polisa.de
  polisa.de

  Oto 16 najlepszych plaż nudystów w Niemczech!

  polisa.de

  Nudyzm w Niemczech jest bardzo popularny. Zarówno nad niemieckimi jeziorami jak i na nadmorskich plażach można znaleźć miejsca przeznaczone dla nudystów.

  Tradycja ta kultywowana jest w Niemczech od ponad 100 lat. W 1898 r. powstał w Essen pierwszy klub naturystyczny. W latach siedemdziesiątych ruch przeżywał prawdziwy boom zarówno we wschodnich jak i zachodnich Niemczech. Obecnie popularność nudyzmu nieco spadła, jednak nadal można znaleźć wiele ciekawych plaż przeznaczonych dla nudystów.

  Przedstawiamy najlepsze plaże dla nudystów w Niemczech.

  Plaże dla nudystów nad Morzem Bałtyckim

  Na niemieckiej części Bałtyku znajduje się wiele plaż dla nudystów. Wynika to przede wszystkim z tego, że w NRD ludzie lubili kąpać się nago i w taki sposób często spędzali dni na plaży.

  1. Plaża nudystów Wallnau, Fehmarn

  Niedaleko rezerwatu przyrody Wallnau, na zachodnim wybrzeżu wyspy Fehmarn, znajduje się plaża nudystów. W bezpośrednim sąsiedztwie można znaleźć popularny camping, dlatego jest to miejsce idealne na weekend lub nawet dłuższy urlop. Na campingu należy już jednak nosić ubrania.

  Wybierając plażę dla nudystów Wallnau, lepiej zabrać ze sobą buty kąpielowe, ponieważ zarówno plaża jak i zejście do wody są kamieniste, co dla bosych stóp może być dość nieprzyjemne.

  2. Plaża nudystów Prerow, półwysep Fischland-Darß-Zingst

  Plaża północna Prerow na półwyspie Fischland-Darß-Zingst to jedna z najpiękniejszych plaż w Niemczech, oferująca m.in. sekcję dla nudystów. Plaża ma długość ok. pięciu kilometrów i szerokość 80 metrów. Zwyczaj nudyzmu popularyzowany jest na tej plaży od ponad 50 lat.

  Ze względu na bardzo łagodne, płytkie zejście do wody, plaża ta jest idealna również dla rodzin z dziećmi i seniorów.

  3. Plaża nudystów Wulfener Hals, Fehmarn

  Ta plaża dla nudystów znajduje się na pięknej wyspie Fehmarn na Morzu Bałtyckim. Szerokie wybrzeże Wulfener Hals zapewni przestrzeń dla każdego, kto chce opalać się bez ubrań. Swój ręcznik można rozłożyć na piaszczystej plaży lub cofnąć się nieco w głąb wyspy i zająć swoje miejsce na wydmach, gdzie zwykle jest nieco ciszej i spokojniej.

  4. Plaża nudystów Zempin, Uznam

  Sekcja plażowa między Koserow i Zempin jest najpopularniejszą plażą nudystów na znanej, wakacyjnej wyspie Uznam. Ten obszar – tak jak całe wybrzeże wyspy – pokryty jest drobnym, złotym piaskiem i posiada łagodne zejście do wody.
  Można tu jednak spotkać plażowiczów w ubraniach – granice plaży nudystów nie są tutaj bardzo dokładnie wyznaczone.

  5. Plaża nudystów Schönberg-Kalifornia, Szlezwik-Holsztyn

  W części uzdrowiskowej gminy Schönberg, zwanej Kalifornią, znajduje się kolejna popularna plaża dla nudystów. Otoczona wydmami część plaży daje dużą swobodę w korzystaniu z uroków piaszczystego zejścia do wody.

  W okolicy można nie tylko opalać się bez przeszkód, ale także grać w siatkówkę czy uprawiać inne sporty plażowe. Tuż obok plaży znajdują się domy wakacyjne na wynajem, gdzie można spędzić długi weekend czy urlop z rodziną.

  6. Plaża nudystów Schaabe, Rugia

  Mająca ok. 10 km długości plaża w Rugii jest prawdopodobnie największą i najpopularniejszą plażą nudystów w Niemczech. Schaabe rozciąga się na wyspie Rugia od Glowe do Breege-Juliusruh.

  Przy plaży można znaleźć płatne miejsca parkingowe, a wzdłuż plaży prowadzi utwardzona ścieżka rowerowa, dlatego można tam z łatwością dotrzeć różnymi środkami transportu.
  Zbliżając się do Glowe lub Juliusruh można spotkać więcej osób w tradycyjnych strojach kąpielowych. Jednak zarówno nudyści, jak i zwolennicy bikini czy kąpielówek mieszają się tutaj ze sobą bez żadnych problemów.

  Plaże dla nudystów nad Morzem Północnym

  Kąpiele bez ubrania są również popularne na niemieckiej części Morza Północnego i na jego wyspach. Poniżej przedstawiamy najlepsze plaże dla nudystów na niemieckim Morzu Północnym.

  1. Plaża nudystów Hörnum, Sylt

  Na południowym krańcu wyspy Sylt znajdują się plaże Hörnum. Pierwsza plaża dla nudystów została otwarta tutaj w 1920 roku i nawet dziś, około jedna trzecia urlopowiczów Sylt woli opalać się bez ubrań. Duża część sekcji plażowych jest oznaczona jako plaże dla nudystów. Można tu jednak znaleźć standardowe plaże oraz takie, przeznaczone dla psów.
  Dodatkową atrakcją jest sauna plażowa bezpośrednio przy plaży dla nudystów w Hörnum. Można się tu zrelaksować w towarzystwie pięknego krajobrazu wydm w bio saunie lub klasycznej saunie fińskiej.

  2. Plaże nudystów na Amrum

  Mieszkańcy Amrum nigdy nie stronili od nagich kąpieli, dlatego wielu turystów-nudystów nadal odwiedza tę wyspę na Morzu Północnym. Szczególnie popularny wśród nich miejscem jest pole namiotowe dla nudystów Amrum, które znajduje się na wydmach rezerwatu przyrody. Niewskazane jest tu noszenie odzieży i korzystanie z samochodu.
  W okolicy można znaleźć wiele obszarów i plaż „wolnych od ubrań”. Duża przestrzeń zapewnia swobodę i daje pewność, że nagość nikomu nie będzie przeszkadzała. Mieszkańcy okolicy przywykli do krajobrazu pełnego nudystów.

  3. Plaża nudystów Borkum

  Przestronna plaża dla nudystów na wydmach Borkum, znajduje się na północnym wybrzeżu wyspy Borkum w Północnej Fryzji. Bardzo szeroka, naturalna plaża zachwyca złocistym piaskiem. To również miejsce, gdzie można zabrać swojego czworonożnego przyjaciela.
  Odpoczywając na leżakach można w pełni cieszyć się cudownym morskim klimatem Borkum. Szczególną atrakcją na plaży dla nudystów w Borkum jest sauna plażowa. Jest otwarta od maja do połowy września.

  4. Plaża nudystów Nudderney

  Na pięknej wyspie Norderney na Morzu Północnym znajduje się wiele plaż, z szeroką ofertą dla każdego wczasowicza – dla rodzin z dziećmi, młodzieży czy właśnie dla nudystów.
  Sekcja „Oase” na plaży w Norderney jest zarezerwowana dla nudystów. Można tu wypożyczyć plażowe namioty i spędzić dzień w harmonii z naturą na szerokiej, piaszczystej plaży. Znajdują się tu również sanitariaty, kawiarnie i szatnie, a w okolicy sauna plażowa.
  Po wizycie w saunie można ochłodzić się pływając w Morzu Północnym, a następnie zrelaksować się na leżakach.

  5. Plaża nudystów Weststrand Spuntwand, Spiekeroog

  Odcinek plaży we wschodniej części wyspy Spiekeroog to z pewnością jedna z najpiękniejszych plaż dla nudystów w Niemczech. Można tu pływać i opalać się bez zbędnego odzienia. Około 90 % odwiedzających Weststrand Spuntwand to nudyści. Cała, szeroka plaża pokryta jest drobnym, złocistym piaskiem.

  Mimo że plaża nie jest oficjalnie reklamowana jako plaża dla nudystów, to kultura nagich kąpieli zadomowiła się tutaj wiele lat temu i jest akceptowana przez administrację wyspy.
  Najlepszym sposobem na dostanie się na plażę jest krótka podróż rowerem lub tramwajem konnym, który jest nadal używany na Spiekeroog. Zejście na plażę znajduje się na końcu trasy kolei konnej.

  Plaże nudystów nad niemieckimi jeziorami

  Nie tylko nad niemieckimi wodami Morza Północnego i Bałtyku można skorzystać z plaż dla nudystów, ale także na wielu plażach niemieckich jezior kąpielowych. Nie trzeba planować dalekich podróży nad morze, by zażywać kąpieli nago.

  1. Plaża nudystów Plötzensee, Berlin

  Niedaleko lotniska Tegel w Berlinie znajduje się piękne jezioro Plötzensee. Wejście na teren kąpieliska (gdzie znajduje się również plaża dla nudystów) jest płatne. Można tu znaleźć łazienki, szatnie oraz kawiarnie i niewielkie knajpy.

  Latem może być tu dość tłoczno, ale obszerny trawnik i piaszczysta plaża zapewniają swobodę. Teren kąpielowy otoczony jest długim, drewnianym pomostem, który też służy wielu za miejsce plażowania.

  2. Plaża nudystów Cospudener See, Saksonia

  Kolejną plażę dla nudystów w Niemczech można znaleźć nad jeziorem Cospuden w Saksonii, na południe od Lipska. Jezioro Cospuden to dziś bardzo popularne miejsce rekreacji.

  Plaża dla nudystów jest oficjalnie wyznaczona na północnym wybrzeżu jeziora, ale nagość jest również akceptowana w innych częściach jeziora. Cospudener See oferuje wybór pomiędzy piaszczystą plażą, naturalnym zejściem do wody i rozległymi trawnikami, zacienionymi przez drzewa. W okolicy można jeździć na rowerze lub na rolkach po utwardzonej ścieżce.

  3. Plaża nudystów Feldwieser Winkel, Chiemsee, Bawaria

  Jedyna wyznaczona plaża dla nudystów w Chiemgau znajduje się bezpośrednio przy Feldwieser Winkel na Chiemsee, największym jeziorze w Bawarii. Wejście na na teren kąpieliska dla nudystów jest płatny, ale zapewnia wiele atrakcji. Do dyspozycji plażowiczów pozostają piaszczysta plaża o długości ponad 800 metrów, zadbane, zielone trawniki, stoły do gry w tenisa, toalety, prysznice, place zabaw dla dzieci i różne lokale gastronomiczne.
  Poza kąpielą w orzeźwiającym Chiemsee można też zagrać w siatkówkę plażową i szachy na świeżym powietrzu.

  4. Plaża nudystów Zieselmaar, Nadrenia Północna-Westfalia

  Zieselmaar między Kerpen i Hürth w Nadrenii Północnej-Westfalii jest obecnie w całości wydzierżawiony przez lokalne stowarzyszenie naturystów „Familiensportbund Erftland Ville e. V. Cały teren z plażą, boiskami sportowymi i placami zabaw dla dzieci jest zarezerwowany wyłącznie dla gości bez ubrań.

  Poza sezonem, obszar ten jest wykorzystywany do organizowania wydarzeń sportowych. Stowarzyszenie organizuje także biegi nudystów i inne wydarzenia. Na miejscu można grać w siatkówkę, koszykówkę lub tenisa stołowego i pospacerować wokół jeziora. Łazienki i lokale gastronomiczne również są dostępne.

  Woda w jeziorze ma kolor czerwono-pomarańczowy ze względu na wysoką zawartość żelaza. Nurkowanie w jeziorze nie jest zatem możliwe ze względu na bardzo małą widoczność, ale idealnie nadaje się do kąpieli rekreacyjnych.

  5. Plaża nudystów przy letnim kąpielisku Volksdorf, Hamburg

  W Hamburgu, bezpośrednio przy granicy ze Szlezwikiem-Holsztynem znajduje się letni basen Volksdorf, który jest prowadzony przez Stowarzyszenie Wolności Kultury Ciała i Sportów Rodzinnych. V. W Hamburgu. Nie trzeba jednak pozbywać się ubrań, by skorzystać z naturalnego kąpieliska, osoby w kostiumach kąpielowych również są mile widziane.
  Jest to jedyna plaża dla nudystów w Hamburgu.

  Na terenie kąpieliska można znaleźć zacieniony trawnik, prysznice, toalety, lokale gastronomiczne, a także saunę. Miejsce dostępne jest dla odwiedzających od maja do września. W miesiącach zimowych mogą z niego korzystać tylko członkowie klubu.
  Etykieta naturystyczna

  Zasady korzystania z plaż nudystów w Niemczech

  Aby uniknąć kłopotów i nieporozumień podczas kąpieli na niemieckich plażach dla nudystów, przedstawiamy kilka zasad, które z pewnością ułatwią pierwsze „zderzenie” z kulturą nudyzmu.

  1. Pierwsza zasada pływania dla naturystów jest bardzo jasna: Musisz być nagi. Na większości wyznaczonych plaż nudystów w Niemczech kąpiący się w ubraniach nie są mile widziani i często proszeni są o zdjęcie ubrania. Jeśli nie czujesz się z tym komfortowo – lepiej wybrać plażę mieszaną – odpowiednią zarówno dla osób nagich jak i tych w ubraniach.
  2. Dla nudystów szczególnie ważne jest, aby nie łączyć bycia nagim z seksem lub erotyzmem. Nie należy zbyt nachalnie obserwować ludzi lub sugerować jakiekolwiek zachowania erotyczne.
  3. Kolejna ważna zasada: Zakaz robienia zdjęć! W czasach smartfonów, selfie i mediów społecznościowych dość częste jest robienie zdjęć sobie i okolicy. Należy tego unikać – ewentualnie upewnić się, że na fotografii nie widać innych ludzi.
  4. Nawet jeśli plaża jest pełna, lepiej zachować wystarczającą odległość od sąsiadów. Mało kto lubi zbyt nachalne i bliskie towarzystwo obcych osób – nie inaczej jest na plażach dla nudystów.
  5. Zabierz ręcznik! Będzie on potrzebny nie tylko po to, aby wytrzeć mokre ciało, ale także ze względów higienicznych. Siadając na ławce lub krześle w barze należy zawsze umieścić ręcznik pomiędzy skórą a siedziskiem. Poza tym idąc do knajpy najlepiej owinąć się ręcznikiem.

  Biorąc te wskazówki do serca z pewnością łatwiej będzie uniknąć nieporozumień i bez problemów cieszyć się nowymi doświadczeniami podczas nagich kąpieli.

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,377FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  316ObserwującyObserwuj
  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x