Pfizer przetestuje szczepionkę na dzieciach poniżej 12 roku życia, również w Polsce

  BioNTech i Pfizer chcą, aby ich szczepionka została zatwierdzona również dla dzieci w wieku poniżej 12 lat. Pierwsze badania na ten temat już się rozpoczęły. Preparat wkrótce będzie testowany również na niemowlętach.

  Szczepionka dla dzieci poniżej dwunastego roku życia

  Firma BioNTech i koncern farmaceutyczny Pfizer rozszerzają możliwości stosowania swojej szczepionki przeciw Covid-19 i dążą do tego, aby była ona stosowana również u młodszych dzieci. Jak ogłosił Pfizer w Nowym Jorku, badania kliniczne zostały poszerzone o dzieci poniżej dwunastego roku życia.

  Dopuszczenie już w październiku?

  W pierwszych testach niewielkiej liczbie nieletnich podano różne dawki szczepionki. Według Pfizera, około 4.500 dzieci w wieku od sześciu miesięcy do jedenastu lat weźmie udział w badaniach w ponad 90 placówkach w Stanach Zjednoczonych, Finlandii, Polsce i Hiszpanii.

  W tym tygodniu rozpoczęły się testy na dzieciach w wieku od pięciu do jedenastu lat. Otrzymują placebo lub dwie dawki szczepionki po dziesięć mikrogramów każda. Odpowiada to jednej trzeciej dawki przyjmowanej przez młodzież i dorosłych. Pfizer spodziewa się uzyskać dopuszczenie szczepionki na rynek USA dla dzieci w wieku od pięciu do jedenastu lat do października.

  Badania na niemowlakach

  Za kilka tygodni w badaniach klinicznych uczestniczyć będą dzieci w wieku od sześciu miesięcy. One otrzymają tylko trzy mikrogramy w ramach jednej dawki. Wkrótce firma będzie chciała wystąpić o dopuszczenie szczepionki także dla dzieci do piątego roku życia.

  Ciężki przebieg choroby u dzieci jest rzadki

  Pfizer zajmuje się dystrybucją preparatu opracowanego przez BioNTech, firmę z Moguncji. Ponieważ dzieci raczej rzadko ciężko przechodzą zakażenie koronawirusem, w porównaniu z dorosłymi, otrzymują one mniejsze dawki szczepionki, co jednocześnie ma powodować również mniej skutków ubocznych.

  W Unii Europejskiej, USA i Kanadzie szczepionka jest już zatwierdzona dla dzieci od dwunastego roku życia i częściowo jest też stosowana. Jak wynika z informacji przedstawionych przez urzędników służby zdrowia, w Stanach Zjednoczonych prawie siedem milionów nastolatków otrzymało już co najmniej jedną dawkę szczepionki.

  Źródło: www.tagesschau.de

  Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  2 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  2 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Szechter

  A to Dzieci już nie wytwarzają przeciwciał jak bywało to wczesniej,?Trzeba wciskac jakies preparaty?Masakra ludzie co zrobiło z nami lobby żydowskiej finamsjery.wy naprawdę tego nie widzicie że robią na nas eksperyment medyczny. W dwa lata beda mieli wszystkie kategorie wiekowe opanowane.i pożnie dziesięciolecia bedziemy walczyli ze skutkami tych szczepień. Ale finansjera ONZ jiz w latach dziewięćdziesiątych zaplanowała jak to ma przebiegać i właśnie na naszych oczach teraz to sie dzieje

  Marta

  Nooo,jak mowimy oni nie szczepia zeby ludzie zdrowi byli!!!! Oni na ludziach TESTUJA wynalazek.Nawet szczury sie na testy nie zgodzily😂😂😂😂😂

  188,277FaniLubię
  5,205ObserwującyObserwuj

  Na start w Niemczech

  2
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x