Od 9 marca placówki dziennej opieki nad dziećmi w Berlinie będą znów otwarte dla wszystkich maluchów

We wtorek po posiedzeniu Senatu w Berlinie poinformowano, że od najbliższego wtorku placówki dziennej opieki nad dziećmi będą ponownie otwarte dla wszystkich podopiecznych. Tym samym kończy się okres, w którym dostępna była jedynie opieka nad dziećmi w nagłych wypadkach (niem. Notbetrieb).

Sytuacja epidemiologiczna pozwala na ponowne przyjęcie dzieci

Do tej pory o zapewnienie dzieciom opieki w placówkach mogli się ubiegać rodzice wykonujący zawody wymienione na liście tzw. „systemrelevante Berufe”. Teraz lista ta traci na znaczeniu, gdyż placówki mają powrócić do regularnego funkcjonowania, choć w ograniczonym zakresie ze względu na wciąż trwającą pandemię koronawirusa.

Administracja Senatu uzasadniła swoją decyzję tym, że w ostatnich tygodniach liczba zakażeń odnotowanych w berlińskich placówkach dziennej opieki nad dziećmi utrzymywała się na bardzo niskim poziomie. Od 22 lutego Berlin zwiększył nieco zakres działalności placówek.

W ramach opieki w nagłych wypadkach placówki mogły przyjmować 60 procent dzieci. Wcześniej liczba przyjmowanych podopiecznych była ograniczona do 50 procent.

Opieka będzie zapewniona przez co najmniej siedem godzin dziennie

Od przyszłego tygodnia wszystkie dzieci będą mogły przebywać w placówkach opieki przez co najmniej siedem godzin dziennie. Ponadto planuje się, że w każdej z nich powstanie co najmniej jedna grupa, w której dzieci będą miały zapewnioną opiekę przez okres do 9 godzin dziennie.

Jeśli to możliwe, dzieci powinny przebywać w stałych grupach, aby w jak największym stopniu ograniczyć kontakty, a tym samym ryzyko zakażenia.

Źródło: www.bz-berlin.de

Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

Nauka języka niemieckiego? Babbel.com – wypróbuj przez 7 dni za darmo!

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
187,966FaniLubię
5,205ObserwującyObserwuj

Na start w Niemczech

0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x