Więcej

  Podanie o pracę wysyłane drogą elektroniczną: już sam temat e-maila może mieć duże znaczenie

  Czy przy ubieganiu się o pracę liczą się tylko kwalifikacje? Zdecydowanie nie! Co więcej, specjaliści ds. rekrutacji twierdzą wręcz, że o tym, czy e-mail z aplikacją zostanie otwarty, decyduje jego temat.

  Ręczne wypełnianie dokumentów aplikacyjnych to już przeszłość. Obecnie wiele firm przyjmuje zgłoszenia za pomocą narzędzia online lub drogą mailową. Osoby poszukujące nowej pracy oszczędzają w ten sposób czas i pieniądze. Jednak specjaliści ds. rekrutacji twierdzą, że przy składaniu aplikacji drogą elektroniczną należy poświęcić szczególną uwagę polu „temat”.

  Składanie aplikacji drogą mailową: pierwszą przeszkodą do pokonania jest temat wiadomości

  Kiedy wysyłacie podanie o pracę za pośrednictwem poczty elektronicznej, pole „temat” jest pierwszym punktem kontaktu z rekruterem. Dlatego brak jakiegokolwiek wpisu w tym polu to zły pomysł – mówią eksperci ds. rekrutacji w amerykańskim magazynie Businessinsider. W oparciu o treść tematu odbiorcy decydują o tym, czy i kiedy przeczytają wiadomość. Ma ona także duży wpływ na to, w jaki sposób odbiorcy e-maila zareagują na przesłaną wiadomość – informuje Businessinsider.

  A tak na marginesie, na wysyłkę aplikacji drogą elektroniczną wybierzcie wtorek w godzinach porannych – ten termin uchodzi za najbardziej korzystny.

  Temat maila powinien być zwięzły i jasno sformułowany

  Upewnijcie się, że w polu „temat” e-maila wpisujecie tylko najważniejsze informacje, nie powinno być to całe zdanie wraz z powitaniem. W przeciwnym razie pracownikom działu kadr nie wystarczy jeden rzut oka, aby właściwie zakwalifikować Waszą wiadomość. To może sprawić, że Wasz e-mail zostanie zepchnięty na dalszy plan i nie będzie brany pod uwagę. Dlatego temat ma być tak zwięzły, jak to tylko możliwe. Dodatkową korzyścią będzie to, że temat Waszej wiadomości nie zostanie „obcięty”, jeśli odbiorca sprawdzi swoją skrzynkę pocztową na smartfonie. Wynika to z faktu, że na telefonie wyświetla się mniejsza część tematu niż w programie do obsługi poczty elektronicznej na laptopie.

  Aplikowanie drogą mailową: specjaliści ds. rekrutacji radzą umieścić w temacie wiadomości Wasze imię i nazwisko

  Rozpocznijcie pisanie e-maila od linii tematu, aby o nim nie zapomnieć. Wskażcie powód, dla którego wysyłacie tego e-maila oraz podajcie nazwę stanowiska, o które się ubiegacie.

  Doradca zawodowy zaleca również na łamach Businessinsider, aby w temacie wiadomości wpisać własne imię i nazwisko. Jeśli w polu „temat” użyjecie sformułowań typowych dla tego typu wiadomości, jest bardziej prawdopodobne, że Wasz e-mail zostanie odnaleziony również za pomocą funkcji wyszukiwania w programie pocztowym. Może to okazać się pomocne, jeśli po pierwszym przeczytaniu wiadomość nie zostanie przeniesiona bezpośrednio do odpowiedniego folderu lub właściwie oznaczona.

  Ponadto, jeśli istnieje numer referencyjny dla danego stanowiska, należy go również wpisać w temacie e-maila.

  To nie pierwszy kontakt z firmą? Wspomnijcie o tym

  Jeśli mieliście wcześniej kontakt z odbiorcą maila lub firmą na targach pracy lub poprzez rozmowę telefoniczną, nawiążcie do tego w temacie e-maila. Może to sprawić, że odbiorca przypomni sobie o Was lub odpowiednio oznaczy Waszą wiadomość z uwagi na to, że mieliście już kontakt z przedsiębiorstwem.

  Trzy rzeczy, których powinniście unikać

  • rozpoczynanie zdania w temacie wiadomości i kończenie go w treści maila
  • pisanie tematu wiadomości w całości wielkimi literami
  • używanie tzw. słów-wypełniaczy

  Jeśli szukacie nowej pracy, z pewnością piszecie wiele podań, ale nie powinniście bezmyślnie kopiować i wklejać treści. Poświęćcie czas na ponowne przeczytanie wszystkiego – łącznie z polem tematu. Upewnijcie się, że nie ma w nim błędów ortograficznych. Ważne jest również, aby sformułowanie było ogólne lub aby w temacie było odniesienie do konkretnej firmy.

  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Dołącz do nas!

  188,272FaniLubię
  15,600ObserwującyObserwuj
  266ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  10 zabytków i atrakcji turystycznych Norymbergi, które koniecznie musicie zobaczyć!

  Ogromny zamek cesarski, zapierające dech w piersiach tereny zjazdów nazistowskiej partii NSDAP i sklejone w długi labirynt „lochy”. Zabytki w Norymberdze to niesamowita mieszanka....

  Terminy wypłat Kindergeld w 2023 roku – sprawdź kiedy otrzymasz przelew!

  Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca,...

  Życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne po niemiecku – 20 propozycji!

  Święta Bożego Narodzenia to święto upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa, a także okres radości i spotkań z rodziną oraz bliskimi. „Frohe Weihnachten”, czyli „Wesołych Świąt”,...

  16 najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Niemczech!

  Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Niemczech W okresie przedświątecznym w wielu niemieckich miastach odbywają się jarmarki bożonarodzeniowe. Większość z nich rozpoczyna się pod koniec listopada. Poniżej...
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x