Od czwartku podróżni z Niemiec wjeżdżający do Holandii nie muszą już okazywać negatywnego wyniku testu PCR na COVID-19

  Holandia złagodziła przepisy dla osób mieszkających w Niemczech, które wjeżdżają na jej terytorium. Od jutra, 10 czerwca, osoby planujące pobyt dłuższy niż 12 godzin nie będą już musiały okazywać negatywnego wyniku testu PCR. Jest to związane z tym, że Holandia przestała uznawać Niemcy za obszar wysokiego ryzyka (kod pomarańczowy). Obecnie są one klasyfikowane jako zwykły obszar ryzyka (kod żółty). W związku z tym od czwartku obowiązywać będą już tylko dobrze znane zasady dotyczące higieny i zachowania dystansu.

  Instytut Roberta Kocha nadal apeluje o powstrzymanie się od wyjazdów do Holandii w celach turystycznych

  Stephan Holthoff-Pförtner, minister ds. europejskich Nadrenii Północnej-Westfalii, wyraził zadowolenie z powodu zmiany oceny ryzyka wynikającej z pozytywnego rozwoju sytuacji pandemicznej w Niemczech. Dodał, że wymagane przez Holandię testy PCR były kosztowne i czasochłonne dla osób zamieszkałych w Niemczech. „Sytuacja w obszarze przygranicznym stopniowo powraca do normalności. Ale nadal musimy zachować ostrożność, abyśmy szybko i bezpiecznie wyszli z pandemii”, podsumował minister.

  Dla pracowników przygranicznych i osób, które przyjeżdżały z Niemiec na krócej niż dwanaście godzin, i tak przewidziane były wyjątki, nawet w okresie obowiązywania zaostrzonych wymogów, które weszły w życie 1 czerwca. Jednak zdaniem ministerstwa, obecna decyzja Holandii o złagodzeniu przepisów nie oznacza powrotu do swobodnego podróżowania. Instytut Roberta Kocha nadal klasyfikuje Holandię jako obszar ryzyka. Tym samym wciąż aktualny jest apel o powstrzymanie się od wyjazdów turystycznych do sąsiedniego kraju.

  Zasady obowiązujące przy wjeździe do Niemiec

  W przypadku podróży powrotnej lub wjazdu do Niemiec należy przestrzegać następujących zasad: zgodnie z oświadczeniem rządu krajowego Nadrenii Północnej-Westfalii, z obowiązku okazania negatywnego wyniku testu na koronawirusa, poddania się kwarantannie oraz dokonania zgłoszenia wjazdu zwolnieni są pracownicy przygraniczni, podróżni, których pobyt na terenie Niemiec lub Holandii w ramach małego ruchu granicznego nie przekracza 24 godzin, osoby odwiedzające krewnych pierwszego stopnia, których pobyt nie przekracza 72 godzin, osoby jedynie przejeżdżające przez terytorium kraju oraz przewoźnicy.

  W przypadku osób przebywających w Holandii dłużej niż 24 godziny, a następnie powracających do Nadrenii Północnej-Westfalii lub osób, które wjeżdżają do Nadrenii Północnej-Westfalii z Holandii na dłużej niż 24 godziny, obowiązują następujące zasady: konieczność zgłoszenia wjazdu do Niemiec za pośrednictwem portalu einreiseanmeldung.de, obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu na koronawirusa (test PCR lub szybki test na COVID-19), względnie dowodu szczepienia lub przejścia choroby nie później niż 48 godzin po wjeździe. Można to zrobić za pośrednictwem portalu einreiseanmeldung.de. Istnieje też obowiązek poddania się 10-dniowej kwarantannie. Można ją jednak w każdej chwili przerwać lub w ogóle nie trzeba jej odbywać po okazaniu negatywnego wyniku testu na COVID-19 lub dowodu szczepienia, czy też przejścia choroby.

  Źródło: www.rp-online.de

  Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  188,277FaniLubię
  5,205ObserwującyObserwuj

  Na start w Niemczech

  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x