Polska piątym co do wielkości partnerem Niemiec!

  Polska – według danych za styczeń i luty – wyprzedziła Włochy i stała się 5. partnerem handlowym Niemiec! Początek roku przyniósł wzrost we wzajemnych obrotach handlowych rzędu 6,6 procent. W efekcie nasz bilans handlowy z Niemcami osiągnął pułap 21 mld euro.

  Niemcy należą do najbardziej rozwiniętych krajów świata 

  Niemcy należą do najbardziej rozwiniętych krajów przemysłowych świata, a ich gospodarka jest czwartą co do wielkości po USA, Chinach i Japonii. Dochód narodowy Niemiec na mieszkańca mierzony siłą nabywczą (PPS) w 2017 r. wynosił 37,8 tys. EUR i stanowił 124% średniej UE (28).

  Niemcy od lat pierwszym partnerem Polski

  Od 20 lat Niemcy pozostają pierwszym partnerem handlowym Polski. Udział Niemiec w polskim eksporcie ogółem, wg danych wstępnych za 2019 r., wynosił 27,59% a w imporcie 28,21%. Utrzymująca się od kilku lat wysoka dynamika handlu związana była z rosnącymi poddostawami dla eksportowych działów gospodarki Niemiec i poprawą ich konkurencyjności, związaną z wysokim kursem euro wobec złotego. Na uwagę zasługuje wysokie (dla Polski dodatnie) saldo handlu z Niemcami. Strona niemiecka wykazuje natomiast w swoich danych dodatnie dla siebie saldo w handlu z Polską (w 2017 r. 16,3 mld euro), co wiąże się z zaliczaniem do eksportu Niemiec dostaw do Polski z krajów trzecich, odprawianych celnie w Niemczech. W strukturze wymiany towarowej z Niemcami dominowały: wyroby przemysłu elektromaszynowego (ok. 40%), w tym pojazdy nieszynowe oraz ich części i akcesoria.

  więcej na:

  Polen wird zum fünftgrößten Handelspartner Deutschlands / Polska 5. partnerem handlowym NiemiecNach den neuesten…

  Posted by Polnische Botschaft in Deutschland Ambasada Polski w Niemczech on Wednesday, 27 May 2020

  Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  1 KOMENTARZ

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  1 Komentarz
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Adam

  Ładnie pienknie, ale najważniejsze produkty takie jak respirator są produkowane w państwie środka, w razie kryzysu ełropa zostaje na lodzie…

  188,277FaniLubię
  5,205ObserwującyObserwuj

  Na start w Niemczech

  1
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x