Więcej

  Obsługa niemieckiego automatu biletowego – instrukcja krok po kroku wraz ze zdjęciami i tłumaczeniem!

  Wiele osób podróżujących po Niemczech pociągiem, które nie znają zbyt dobrze języka niemieckiego, może mieć problemy z obsługą niemieckich biletomatów i zakupem biletu na kolej. Jak zwykle możecie na nas liczyć – poniżej opisujemy budowę niemieckiego biletomatu oraz wyjaśniamy jak go obsłużyć!

  Jak zbudowany jest niemiecki biletomat?

  Osoby, które miały okazję być w Niemczech, z pewnością znają charakterystyczne biletomaty niemieckiej kolei – Deutsche Bahn. Ci z Was, którzy nie znają języka niemieckiego, mogą mieć w pierwszej chwili problem z zakupem w nich biletu. Poniższe zdjęcie opisuje najważniejsze elementy niemieckich automatów z biletami, które można spotkać na peronach kolejowych:

  Jak zakupić bilet w niemieckim automacie biletowym?

  Sama znajomość budowy niemieckiego biletomatu nie jest jeszcze wystarczająca do zakupu w nim biletu. W związku z tym poniżej omawiamy poszczególne kroki niezbędne do zakupu biletu w niemieckim biletomacie.

  Krok pierwszy – wybór dworca docelowego

  Aby zakupić bilet na kolej w niemieckim bieltomacie należy w pierwszej kolejności wybrać dworzec docelowy naszej podróży. W tym celu klikamy na ekranie dotykowym biletomatu na przycisk „Start-Ziel” (cel startowy):

  Następnie w polu „Ziel” („cel”) należy wpisać nazwę miejscowości, do której chcecie się dostać (w naszym przykładzie będzie to Simbach):

  Rozpoczynając wpisywanie nazwy miejscowości automat wyświetli propozycje miejscowości pasujących do wpisywanych liter. Jeśli wśród nich pojawi się Wasza miejscowość docelowa, możecie ja wybrać poprzez kliknięcie w jej nazwę.

  Po wybraniu miejscowości zostaniecie poproszeni o skontrolowanie Waszej podróży (niem. „Bitte prüfen Sie Ihren Reiseweg”). Jeśli wszystko się zgadza, możecie przejść do zakupu biletu (przycisk „Direkt zur Fahrkarte” – „bezpośrednio do biletu”):

  Kolejny widok to podsumowanie. Na tym etapie możecie jeszcze zmienić wybrane informacje. Jeśli wszystko jest w porządku, klikacie na przycisk „Bezahlen” („zapłać”) i dokonujecie płatności poprzez wrzucenie monet, podanie banknotu lub karty płatniczej:

  Podróżowanie po Niemczech – przydatne artykuły

  Jeśli macie zamiar podróżować po Niemczech, to z pewnościa przydadzą się Wam nasze rozmówki polsko-niemieckie:

  Komunikacja miejska w Niemczech

  Oprócz tego zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami dotyczącymi podróżowania niemiecką koleją:

  Jak przejechać w 5 osób całe Niemcy za jedyne 76 euro?

  Podróżowanie po Niemczech – zestawienie środków transportu

  P.S. zróbcie nam przysługę i prześlijcie link wszystkim znajomym, którym mogą się przydać powyższe informacje – niech usłyszą o naszym istnieniu! Z pewnością da nam to dodatkowego kopa do dalszej pracy, dziękujemy!

  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Dołącz do nas!

  188,272FaniLubię
  14,600ObserwującyObserwuj
  218ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2023 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Mając te choroby przewlekłe, można w Niemczech przejść na emeryturę trzy lata wcześniej – bez potrąceń

  Jeśli jesteście przewlekle chorzy, pod pewnymi warunkami możecie w Niemczech przejść na wcześniejszą emeryturę – bez negatywnych konsekwencji finansowych. Jakie przepisy mają tu zastosowanie...

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Terminy wypłat Kindergeld w 2023 roku – sprawdź kiedy otrzymasz przelew!

  Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca,...

  Płaca minimalna w Niemczech 2023 – aktualne kwoty oraz najważniejsze regulacje!

  Od 1 stycznia 2015 roku obowiązuje w Niemczech płaca minimalna (niem. Mindestlohn), która wynosiła wtedy 8,50 euro na godzinę. Regulacja ta ma na celu...
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x