Pieniądze dla studentów: Begrüßungsgeld

0
1516

Dzisiaj kolejny artykuł z cyklu: oszczędzanie, dodatki pieniężne – tym razem dla studentów!

Niedawno, bo w październiku rozpoczął się nowy semestr na niemieckich uczelniach, których progi zasiliło wiele nowych żaków np. Uni Kiel 5500. Rozpoczęcie studiowania w innym mieście zwiaząne jest z wieloma nowymi wydatkami. Z pomocą przychodzą Rady Miast, które oferują nowo przyjezdnym studentom jednorazową zapomogę w kwocie od 50 do 250 euro: Begrüßungsgeld. To sympatyczny gest dla żaka, który dopiero wkracza w dorosłość i ma wiele wydatków.

Gdzie szukać informacji?

Begrüßungsgeld strona w postaci mapy przedstawia, jakie miasta oferują taką pomoc. Jednak warto szukać informacji na swojej konkretnej uczelni i w swoim mieście, gdyż ogólne warunki przyznawania zapomogi mogą się zmieniać z roku na rok.

Warunkiem koniecznym otrzymania wsparcia jest zameldowanie się w danym mieście, rejestracja na uczelni i wypełnienie formularza np. dla Bremen.

Za kilka dni  napiszę o Mini Jobs dla studentów – czyli jak podreperować studencki budżet i zdobyć doświadczenie zawodowe.

Dziękuję za lekturę.

Czy wasza uczelnia informowała was o tym jednorazowym wsparciu? Na co wydaliście te pieniądze? Zapraszam do komentowania i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!

Praca w Niemczech

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika