Więcej >>

  Schufa

  Pchle targi w Niemczech – 10 najpiękniejszych pchlich targów w Niemczech wraz z terminami!

  Schufa Niemcy

  Pchli targ (niem. Flohmarkt lub Trödelmarkt) to pewien rodzaj bazarku, jarmarku, targowiska, na którym osoby prywatne mogą kupić lub wymienić różne używane przedmioty. Często są to ubrania, biżuteria, książki, meble czy antyki.

  Największe tradycyjne pchle targi w Niemczech organizowane są nieodpłatnie przez stowarzyszenia lub specjalnie w tym celu stworzone grupy robocze. Na targowiskach panuje naprawdę niepowtarzalna atmosfera. Niektóre z nich to wyjątkowe wydarzenia – odbywają się np. tylko raz czy dwa razy w roku i przyjeżdżają na nie całe „wycieczki”. Zdarzają się też mniejsze targi organizowane częściej, np. raz w miesiącu, ale w mniej atrakcyjnych lokalizacjach – jak przy supermarketach.

  10 najpiękniejszych pchlich targów w Niemczech 

  Zapewne każdy z Was pamięta jakiś wyjątkowy mebel z dzieciństwa. I pewnie nie raz zastanawialiście się, jakby teraz wyglądał w Waszym mieszkaniu? Jednak mało kto ma możliwość przechowywania staroci, mimo, że w nowoczesnych mieszkaniach prezentują się bardzo ciekawie. W końcu przeciwieństwa się przyciągają. Antyki nadają wnętrzu często „to coś”. Wprawdzie jest sporo sklepów meblowych z produktami w stylu „vintage”, ale niekoniecznie znajdziecie tam wśród staroci prawdziwe perełki. Między innymi chociażby dlatego warto odwiedzić w Niemczech „Flohmarkt”. Takich targów jest tu naprawdę sporo, tak więc który wybrać? Oto lista 10 najpiękniejszych pchlich targów w Nimeczech:

  1. Pchli targ „Straße des 17. Juni“, Berlin

  Jeden z najstarszych niemieckich pchlich targów, „Der Original Berliner Flohmarkt“, oferuje odwiedzającym bardzo różnorodny asortyment. Książki, płyty, autografy, odzież, meble, buty, a nawet porcelana, biżuteria i obrazy. Targowiska odbywają się tu od roku 1973. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie jest tanio – klientela jest bardzo zróżnicowana, a dodatkowo jarmark jest też chętnie odwiedzany przez turystów. Mimo wszystko atmosfera jest wspaniała, a wybór towarów olbrzymi. Pchli targ ma miejsce w każdą sobotę oraz niedzielę.

  2. Pchli targ „Trempelmarkt”, Norymberga

  Dwa razy w roku centrum Norymbergii przekształca się w raj dla prawdziwych „negocjatorów i poszukiwaczy skarbów”. To największe targowisko w centrum miasta w całych Niemczech. Ok. 2000 osób sprzedaje tu nie tylko w dzień, ale też późnym wieczorem. Wtedy można szczególnie mocno odczuć niepowtarzalną atmosferę tego miejsca. Następny jarmark odbędzie się w maju. Dokładny termin: 10-11 maja, kolejny: 6-7 września.

  3. Pchli targ „Am Karlsplatz”, Stuttgart

  Już od ponad 30 lat handlarze antykami zbierają się w Stuttgarcie (dokładny adres: am Karlsplatz), aby zaoferować przeróżne „cacka”. Targ rozpościera się na długości 3 km i zbiera się tutaj ok. 120 sprzedawców. Dla odwiedzających to nostalgiczna podróż do przeszłości, podczas której mogą odkryć przepiękne stare przedmioty – od zabawek po meble. Pchli targ w Stuttgarcie odbywa się w każdą sobotę (poza świętami) od 8 do 16.

  4. Nostalgiczny pchli targ z antykami, Lipsk

  Co miesiąc w Lipsku na dawnych terenach targowych odbywa się pchli targ z antykami. Na powierzchni ponad 5000 m2, w każdy ostatni weekend miesiąca zbiera się ponad 1000 sprzedawców antyków. To prawdziwa „skrzynia skarbów” dla kolekcjonerów. Motto tego jarmarku brzmi: „kto szuka, ten znajdzie”. Znajdziecie tu faktycznie wszystko: od zegara kuchennego po szmaciane lalki. Targ ma miejsce w każdy ostatni weekend miesiąca.

  5. Pchli targ w Konstancji (Konstanz/Kreuzlingen)

  Targowisko w Konstancji jest również wyjątkowe: 24 godziny, 9 kilometrów do przejścia, 2 kraje i 1 targ. Znajdziecie tu 1000 stoisk. W związku z międzynarodowym charakterem tego miejsca, poza mieszkańcami Konstancji, można tu spotkać również ludzi z całego świata. Obok klasycznych stoisk, znajdują się tu też profesjonalni sprzedawcy. Bardzo popularna jest także część skupiająca się na rękodziele. Ten pchli targ to idealne miejsce dla wszystkich poszukiwaczy staroci i innych oryginalnych rzeczy.

  6. Pchli targ „am Turmweg”, Hamburg

  Dwa razy w roku w dzielnicy Hamburga Rotherbaum, odbywa się jedyny w swoim rodzaju pchli targ. Oferowane są tu wysokojakościowe produkty, antyki i prawdziwe rarytasy z prywatnych kolekcji sprzedawców, albo handlarzy antykami. Należy mieć sporo cierpliwości i przyda się także umiejętność targowania się. Ceny wyjściowe są wysokie, ale można też dorwać dobre okazje. Na targu znajduje się także sporo stoisk z jedzeniem, więc spokojnie możecie tu spędzić parę ładnych godzin.

  7. Pchli targ „Nachtkonsum”, Monachium

  Jeśli uważacie, że standardowe pchle targi są nudne, to powinniście się wybrać do Monachium na tzw. „Nachtkonsum”. Nie trzeba wcześnie wstać i macie gwarancję, że nie będzie padać. Macie też gwarancję, że upolujecie coś fajnego, ponieważ oferta jest naprawdę różnorodna. Ten pchli targ bardzo się rozwinął i można powiedzieć, że stał się pewnego rodzaju eventem w Monachium. Odwiedzający to przede wszystkim młodzi ludzie, szukający designerskich ubrań używanych,  hipsterskich przedmiotów z dawnych lat czy wyjątkowych mebli.

  8. Pchli targ nad Menem, Frankfurt

  Miejsce jest wyjątkowe, ponieważ spacerując nad rzeką, możecie upolować naprawdę niezłe okazje. Pchli targ działa co drugi tydzień w godzinach 9-14. Możecie wybierać pomiędzy prawdziwą sztuką a prywatnymi starociami, oferowanymi przez sprzedawców. Jednocześnie podziwiając z tej perspektywy panoramę Frankfurtu, łatwo się wprowadzić w wakacyjny nastrój.

  9. Pchli targ na starówce, Hannover

  Pchli targ w Hannoverze na starówce (dokładny adres: Am Hohen Ufer) odbywa się już od 50 lat. Co sobotę możecie się udać na poszukiwanie prawdziwych skarbów. To miejsce z tradycjami popularne jest nie tylko wśród mieszkańców Hannoveru, ale także w całych Niemczech. Znajdziecie tutaj szeroką gamę produktów: od prawdziwej sztuki  po kicz.

  10. Pchli targ przy promenadzie nad Renem, Kolonia

  To kolejny targ, odbywający się na brzegu rzeki. Jak widać, woda i pchle targi w jakiś magiczny sposób się przyciągają. To targowisko specjalizuje się w antykach i starociach. Jeśli jesteście zainteresowani antykami naprawdę wysokiej jakości, to tutaj na pewno coś takiego znajdziecie.

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  4 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  4 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Agata

  Rzeczywiście wspaniałe lokalizacje, najbardziej nam podobał się RheinUfer w Koloni, choć ceny oferowanych przedmiotów nie należą do najniższych. Na szczęście w Pl też mamy świetne imprezy kolekcjonerskie i pchle targi:)

  Misia

  Witam.
  Gdzie w Polsce można uderzyć na takie Pchle Targii ?

  joanna

  czy ktoś organizuje wyjazdy na takie targi np. w Kolonii

  raz dwa trzy

  W Lipsku jest w sobote czy niedzielę?

  4
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x