Od 15 marca do placówek dziennej opieki nad dziećmi w Hamburgu mogą powrócić wszystkie maluchy

Placówki dziennej opieki nad dziećmi w Hamburgu mają stopniowo powracać do normalnego funkcjonowania. Do tej pory zapewniały one opiekę nad dziećmi w nagłych wypadkach (niem. Notbetrieb). Z dniem 15 marca mają wznowić regularną działalność, choć w ograniczonym zakresie ze względu na wciąż trwającą pandemię koronawirusa.

Zmiana ta nastąpi w tym samym momencie, co ponowne uruchomienie szkół po zakończeniu ferii wiosennych, powiedział w środę Niemieckiej Agencji Prasowej rzecznik Urzędu ds. Społecznych Martin Helfrich.

Dwa szybkie testy na koronawirusa tygodniowo

Aby zapewnić lepszą ochronę przed zakażeniami, planuje się przeprowadzanie u pracowników placówek dziennej opieki nad dziećmi dwóch szybkich testów na Covid-19 tygodniowo. W okresie pierwszych czterech tygodni testy byłyby zapewniane bezpłatnie przez miasto, później odpowiadałyby za to same placówki.

Wychowawcy mogą już zapisywać się na szczepienia

Wychowawcy zatrudnieni w placówkach dziennej opieki nad dziećmi mogą już umawiać się na szczepienia. Także inni pracownicy tych placówek, którzy mają bezpośredni kontakt z dziećmi, mogą uzgodnić termin wizyty w Centralnym Punkcie Szczepień i poddać się szczepieniu. Dotyczy to około 20.000 osób.

Opieka dla wszystkich dzieci przez co najmniej 20 godzin tygodniowo

Od dnia 25 stycznia placówki dziennej opieki nad dziećmi w Hamburgu oferowały usługi opieki nad dziećmi w nagłych wypadkach w rozszerzonym zakresie. Mogli z niej korzystać rodzice wykonujący określone zawody oraz inni, którzy tego pilnie potrzebowali (indywidualnie rozpatrywane przypadki).

Już wkrótce opieką będą mogły być objęte wszystkie dzieci przez co najmniej 20 godzin tygodniowo. Z pełnego zakresu godzin będą mogli korzystać tylko rodzice samotnie wychowujący dzieci, rodzice wykonujący zawody wymienione na liście tzw. „systemrelevante Berufe“ oraz rodziny będące w trudnej sytuacji.

Źródło: www.ndr.de

Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

Nauka języka niemieckiego? Babbel.com – wypróbuj przez 7 dni za darmo!

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
187,966FaniLubię
5,205ObserwującyObserwuj

Na start w Niemczech

0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x