Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Obsługa niemieckiego automatu biletowego – instrukcja krok po kroku wraz ze zdjęciami i tłumaczeniem!

  Wiele osób podróżujących po Niemczech pociągiem, które nie znają zbyt dobrze języka niemieckiego, może mieć problemy z obsługą niemieckich biletomatów i zakupem biletu na kolej. Jak zwykle możecie na nas liczyć – poniżej opisujemy budowę niemieckiego biletomatu oraz wyjaśniamy jak go obsłużyć!

  Jak zbudowany jest niemiecki biletomat?

  Osoby, które miały okazję być w Niemczech, z pewnością znają charakterystyczne biletomaty niemieckiej kolei – Deutsche Bahn. Ci z Was, którzy nie znają języka niemieckiego, mogą mieć w pierwszej chwili problem z zakupem w nich biletu. Poniższe zdjęcie opisuje najważniejsze elementy niemieckich automatów z biletami, które można spotkać na peronach kolejowych:

  Jak zakupić bilet w niemieckim automacie biletowym?

  Sama znajomość budowy niemieckiego biletomatu nie jest jeszcze wystarczająca do zakupu w nim biletu. W związku z tym poniżej omawiamy poszczególne kroki niezbędne do zakupu biletu w niemieckim biletomacie.

  Krok pierwszy – wybór dworca docelowego

  Aby zakupić bilet na kolej w niemieckim bieltomacie należy w pierwszej kolejności wybrać dworzec docelowy naszej podróży. W tym celu klikamy na ekranie dotykowym biletomatu na przycisk “Start-Ziel” (cel startowy):

  Następnie w polu “Ziel” (“cel”) należy wpisać nazwę miejscowości, do której chcecie się dostać (w naszym przykładzie będzie to Simbach):

  Rozpoczynając wpisywanie nazwy miejscowości automat wyświetli propozycje miejscowości pasujących do wpisywanych liter. Jeśli wśród nich pojawi się Wasza miejscowość docelowa, możecie ja wybrać poprzez kliknięcie w jej nazwę.

  Po wybraniu miejscowości zostaniecie poproszeni o skontrolowanie Waszej podróży (niem. “Bitte prüfen Sie Ihren Reiseweg”). Jeśli wszystko się zgadza, możecie przejść do zakupu biletu (przycisk “Direkt zur Fahrkarte” – “bezpośrednio do biletu”):

  Kolejny widok to podsumowanie. Na tym etapie możecie jeszcze zmienić wybrane informacje. Jeśli wszystko jest w porządku, klikacie na przycisk “Bezahlen” (“zapłać”) i dokonujecie płatności poprzez wrzucenie monet, podanie banknotu lub karty płatniczej:

  Podróżowanie po Niemczech – przydatne artykuły

  Jeśli macie zamiar podróżować po Niemczech, to z pewnościa przydadzą się Wam nasze rozmówki polsko-niemieckie:

  Komunikacja miejska w Niemczech

  Oprócz tego zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami dotyczącymi podróżowania niemiecką koleją:

  Jak przejechać w 5 osób całe Niemcy za jedyne 76 euro?

  Podróżowanie po Niemczech – zestawienie środków transportu

  P.S. zróbcie nam przysługę i prześlijcie link wszystkim znajomym, którym mogą się przydać powyższe informacje – niech usłyszą o naszym istnieniu! Z pewnością da nam to dodatkowego kopa do dalszej pracy, dziękujemy!

  uznanie kwalifikacji w Niemczech

  uznanie kwalifikacji w Niemczech

  uznanie kwalifikacji w Niemczech

  Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info
  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  188,277FaniLubię
  5,205ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2021 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Niemcy: Strzelił kasjerowi w głowę, bo ten zwrócił mu uwagę na brak maski

  W sobotę został zastrzelony pracownik stacji benzynowej w Idar-Oberstein. Podejrzany przyznał się do winy - i wyjaśnił motyw. Strzelił w głowe kasjerowi, po tym gdy...

  Niemcy: prawdopodobnie od 11 października osoby niezaszczepione nie będą już uprawnione do zasiłku chorobowego w przypadku kwarantanny

  Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce w Niemczech osoby niezaszczepione, które będą musiały przejść kwarantannę, nie będą już uprawnione do pobierania zasiłku chorobowego....

  Płaca minimalna w Niemczech 2021 – kwoty oraz najważniejsze regulacje!

  Od 1.01.15 obowiązuje w Niemczech płaca minimalna (niem. Mindestlohn), która wynosiła wtedy 8,50 euro na godzinę. Regulacja ta ma na celu zwalczenie zbyt niskich...
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x