Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Obowiązek testowy przy wjeździe do Niemiec od 1 sierpnia: Oto jakie testy będą akceptowane oraz jakie istnieją wyjątki!

  Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Niemcki rząd uzgodnił wprowadzenie powszechnego obowiązku testowego na koronawirusa przy wjeździe do Niemiec – niezależnie od tego, jaką drogą to następuje (powietrzną, wodną, drogową).

  BILD zdobył ekskluzywną kopię rozporządzenia w sprawie ochrony przed ryzykiem infekcji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Tutaj możecie przeczytać całą jego treść.

  W rozporządzeniu czytamy między innymi: “Mobilność prowadzi do zwiększonego ryzyka poprzez intensywniejsze i nowe kontakty”. Ponadto “Europejskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób przewiduje obecnie gwałtowny wzrost liczby nowych zakażeń koronawirusem w Europie w wyniku rozprzestrzeniania się wariantu delta koronawirusa”, a Instytut Roberta Kocha wskazuje na rosnącą rolę “przypadków związanych z podróżami” w obecnych zakażeniach.

  W dokumencie czytamy dalej, że “od 1 sierpnia 2021 r. wszystkie osoby wjeżdżające do Niemiec będą zobowiązane do posiadania zaświadczenia (certyfikat szczepień, zaświadczenie o teście lub wyzdrowieniu), którym będą dysponować przy wjeździe do kraju”.

  Testy muszą zostać wykonane na własny koszt przed wjazdem do Niemiec

  Oznacza to, że osoby powracające do Niemiec będą musiały przed wjazdem poddać się testom za granicą – na własny koszt. Poniżej znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

  Jaki test należy wykonać? Na początku wystaraczające mają być szybkie testy antygenowe (wykonane w punkcie testowym lub u lekarza). Test może być wykonany najwcześniej 48h przed wjazdem do Niemiec.

  Kogo to do tyczy? Wszystkich osób wjeżdżających na teren Niemiec, które ukończyły 12 rok życia. Od niedzieli będą one musiały wykazać się negatywnym wynikiem testu i to niezależne od kraju, z którego będą wjeżdżały do Niemiec.

  Kogo to nie dotyczy? Z obowiązku testowego zwolnione są następujące grupy osób:

  • Osoby zaszczepione, 14 dni od podania ostatniej dawki szczepionki dopuszczonej w UE
  • Ozdrowieńcy, 28 dni-6 miesięcy po chorobie
  • Dzieci do 12 roku życia
  • Pracownicy transgraniczni
  • Osoby przewożące zawodowo osoby lub towary
  • Osoby wjeżdżające do Niemiec do 24h w ramach małego ruchu granicznego

  Czy należy rejestrować swój wjazd w internecie? Tak, obowiązek ten dotyczy jednak wyłącznie osób przybywających do Niemiec z obszarów klasyfikowanych jako obszary wysokiego ryzyka lub występowania wariantów koronawirusa. Na ten moment Polska nie należy do tych obszarów.

  Czy będą kontrole na granicy? Nie przewiduje się stałych kontroli granicznych. ALE: planowane są kontrole wyrywkowe na granicach i w miestach docelowych. “Każda osoba wjeżdżająca do Niemiec musi na żądanie przedstawić odpowiednie zaświadczenie właściwemu organowi lub policji federalnej” – czytamy w projekcie ustawy.

  Powód reformy: obawa, że podobnie jak w roku ubiegłym, głównie niekontrolowane przejazdy samochodami osób powracających z Bałkanów i Turcji spowodują gwałtowny wzrost liczby zakażeń koronawirusem.

  “Częstość występowania w Niemczech jest obecnie stosunkowo niska w porównaniu z innymi krajami” – czytamy w dokumencie. “Wzmożona aktywność podróżnicza grozi odwróceniem tego trendu”.

  Krytyka: Linda Teuteberg (40 l.), ekspertka FDP ds. wnętrz, dla BILD: “Unia i SPD znów bardzo późno wychodzą z tą inicjatywą. Coś takiego musi być załatwione – jeśli w ogóle – przed wakacjami.”

  źródło: www.bild.de, www.tagesschau.de, gov.pl

  uznanie kwalifikacji w Niemczech

  uznanie kwalifikacji w Niemczech

  uznanie kwalifikacji w Niemczech

  Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

  1 KOMENTARZ

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  1 Komentarz
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  xyz

  Bardzo proszę o wskazanie który konkretny punkt rozporządzenia ustanawia wyjątek od powszechnego testowania dla pracowników transgranicznych. Próba przetłumaczenia przeze mnie tekstu rozporządzenia przy użyciu komputerowych translatorów (moja znajomość niemieckiego jest bardzo szczątkowa…) dała efekt będący niezrozumiałym bełkotem polskich i niemieckich słów.
  Informacja ta byłaby mi przydatna podczas ewentualnych kontroli wyrywkowych, bo nie należę do uprzywilejowanych grup.
  z góry dziękuję za odpowiedź.

  188,277FaniLubię
  5,205ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2021 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Niemcy: Strzelił kasjerowi w głowę, bo ten zwrócił mu uwagę na brak maski

  W sobotę został zastrzelony pracownik stacji benzynowej w Idar-Oberstein. Podejrzany przyznał się do winy - i wyjaśnił motyw. Strzelił w głowe kasjerowi, po tym gdy...

  Niemcy: prawdopodobnie od 11 października osoby niezaszczepione nie będą już uprawnione do zasiłku chorobowego w przypadku kwarantanny

  Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce w Niemczech osoby niezaszczepione, które będą musiały przejść kwarantannę, nie będą już uprawnione do pobierania zasiłku chorobowego....

  Płaca minimalna w Niemczech 2021 – kwoty oraz najważniejsze regulacje!

  Od 1.01.15 obowiązuje w Niemczech płaca minimalna (niem. Mindestlohn), która wynosiła wtedy 8,50 euro na godzinę. Regulacja ta ma na celu zwalczenie zbyt niskich...
  1
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x