fbpx
24.02.2020

Obsługa niemieckiego automatu biletowego – instrukcja krok po kroku wraz ze zdjęciami i tłumaczeniem!

Wiele osób podróżujących po Niemczech pociągiem, które nie znają zbyt dobrze języka niemieckiego, może mieć problemy z obsługą niemieckich biletomatów i zakupem biletu na kolej. Jak zwykle możecie na nas liczyć – poniżej opisujemy budowę niemieckiego biletomatu oraz wyjaśniamy jak go obsłużyć!

Jak zbudowany jest niemiecki biletomat?

Osoby, które miały okazję być w Niemczech, z pewnością znają charakterystyczne biletomaty niemieckiej kolei – Deutsche Bahn. Ci z Was, którzy nie znają języka niemieckiego, mogą mieć w pierwszej chwili problem z zakupem w nich biletu. Poniższe zdjęcie opisuje najważniejsze elementy niemieckich automatów z biletami, które można spotkać na peronach kolejowych:

Jak zakupić bilet w niemieckim automacie biletowym?

Sama znajomość budowy niemieckiego biletomatu nie jest jeszcze wystarczająca do zakupu w nim biletu. W związku z tym poniżej omawiamy poszczególne kroki niezbędne do zakupu biletu w niemieckim biletomacie.

Krok pierwszy – wybór dworca docelowego

Aby zakupić bilet na kolej w niemieckim bieltomacie należy w pierwszej kolejności wybrać dworzec docelowy naszej podróży. W tym celu klikamy na ekranie dotykowym biletomatu na przycisk „Start-Ziel” (cel startowy):

Następnie w polu „Ziel” („cel”) należy wpisać nazwę miejscowości, do której chcecie się dostać (w naszym przykładzie będzie to Simbach):

Rozpoczynając wpisywanie nazwy miejscowości automat wyświetli propozycje miejscowości pasujących do wpisywanych liter. Jeśli wśród nich pojawi się Wasza miejscowość docelowa, możecie ja wybrać poprzez kliknięcie w jej nazwę.

Po wybraniu miejscowości zostaniecie poproszeni o skontrolowanie Waszej podróży (niem. „Bitte prüfen Sie Ihren Reiseweg”). Jeśli wszystko się zgadza, możecie przejść do zakupu biletu (przycisk „Direkt zur Fahrkarte” – „bezpośrednio do biletu”):

Kolejny widok to podsumowanie. Na tym etapie możecie jeszcze zmienić wybrane informacje. Jeśli wszystko jest w porządku, klikacie na przycisk „Bezahlen” („zapłać”) i dokonujecie płatności poprzez wrzucenie monet, podanie banknotu lub karty płatniczej:

Podróżowanie po Niemczech – przydatne artykuły

Jeśli macie zamiar podróżować po Niemczech, to z pewnościa przydadzą się Wam nasze rozmówki polsko-niemieckie:

Komunikacja miejska w Niemczech

Oprócz tego zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami dotyczącymi podróżowania niemiecką koleją:

Jak przejechać w 5 osób całe Niemcy za jedyne 76 euro?

Podróżowanie po Niemczech – zestawienie środków transportu

P.S. zróbcie nam przysługę i prześlijcie link wszystkim znajomym, którym mogą się przydać powyższe informacje – niech usłyszą o naszym istnieniu! Z pewnością da nam to dodatkowego kopa do dalszej pracy, dziękujemy!

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika