życia towarzyskiego na jesieni! Na łamach “Rheinische Post” polityk stwierdził: “Myślę, że możemy podjąć ryzyko całkowitego otwarcia jesienią”.

  Ramelow chce zmiany strategi

  Ramelow powiedział, że w tym roku odporność jest wyższa ze względu na szczepionkę. Zdaje sobie jednak również sprawę z tego, że 20 do 25 procent populacji nie zaszczepi się. Jego jasne przesłanie dla tych, którzy odmawiają szczepień: “Będą musieli sami ponieść ryzyko i wziąć za nie odpowiedzialność”.

  Państwo musi jednak pilnie podjąć środki zapobiegawcze, gdyby liczba nowych zakażeń koronawirusem miała ponownie wzrosnąć. Jednak jego zdaniem “nie metodami sprzed 18 miesięcy, które stosowaliśmy z niewiedzy (…). W tym kierunku musimy ewoluować”.

  Schwesig chce ogólnokrajowych zasad dla dużych imprez

  Minister-przewodnicząca Meklemburgii-Pomorza Przedniego Manuela Schwesig (47, SPD) nie posuwa się na razie tak daleko ze swoimi żądaniami. Żąda ona w “Rheinische Post” ogólnokrajowych zasad dla dużych imprez i obszarów ryzyka koronawirusa.

  Jej zdaniem muszą istnieć wspólne zasady postępowania w przypadku festiwali publicznych i dużych imprez. To samo dotyczy obszarów zagrożonych: “Zawsze może się zdarzyć, że w poszczególnych regionach liczba zachorowań ponownie wzrośnie”. Następnie, powiedziała, należy podjąć konsekwentne działania.

  Göring-Eckardt: “Musimy być przygotowani”

  Katrin Göring-Eckardt (55), przewodnicząca frakcji Partii Zielonych, ostrzegła: “Nadszedł czas, aby osoby odpowiedzialne na szczeblu federalnym i krajowym przygotowały się do jesieni”, powiedziała gazecie Funke Mediengruppe. “Jeśli po lecie liczba zachorowań znów wzrośnie, nie możemy być znów nieprzygotowani”. Przede wszystkim szkoły muszą być lepiej wyposażone, np. w filtry powietrza: “Nauczanie musi być możliwe w bezpiecznych warunkach, nawet jeśli liczba zakażeń ponownie wzrośnie”.

  źródło: www.bild.de

  Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  188,277FaniLubię
  5,205ObserwującyObserwuj

  Na start w Niemczech

  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x