Więcej

  16 najlepszych parków linowych w Niemczech

  Wycieczka do parku wspinaczkowego to ekscytująca przygoda dla każdego – to doskonały pomysł na czas wolny w gronie rodziny, z przyjaciółmi lub firmowe wyjście integracyjne z kolegami z pracy. Tu przede wszystkim liczy się odwaga, równowaga i umiejętności, aby utrzymać się na chwiejnych mostkach, przeskakiwać z liny na linę i zjeżdżać ponad drzewami na tyrolkach.

  W Niemczech znajduje się wiele parków linowych, a część z nich można znaleźć w popularnych miejscowościach wakacyjnych i odwiedzić je podczas aktywnych wakacji w Niemczech.

  Kletterwald Biberach (Badenia-Wirtembergia)

  Park linowy w Badenii-Wirtembergii oferuje dziewięć tras z łącznie 85 elementami i atrakcjami. Poszczególne trasy przeznaczone są odpowiednio dla początkujących, dzieci i odważnych wspinaczy, co każdemu gwarantuje moc zabawy dostosowanej do jego umiejętności.

   

  Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

   

  Ein Beitrag geteilt von Rotbartz Hairdesign (@rotbartz)

  Wszystkie trasy znajdują się na wysokości od 4 do 11 metrów. Istnieje również trasa przeznaczona dla dzieci, gdzie najmłodsi do 6. roku życia mogą wspinać się pod opieką osoby dorosłej. Najodważniejsi mogą zdecydować się na skok z dziesięciometrowej platformy lub zjechać po najdłuższej i najszybszej tyrolce w parku.

  Adres: Sonnenrain 10, 88400 Biberach

  Abenteuerpark Betzenstein (Bawaria)

  Ten park atrakcji, znajdujący się na północ od Norymbergi pozwala doskonalić swoje wspinaczkowe umiejętności w środowisku naturalnym. Do dyspozycji gości oddano 11 różnych tras. Znajdują się tu ścieżki nawet dla dzieci od 5. roku życia, a każda z nich różni się długością, poziomem trudności i rodzajem atrakcji. Niektóre prowadzą do wiszącego mostu, inne wzdłuż ścieżki skalnej, a jeszcze kolejne dają możliwość zjazdu po torze saneczkowym – nawet latem!

  Adres: Hauptstrasse 68, 91282 Betzenstein

   

  Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

   

  Ein Beitrag geteilt von Kinderorte Franken (@kinderorte_franken)

  Mount Mitte (Berlin)

  Ten popularny park linowy czeka na odwiedzających w stolicy Niemiec. Na trzech poziomach, na wysokości od 3 do 15 metrów czekają aż 92 przeszkody i atrakcje! Kolejność wchodzenia na poszczególne stacje zależy wyłącznie od uczestników. Niektóre z nich dozwolone są jednak dla dzieci, które przekroczyły 1,30 m wysokości.

   

  Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

   

  Ein Beitrag geteilt von Anastasija (@nasti.love.peace.happiness)

  W tym niezwykłym parku można pokonać łącznie sześć tras. Tylko tu w środku Berlina w ciągu jednego popołudnia można zdobyć „Brocken”, „Zugspitze”, „Kilimandżaro”, a nawet „Everest”. Ta najwyższa trasa znajduje się na wysokości 13 metrów – więc jest to coś dla niezwykle odważnych zdobywców, którzy ukończyli 16 lat.

  Adres: Caroline-Michaelis-Str. 8, 10115 Berlin

  Kletterwald Grünheide (Brandenburgia)

  Kletterwald Grünheide znajduje się bezpośrednio przy północnej plaży jeziora Werlsee w Brandenburgii. Ten park wspinaczkowy zbudowany jest na drzewach i nie prowadzi przez stalową konstrukcję. Na pięciu trasach można wypróbować 88 ekscytujących elementów wspinaczkowych.

   

  Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

   

  Ein Beitrag geteilt von GPB College (@gpbcollege)

  Wysokość ścieżek wynosi od 3 do 16 metrów. Można wspinać się po drabinie o nachyleniu 70 stopni, zjeżdżać na błyskawicznej tyrolce lub sprawdzać chwiejne drewniane konstrukcje. Najodważniejsi mogą skoczyć do specjalnie przygotowanej sieci z wysokości 15 metrów. Wizyta w parku wspinaczkowym to przygoda dla całej rodziny.

  Adres: Friedrich-Engels-Str.14b, 15537 Grünheide (Mark)

  Seilgarten Lesum (Brema)

  Kolejny, niesamowity park wspinaczkowy znajduje się w Bremen Burglesum. To idealne miejsce dla grup znajomych, integracyjnych wypadów firmowych, jak i wycieczek szkolnych. W tym miejscu najważniejsza jest praca zespołowa i odpowiednia komunikacja.

  Park linowy znajduje się w środku parku Friedehorst i świetnie prezentuje się w naturalnym środowisku. Umiejętności zespołowe można tu sprawdzić na ośmiu trasach linowych na wysokości od 5 do 14 metrów.

  Adres: Friedehorstpark – Holthorster Weg, 28717 Bremen-Lesum

  Hochseilgarten Cap San Diego (Hamburg)

  Park linowy Cap San Diego znajduje się w wyjątkowym miejscu – w porcie w Hamburgu. W tym niesamowitym miejscu można wspinać się na maszt muzealnego frachtowca i podziwiać wspaniały widok na port. Aby dotrzeć na szczyt, trzeba wspiąć się po drabinie pilota, która prowadzi pionowo w górę, a pod pokładem należy utrzymać się na chwiejnych, drewnianych konstrukcjach.

  Oferta skierowana jest do grup od 5 do nawet 60 osób i należy ją zarezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem. Wiele elementów wspinaczkowych musi pokonać cały zespół, inaczej nie będzie możliwe pokonanie trasy. Dlatego ta pełna niezwykłych przygód atrakcja skierowana jest przede wszystkim dla większych grup.

  Adres: Überseebrücke, 20459 Hamburg

  Kletterpark Edersee im Edertal (Hessen)

  Park wspinaczkowy Edersee w Hesji to idealne miejsce dla całej rodziny, gwarantujące ciekawy i ekscytujący dzień na świeżym powietrzu. Trasy prowadzą pomiędzy drzewami na wysokości od 3 do 11 metrów. Do wspinaczki przygotowane są liny, sznury, belki i chwiejne elementy. Na tor mogą wejść dzieci od lat 10 i wzroście od 1,40 metra.

   

  Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

   

  Ein Beitrag geteilt von Danilo Roth (@danilo.casselfornia)

  Ten park to nie tylko doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi, ale także ciekawa alternatywa dla wieczorów kawalerskich lub spotkań w gronie znajomych. Park wspinaczkowy znajduje się bezpośrednio nad Edersee, jednym z najpiękniejszych niemieckich jezior kąpielowych.

  Adres: Am Eschelsberg 1, 34549 Edertal

  Waldseilpark Rügen (Meklemburgia-Pomorze Przednie)

  Na bałtyckiej wyspie Rugia można nie tylko odetchnąć świeżym powietrzem, ale także wyszaleć się na ośmiu trasach wspinaczkowych w Leśnym Parku Linowym. Jest tu między innymi tor tyrolek, ale także strefa wspinaczkowa dla maluchów. Dzieci poniżej 12. roku życia mogą się wspinać tylko pod opieką osoby dorosłej.

   

  Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

   

  Ein Beitrag geteilt von Franziska Vopel (@franzivop)

  Ze wspaniałym widokiem na Stralsund można wspinać się po różnych przeszkodach między starymi drzewami i sprawdzić swoje osobiste ograniczenia. Jak we wszystkich parkach wspinaczkowych w Niemczech, również tutaj obowiązują istotna zasada: najważniejsze jest bezpieczeństwo.

  Adres: Klingenberg 25, 18573 Altefähr

  Kletterpark Höhenwegarena w Schneverdingen (Dolna Saksonia)

  Park wspinaczkowy Höhenwegarena, położony w środku cudu natury: Pustaci Lüneburskiej, czeka na odważnych wspinaczy w każdym wieku. Można spróbować swoich sił w ponad 150 zadaniach wspinaczkowych na wysokości do 30 metrów i na 6 poziomach. Dzięki takim wymiarom Höhenwegarena jest największym parkiem wspinaczkowym w Europie. W parku wspinaczkowym nie ma ustalonych tras, możecie po prostu wspinać się tam, gdzie akurat macie ochotę.

  Przeszkody podzielone są na trzy poziomy trudności. Kilka punktów swobodnego spadania na linach i tyrolkach uzupełniają całe doświadczenie. Ponieważ otaczający krajobraz jest bardzo nizinny, przy dobrej widoczności można podziwiać piękne widoki na Pustać Lüneburską.

  Adres: Camp Reinsehlen 20 / Panzerwaschanlage, 29640 Schneverdingen

  Kletterwald Kassel (Hesja)

  Park wspinaczkowy Kassel jest wyjątkowo lubiany przez rodziny z dziećmi. 8 tras przygotowanych jest na 3 poziomach trudności. Dzieci do 1 metra wzrostu mogą spróbować swoich sił i sprawdzić swoje umiejętności utrzymywania równowagi na bardzo łatwym torze leśnym. Rodzice powinni nadzorować swoje pociechy z ziemi.

  Dzięki specjalnym systemom bezpieczeństwa dzieci od 8. roku życia mogą samodzielnie wspinać się po zielonym torze. Poza tym, jako atrakcje dla całej rodziny dostępne są zjazdy na tyrolkach i specjalne tory do ślizgania się. Czas pokonania poszczególnych torów wynosi od 20 do 60 minut, a maksymalna wysokość, jaką można tu osiągnąć to 14 metrów.

  Adres: Hohes Gras, Habichtswald, 34131 Kassel

  Kletterwald Speyer (Nadrenia-Palatynat)

  W parku wspinaczkowym Speyer w Nadrenii-Palatynacie można wyszaleć się na dziesięciu trasach i na ponad 60 000 metrach kwadratowych. Poszczególne trasy znajdują się na wysokości od 1 do 12 metrów. Dzieci od 8 roku życia mogą wspinać się same, a te młodsze mogą eksplorować park pod nadzorem osoby dorosłej.

   

  Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

   

  Ein Beitrag geteilt von Kletterwald Speyer (@kletterwaldspeyer)


  Na gości parku czekają różne przeszkody i specjalne platformy pomiędzy drzewami. Można przesuwać się na linach, wspinać się po drabinie linowej lub czołgać się po specjalnych trasach. To bez wątpienia miejsce pełne atrakcji dla dzieci i dorosłych.

  Adres: First Richtweg 5, 67346 Speyer

  Kletterhafen Merzig (Saara)

  Park wspinaczkowy Kletterhafen Merzig nie znajduje się w środku lasu, a wykonany jest z konstrukcji drewniano-stalowej. Dostępnych jest tu łącznie dziesięć tras wspinaczkowych dla każdej grupy wiekowej. Dzieci w wieku od 5 lat i wzroście 1,30 m mogą wchodzić na tor dla maluchów, ale tylko w towarzystwie osoby dorosłej. Pozostałe trasy, podzielone na sześć poziomów trudności, wznoszą się nieco wyżej.

  Łącznie około 100 przeszkód wspinaczkowych czeka na gości parku. Dodatkowo można poszerzyć swoje wspinaczkowe umiejętności na specjalnych kursach instruktażowych pod okiem profesjonalnego trenera. Wśród przeszkód znajdują się również skocznie z 19 i 22 metrów oraz 5 kolejek linowych.

  Adres: Saarwiesenring 14, 66663 Merzig

  Sherwood Forest w Dippoldiswalde (Saksonia)

  Park wspinaczkowy Sherwood Forest znajduje się bezpośrednio przy zaporze Malter w Dippoldiswalde. W towarzystwie pięknych widoków Osterzgebirge czeka na Was łącznie 90 przeszkód wspinaczkowych na 10 trasach. Wszystkie trasy podzielone są na 3 poziomy trudności i znajdują się na wysokości od 0,5 do 12 metrów. Nawet najmłodsi goście parku mogą skorzystać z atrakcji na najniższym torze przeznaczonym dla dzieci.

   

  Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

   

  Ein Beitrag geteilt von Kletterhafen Merzig (@kletterhafen)

  Każdy z torów posiada atrakcję specjalną. Może to być kolejka linowa o długości do 100 metrów, skok do siatki lub swobodny spadek z wysokości. Dodatkowa dawka adrenaliny gwarantowana! Minimalny wiek dla tras znajdujących się powyżej 1 metra to 5 lat.

  Adres: Am Wald, 01744 Dippoldiswalde / OT Paulsdorf

  Kletterwald Koala w Naumburg (Saksonia-Anhalt)

  W Naumburgu w Saksonii-Anhalt warto wybrać się do parku wspinaczkowego Koala. Swoją odwagę i umiejętności można udowodnić na 7 specjalnie przygotowanych trasach znajdujących się na wysokości od 1,3 do 13,5 metra. Każda z nich wypełniona jest wiszącymi mostkami, kładkami, oponami, chwiejnymi drewnianymi klockami, a nawet deskami snowboardowymi!

  Na niektórych trasach można także zjechać tyrolkami na sam dół – zawsze w bezpieczny sposób, z odpowiednimi zabezpieczeniami, w kasku i ochraniaczach. Wskazane jest, aby swoje przygody rozpocząć od najłatwiejszych tras i kolejno przechodzić do trudniejszych – dzięki temu z łatwością będzie można oszacować swoje umiejętności.

  Adres: Am Tennispl., 06618 Naumburg (Saale)

  Hochseilgarten Fehmarn (Szlezwik-Holsztyn)

  Ta wspinaczkowa przygoda czeka na Was na bałtyckiej wyspie Fehmarn. Park wspinaczkowy znajduje się na wysokości ok. 10 metrów. Można tu znaleźć niezwykle ciekawe, niespotykane przeszkody, takie jak balansowanie na cienkiej linie lub belce. Standardowo można wspinać się po drabinkach linowych i sieciach, przechodzić po chwiejnych platformach i zdobywać szczyty zbudowane ze skrzynek po napojach.

  Park wspinaczkowy jest odpowiedni dla grup od 10 do 15 osób i należy go rezerwować z wyprzedzeniem. Pokonywanie trasy odbywa się pod czujnym kierunkiem doświadczonego trenera.

  Adres: Meeschendorf, 23769 Fehmarn

  Las wspinaczkowy Gera (Turyngia)

  Park wspinaczkowy Gera pozwala sprawdzić swoje umiejętności wspinaczkowe na siedmiu ciekawych trasach. Ponad 100 elementów i przeszkód gwarantuje niepowtarzalną zabawę. Trasy wspinaczkowe są podzielone na różne poziomy trudności i znajdują się od 2 do 12 metrów nad ziemią.

  Dzieci od 5 lat i wzroście co najmniej 1,10 metra mogą korzystać z dwóch specjalnie przygotowanych dla nich tras. Długi zjazd tyrolką zapewnia dodatkowy zastrzyk adrenaliny.

  Adres: Am Martinsgrund, 07548 Gera

  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Dołącz do nas!

  188,272FaniLubię
  14,600ObserwującyObserwuj
  218ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2023 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Mając te choroby przewlekłe, można w Niemczech przejść na emeryturę trzy lata wcześniej – bez potrąceń

  Jeśli jesteście przewlekle chorzy, pod pewnymi warunkami możecie w Niemczech przejść na wcześniejszą emeryturę – bez negatywnych konsekwencji finansowych. Jakie przepisy mają tu zastosowanie...

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Terminy wypłat Kindergeld w 2023 roku – sprawdź kiedy otrzymasz przelew!

  Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca,...

  Płaca minimalna w Niemczech 2023 – aktualne kwoty oraz najważniejsze regulacje!

  Od 1 stycznia 2015 roku obowiązuje w Niemczech płaca minimalna (niem. Mindestlohn), która wynosiła wtedy 8,50 euro na godzinę. Regulacja ta ma na celu...
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x